موبایل

آیا Google Pixel 6a ضد آب است؟

Google Pixel 6a گوشی هوشمند مقرون به صرفه ای در خط پیکسل 6 است، اما از پایین رده بودن فاصله زیادی دارد. اگرچه مشخصات آن به اندازه پیکسل 6 یا 6 پرو چشمگیر نیست، اما همچنان یک پله بالاتر از دستگاه های قبلی گوگل است. و این شامل رویکرد گوگل برای ضد آب کردن است.

آسودگی خاطر که وقتی گوشی شما را با خود به استخر می برید در خطر نیست، یکی از اصلی ترین مزایای دستگاه های ضد آب است. با این حال، بین زمان ضد آب بودن گوشی و ضد آب بودن آن تفاوت زیادی وجود دارد. دانستن تفاوت بین تلفن های فردی مهم است تا بتوانید محدودیت های دستگاه خود را درک کنید. با این حال، تفسیر کد مربوط به ضد آب می تواند کمی مشکل باشد. در اینجا چیزی است که باید در مورد مقاومت پیکسل 6a در برابر آب بدانید.

گوگل پیکسل 6a.  شخصی گوشی را با برنامه دوربین باز نگه داشته است.
جو مارینگ/روندهای دیجیتال

Google Pixel 6a دارای استاندارد IP67 برای محافظت در برابر آب و گرد و غبار است. به گفته گوگل، این بدان معنی است که گوشی هوشمند می تواند “مقداری آب و گرد و غبار را بگیرد” اما این به چه معناست واقعا منظور داشتن؟

کد از دو حرف و دو عدد تشکیل شده است. “IP” به سادگی مخفف “محافظت از نفوذ” است، که نوع مقیاسی است که اکثر دستگاه ها برای اندازه گیری میزان محافظت از آنها استفاده می کنند. شماره اول دستگاه را از نظر میزان محافظت در برابر اشیاء جامد مانند خاک یا گرد و غبار رتبه بندی می کند. مقیاس از عدم حفاظت (0) تا حفاظت کامل (6) متغیر است.

مطلب پیشنهادی:  اپل با تقسیم App Store به دو قسمت قبل از مهلت اتحادیه اروپا، بارگذاری جانبی را در اروپا فعال می کند: Mark German

عدد دوم دستگاه را از نظر میزان محافظت در برابر آب و سایر مایعات رتبه بندی می کند. مقیاس از عدم حفاظت (0) تا محافظت در برابر دوره های طولانی غوطه وری کامل در استخرهای با دمای بالا با جت های متعدد (9) است.

امتیاز IP67 پیکسل 6a به چه معناست

با این مقیاس، پیکسل 6a کاملاً در برابر گرد و غبار و سایر اجسام جامد محافظت می شود. وقتی صحبت از مایعات می شود، رتبه بندی آن به این معنی است که به طور کلی در اطراف آب بی خطر است، زیرا می توان آن را در عمق 3 فوتی زیر سطح برای حدود 30 دقیقه بدون مشکل فرو برد. این ضد آب ترین دستگاه موجود در بازار نیست، اما اگر سریع در سینک یا وان فرو بروید، نباید مشکلی ایجاد کنید.

از دیگر گوشی‌های دارای حفاظت IP67 می‌توان به iPhone SE 2022 و Google Pixel 5a اشاره کرد. اکثر گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار، از جمله Pixel 6 و 6 Pro، برای محافظت بهتر، شروع به پشتیبانی از IP68 کرده‌اند، اما از آنجایی که Pixel 6a دستگاهی مقرون‌به‌صرفه‌تر است، نباید چندان تعجب‌آور باشد که به خوبی مجهز نیست. به عنوان همتایان با کیفیت بالا.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا