تکنولوژی

آیا پرداخت های UPI شارژ می شود؟ RBI همچنین از شما می خواهد که برای تراکنش های کارت نقدی پرداخت کنید

در صورت تایید آخرین پیشنهاد RBI، ممکن است در آینده پرداخت های UPI مورد نیاز باشد. در اینجا تمام جزئیات است.

UPI یا سرویس Unified Payments Interface ممکن است بزرگترین اختراع ساخته شده در هند باشد. از زمانی که UPI وارد صحنه شد، انجام پرداخت های آنلاین آسان تر از همیشه بوده است. به جای قرار دادن پول خود در کیف پول، UPI به شما امکان می دهد پرداخت را مستقیماً از حساب بانکی خود انجام دهید و آن را به حساب بانکی گیرنده ارسال کنید – همه این کارها به صورت ایمن انجام می شود. پرداخت‌های UPI روش معاملات آنلاین هندی‌ها را تغییر داده است و اکنون بانک رزرو هند (RBI) می‌خواهد برای آن پول دریافت کند.

در پیشنهاد جدیدی که توسط RBI پیشنهاد شده است، مشتریان اکنون باید برای تمام پرداخت‌های UPI مانند پرداخت‌های IMPS پرداخت کنند. RBI در مقاله بحث خود با عنوان «مقاله بحث در مورد هزینه‌ها در سیستم‌های پرداخت» می‌گوید که پرداخت‌های UPI تا حد زیادی شبیه به پرداخت‌های IMPS (سرویس پرداخت آنی) است و از آنجایی که دومی هزینه‌هایی را جذب می‌کند، اولی نیز باید در هر پرداخت شارژ شود.

RBI از شما می خواهد که برای تمام پرداخت های UPI پرداخت کنید

در سراسر این گزارش، RBI می‌گوید که بانک‌ها باید سیستم را راه‌اندازی کرده و آن را حفظ کنند تا اطمینان حاصل شود که پرداخت‌های UPI همچنان بدون نقص انجام می‌شود. این امر بار اقتصادی سنگینی را بر دوش بانک ها وارد می کند و RBI اکنون می خواهد هزینه ها را از مشتریان پس بگیرد. RBI گفت: “در هیچ فعالیت اقتصادی، از جمله سیستم های پرداخت، به نظر می رسد هیچ توجیهی برای خدمات رایگان وجود ندارد، مگر اینکه عنصر خیر عمومی و وقف زیرساخت ها برای رفاه ملت وجود داشته باشد.”

مطلب پیشنهادی:  هشدار طوفان خورشیدی روز ولنتاین! خورشید ابرهای CME را به سمت زمین پرتاب می کند

اپراتورهای سیستم پرداخت، نهادهای مستقلی هستند که با سرمایه اولیه شروع به کار کرده اند. آنها متحمل هزینه های اضافی برای ایجاد و اجرای سیستم های پرداخت ایمن و ایمن، جذب مشتری، پیروی از قوانین/ مقررات و ایجاد آگاهی عمومی می شوند. از این رو، مانند هر صنعت دیگری، هدف مروجین شامل بازیابی هزینه ها و ایجاد بازده کافی برای اطمینان از ادامه عملیات است. RBI افزود: هزینه برای مشتریان/تجار نتیجه این اهداف است.

این سند همچنین در مورد بازیابی هزینه راه اندازی کل سیستم پرداخت دیجیتال صحبت می کند و بنابراین، این ممکن است به این معنی باشد که اگر RBI تصمیم به ادامه آن داشته باشد، پرداخت کارت نقدی نیز ممکن است در آینده اجباری شود. پرداخت با کارت نقدی در حال حاضر برای کاربران رایگان است.

با این حال، RBI می گوید موضوع مهمی که باید مورد بحث قرار گیرد این است که چه کسی باید برای زیرساخت ها و خدمات هزینه کند. آیا کاربران عادی مانند من و شما هزینه این پرداخت های دیجیتال را متحمل خواهند شد؟ و اگر این سیستم پیاده‌سازی شود، هندی‌ها چه واکنشی نسبت به آن نشان خواهند داد، با توجه به اینکه ما به تازگی به ایده تکیه کامل به پرداخت‌های دیجیتال عادت کرده‌ایم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا