موبایل

آیا Nothing Phone 1 ضد آب است؟

Nothing Phone 1 مشخصات قوی دارد، به خصوص نسبت به قیمتش، اما آیا این شامل مقاومت در برابر آب یا مقاومت در برابر آب می شود؟ به هر حال، دوام بسیار مهم است و بسیاری از تلفن‌های رقیب Nothing دارای رتبه IP هستند، که استفاده از آن‌ها را در باران یا حتی در صورت افتادن گوشی در آب ایمن می‌کند.

خبر خوب این است که Nothing Phone 1 در برابر آب مقاوم است و دارای رتبه IP است، اما دارای رتبه IP53 است که با رتبه IP68 که ممکن است بیشتر با آن آشنا باشید متفاوت است. قبل از اینکه بدانیم این به چه معناست، مهم است که توجه داشته باشیم که هیچ گوشی هوشمندی 100% نیست. ضدآبحتی اگر دارای رتبه IP68 باشند. با این حال، همه آنها به درجات مختلف ضد آب هستند.

هیچ چیزی Phone 1 نگه نداشت و رابط علامت نشان می داد.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

امتیاز IP53 برای Nothing Phone 1 به چه معناست؟ پاسخ در اعداد است. عدد پنج به میزان محافظت در برابر ذرات و گرد و غبار اشاره دارد که در اینجا به این معنی است که عملکرد گوشی تحت تأثیر گرد و غبار یا ذرات وارد شده قرار نمی گیرد. این کاملاً ضد گرد و غبار نیست، اما اگر اینطور باشد، نباید مانع از کارکرد گوشی شود.

Nothing Phone 1 مقاومت محدودی در برابر آب ندارد

با رفتن به عدد دوم، این به درجه محافظت در برابر مایعات اشاره دارد. عدد سه نشان می دهد که در آزمایش های پنج دقیقه ای در برابر پاشیدن آب به خصوص نه تحت فشار و زاویه دار مقاوم است. این بدان معنی است که Nothing Phone 1 در صورت خیس شدن از دست یا گوش شما و به خصوص اگر به طور تصادفی آب روی آن ریخته شود، باید برای استفاده در باران مناسب باشد. اما سطح کافی عایق رطوبتی/مقاومت در برابر آب برای تحمل نگه داشتن زیر شیر آب یا افتادن در حمام را ندارد.

مطلب پیشنهادی:  اپل ممکن است در iOS 18 تغییر بزرگی در برنامه های بومی ایجاد کند، اما هوش مصنوعی در مرکز قرار خواهد گرفت: گزارش

رتبه IP53 آرامش خاطر را فراهم می کند، زیرا – در شرایط عادی – Phone 1 با اولین اشاره گرد و غبار یا آب از کار نمی افتد. با این حال، این باعث می شود که آن را غیر قابل نفوذ به هیچ یک، و بنابراین باید مراقب باشید. اگر سطح حفاظتی بالاتری می خواهید چه؟ توصیه می کنیم سامسونگ گلکسی A53 را که قیمتی برابر با Nothing Phone 1 دارد اما دارای رتبه IP67 است، ببینید.

به گفته سامسونگ، این بدان معناست که گلکسی A53 برای غوطه ور شدن در “حداکثر یک متر آب شیرین تا 30 دقیقه” مناسب است. سامسونگ این اخطار را اضافه می کند که این مورد در برابر نمک یا آب صابون محافظت نمی کند و فقط برای جت های فشار کم آب است. به طور خاص به محافظت در برابر گرد و غبار اشاره ای نمی کند، اما عدد شش بالاترین امتیاز ممکن است و به این معنی است که گوشی به هیچ وجه نباید گرد و غبار را وارد کند.

روی کاغذ، گلکسی A53 از سطح حفاظتی بالاتری برخوردار است، اما هنوز کاملاً ضد آب نیست و برای ایمن نگه داشتن آن مراقبت لازم است. Nothing Phone 1 فقط به کمی مراقبت بیشتر نیاز دارد، اما در شرایط عادی رتبه IP53 آن باید برای کارکردن گوشی در صورت کمی گرد و غبار یا خیس شدن کافی باشد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا