تکنولوژی

آینده متاورس: آیا آماده هستید که خدا شوید؟

این هفته Siggraph 2022 است، جایی که انویدیا یکی از سخنرانی‌های اصلی را خواهد داشت.

در حالی که متاورس مصرف‌کننده یک کاربرد صنعتی است، خارج از بازی‌هایی که سال‌ها به طور مؤثری از متاورس تشکیل شده‌اند، انویدیا در Siggraph در مورد رهبری خود در ادغام هوش مصنوعی در فناوری، ایجاد و اجرای دوقلوهای دیجیتال و موفقیت‌های بزرگ صحبت خواهد کرد. کارخانه های رباتیک جدید مانند کارخانه ای که BMW با کمک زیمنس ایجاد کرد.

اما چیزی که به نظر من جالب‌تر می‌شود این است که وقتی ابزارهای متاورس مانند Omniverse انویدیا کاربرپسندتر می‌شوند، توانایی استفاده از هوش مصنوعی و دوقلوهای دیجیتال انسان به ما این امکان را می‌دهد تا جهان‌های خود را بسازیم. ما قوانین را دیکته کنید و دوقلوهای دیجیتالی مبتنی بر هوش مصنوعی ما از افراد و حیوانات واقعی تقلید کنند.

در این مرحله، من انتظار دارم که ما باید یاد بگیریم که خدای دنیاهایی که می‌سازیم به چه معناست، و من شک دارم که تقریباً آماده باشیم، هم از نظر ماهیت اعتیادآور چنین محصولاتی و هم از نظر نحوه ایجاد این مجازی‌ها. جهان های فراجهانی به روش هایی که می تواند پایه ای برای جاودانگی دیجیتالی ما شود.

بیایید این هفته احتمالات متاورس را بررسی کنیم، سپس محصول هفته من را به پایان برسانیم: Microsoft Surface Duo 2.

Siggraph و Metaverse مبتنی بر هوش مصنوعی

اگر یک بازی ویدیویی چند نفره مانند وارکرفت انجام داده اید، شکل ابتدایی متاورس را تجربه کرده اید. شما همچنین کشف کردید که اشیایی که در دنیای واقعی کارهایی را انجام می‌دهند – مانند درها و پنجره‌هایی که باز می‌شوند، برگ‌هایی که در باد حرکت می‌کنند و افرادی که مانند مردم رفتار می‌کنند – هنوز وجود ندارند.

با معرفی دوقلوهای دیجیتال و فیزیک از طریق ابزارهایی مانند Omniverse انویدیا، این امر در حال تغییر است به طوری که شبیه‌سازی‌های وابسته به واقعیت، مانند شبیه‌سازی‌هایی که ماشین‌های خودران و روبات‌ها را توسعه می‌دهند، با دقت کار می‌کنند و تضمین می‌کنند که تصادفات احتمالی بدون قرار دادن افراد یا حیوانات واقعی کاهش می‌یابد. خطر زیرا این حوادث در ابتدا در دنیای مجازی رخ می دهد.

در Siggraph، انویدیا در مورد قابلیت های فعلی متاورس و آینده نزدیک آن صحبت خواهد کرد، جایی که برای مدتی پول و بزرگترین فرصت ها به استفاده صنعتی و نه تفریحی گره خورده است.

برای این منظور، نیاز به ایجاد احساس در دنیای واقعی، خارج از شبیه سازی های طراحی شده برای آموزش افراد، به شدت کاهش می یابد. اما آموزش انسان ها نیز هدف شبیه سازی هاست و ایجاد دوقلوهای دیجیتالی انسانی گامی حیاتی در جهت توانایی ما در استفاده از هوش مصنوعی آینده برای تصاحب بیشتر و بیشتر بخش تکراری و خسته کننده بار کاری ما خواهد بود.

من معتقدم که پیشرفت بزرگ بعدی در بهره وری انسانی، توانایی افراد عادی برای ایجاد دوقلوهای دیجیتالی خود است که می توانند تعداد فزاینده ای از وظایف را به طور مستقل انجام دهند. تکمیل خودکار یک نقطه عطف اولیه بسیار ابتدایی در این مسیر است که در نهایت به ما امکان می دهد کلون های مجازی از خودمان ایجاد کنیم که می توانند ما را پوشش دهند یا حتی دسترسی ما را تا حد زیادی افزایش دهند.

مطلب پیشنهادی:  سام آلتمن شوکه می‌کند، می‌گوید کمترین اعتماد را به ChatGPT روی زمین دارد

انویدیا در لبه برتر این فناوری قرار دارد. برای هرکسی که می‌خواهد بداند امروز متاورز چه توانایی‌هایی دارد، حضور مجازی سخنرانی Siggraph باید در فهرست کارهای حیاتی شما باشد.

اما اگر با توجه به سرعت فوق العاده توسعه در این فضا، حدود 20 سال آینده را پیش بینی کنیم، توانایی ما برای غوطه ور شدن در دنیای مجازی و همچنین توانایی ما برای ایجاد این موجودات افزایش خواهد یافت. جهان‌هایی که فیزیک آن‌طور که می‌شناسیم نه تنها اختیاری است، بلکه می‌توانیم انتخاب کنیم تا خود را در «حالت خدا» قرار دهیم و به عنوان حاکمان عالی فضاهای مجازی که ایجاد می‌کنیم، در جهان‌های مجازی قدم بزنیم.

غوطه وری حیاتی است

در حالی که ما مراحل میانی را با استفاده از پروتزها خواهیم داشت که از اشکال پیشرفته تری از هاپتیک استفاده می کنند تا احساس کنیم در این جهان های مجازی غوطه ور شده ایم، تلاش هایی مانند الون ماسک برای ایجاد رابط های بهتر انسان و ماشین تفاوت واقعی را ایجاد خواهد کرد.

با اتصال مستقیم به مغز، باید بتوانیم تجربیاتی را خلق کنیم که از دنیای واقعی قابل تشخیص نیستند و ما را در این واقعیت های متناوب به شکلی واقعی تر قرار دهیم.

Meta Reality Labs به تحقیق و توسعه دستکش های لمسی می پردازد تا حس لامسه را به متاورژن آینده بیاورد.


با این حال، وقتی توانایی ایجاد این دنیاها را به دست می‌آوریم، تغییر این ارتباطات برای ارائه واقعیت بیشتر (مثلاً تجربه درد در نبرد) اختیاری خواهد بود و به ما اجازه می‌دهد تا از طریق برخوردهایی که گویی فوق‌العاده قدرتمند هستیم روبرو شویم.

دوقلوهای دیجیتالی انسان

یکی از بزرگترین مشکلات بازی های ویدیویی این است که NPC ها، صرف نظر از اینکه گرافیک چقدر خوب هستند، تمایل به استفاده از اسکریپت های بسیار محدود دارند. آنها یاد نمی‌گیرند، تغییر نمی‌کنند، و به سختی توانایی بیشتری از انیماترونیک در دیزنی لند دارند.

اما با ایجاد دوقلوهای دیجیتالی انسانی، ما این توانایی را به دست خواهیم آورد که جهان هایی را که ایجاد می کنیم با شهروندان بسیار واقعی تری پر کنیم.

تصور کنید که بتوانید مجوز دوقلو دیجیتالی را که ایجاد می کنید برای ارائه به دیگران و استفاده در شرکت ها یا بازی هایی که ایجاد می کنند، دریافت کنید. این NPC ها بر اساس افراد واقعی ساخته می شوند، واکنش های واقع بینانه تری نسبت به تغییرات دارند، به طور بالقوه می توانند یاد بگیرند و تکامل یابند، و به جنسیت یا حتی فرم فیزیکی شما گره نخواهند خورد.

برای مثال یک اژدهای سخنگو بر اساس دوقلو دیجیتالی شما چطور؟ شما حتی می‌توانید دنیای متاورزی را که ایجاد می‌کنید با تعداد زیادی کلون پر کنید که به گونه‌ای تغییر یافته‌اند که شبیه یک جمعیت متنوع از جمله حیوانات هستند.

مطلب پیشنهادی:  با ارزش ترین سازنده تراشه جهان، انویدیا پس از رالی 184 میلیارد دلاری، از محصولات هوش مصنوعی بیشتری رونمایی کرد

کاربردهای عملی شامل همه چیز از کلاس های درس مجازی با معلمان مجازی گرفته تا آموزش پلیس و نظامی با شرکای مجازی علیه مجرمان مجازی – همه بر اساس افراد واقعی است که فرصت یادگیری با تعداد نامحدودی از سناریوهای واقعی را فراهم می کند.

به عنوان مثال، برای یک افسر پلیس، یکی از سخت ترین چیزها برای یادگیری خشونت خانگی است. این رویارویی ها می تواند به هر سمتی پیش برود. من موارد زیادی را می شناسم که افسر پلیس برای محافظت از همسر مورد آزار و اذیت وارد عمل شد و سپس توسط همان شوهر تعقیب شد که ناگهان تصمیم گرفت از همسرش در برابر افسر محافظت کند.

من امروز داستانی خواندم در مورد یک سرباز استخدام شده که به یک غیرنظامی مسلح قانونی نزدیک شد که در دارایی خود بود. نزدیک بود به این پلیس تیراندازی شود که می‌خواست یک غیرنظامی را که قانون را زیر پا گذاشته بود بکشد. این غیرنظامی کاملاً آماده بود که اگر این اتفاق بیفتد، افسر را بکشد. افسر به خاطر آن اخراج شد، اما او می توانست بمیرد.

توانایی آموزش مجازی در موقعیت هایی مانند این می تواند به اطمینان از ایمنی غیرنظامی و افسر کمک کند.

نتیجه: حالت خدا

هر کسی که تا به حال یک بازی God mode بازی کرده باشد می داند که واقعاً ارزش بازی را بسیار از بین می برد. بله، شما می توانید در کسری از زمان بازی را بنویسید، اما این مانند خرید یک کتاب و سپس خواندن یک خلاصه جامع با اسپویل است. بخش بزرگی از سرگرمی یک بازی یافتن پازل ها و حل چالش ها است.

“وست ورلد” به بررسی این موضوع می پردازد که اگر انسان های مجازی که برای تقلید از انسان ها ساخته شده اند، متوجه شوند که مورد سوء استفاده قرار می گیرند چه اتفاقی می افتد. برای واقع بینانه بودن، این خلاقیت ها باید درد، رنج و طیف کاملی از احساسات را تقلید کنند، و مطمئناً این احتمال بسیار دور است که بر برنامه ریزی خود غلبه کنند.

با این حال، احتمال دیگر این است که افرادی که کاملاً در حالت God غوطه ور هستند ممکن است نتوانند بین آنچه در دنیای مجازی انجام می دهند و آنچه می توانند در دنیای واقعی انجام دهند تمایز قائل شوند. این می تواند منجر به برخی رفتارهای ناخوشایند در دنیای واقعی شود.

من فکر می‌کنم متوجه خواهیم شد که بین افرادی که می‌خواهند جهان‌های بادوام بسازند و با آن دنیاها رفتار مطلوبی دارند، و کسانی که می‌خواهند جهان‌هایی بسازند که به آنها اجازه می‌دهد تا خیال‌پردازی‌های انحرافی و خواسته‌های پنهانی خود را کشف کنند، تفاوت وجود خواهد داشت.

این می تواند راهی برای تعیین اینکه آیا فردی شخصیت مناسبی برای رهبری دارد یا خیر، زیرا سوء استفاده از قدرت در دنیای مجازی بسیار آسان خواهد بود، و تمایل به سوء استفاده از قدرت باید یک پرچم قرمز بزرگ برای هر کسی باشد که مدیریت را هدف قرار می دهد. .

مطلب پیشنهادی:  توییتر اکانت اصلی نیویورک تایمز را برداشته است

احتمالاً هنوز ده‌ها سال با این امکان فاصله داریم، اما باید به محدودیت‌های استفاده از این فناوری برای سرگرمی فکر کنیم، مبادا توده‌ای مهم از مردم ایجاد کنیم که دیگران را متفاوت از افراد مجازی که در دنیای پیچیده از آنها سوء استفاده می‌کنند نگاه نمی‌کنند. ایجاد خواهند کرد.

چه خدای فراجهانی خواهی بود؟

محصول فناوری هفته

محصول هفته: Microsoft Surface Duo 2

من چند ماهی است که از Surface Duo 2 استفاده می کنم و گوشی مورد علاقه من باقی مانده است. من از اینکه چند نفر به سراغ من آمده اند تا در مورد تلفن بپرسند متعجبم و بعد از اینکه به آنها گفتم چه کار می کند، آنها گفتند که می خواهند یکی بخرند.

هنگام استفاده از ایمیل با پیوست یا پیوند، مزایای زیادی دارد. پیوست یا پیوند در صفحه دوم بدون وقفه در جریان خواندن ایمیل ارسالی باز می شود. همین امر در مورد استفاده از تلفن خود هنگام دسترسی به وب سایتی که نیاز به احراز هویت دو مرحله ای دارد نیز صدق می کند. برنامه احراز هویت در صفحه دوم است، بنابراین لازم نیست به عقب برگردید و با ذخیره مجدد گردش کار سعی کنید صفحه ای را که در آن بودید پیدا کنید.

برای خواندن، مانند یک کتاب با دو صفحه مجازی، یکی در هر صفحه، خوانده می شود و نگه می دارد. اگرچه فکر می کردم به دلیل فاصله بین صفحه نمایش ها ممکن است در تماشای فیلم ها مشکل داشته باشم، اما مدتی است که در هر دو صفحه فیلم تماشا می کنم و بر خلاف مشکلاتم در استفاده از مانیتورهای دو صفحه نمایش که جداسازی را آزاردهنده می دانم، این فاصله وجود ندارد. اصلا اذیتم نکن

در حالت ایده‌آل، این گوشی با هدفون یا ساعت هوشمندی که مانند اپل واچ، به شما امکان صحبت و گوش دادن را می‌دهد بهترین کار را می‌کند – زیرا نگه داشتن این فرم فاکتور روی سرتان ناراحت کننده است. با این حال، بسیاری از ما به هر حال از عملکرد بلندگوی گوشی های هوشمند خود استفاده می کنیم و Surface Duo 2 به خوبی کار می کند.

در پایان، من فکر می‌کنم که نشان می‌دهد چرا با یک دستگاه انقلابی – همانطور که آیفون بود و سرفیس دو 2 – بازاریابی هوشمند زیادی لازم است تا مردم واقعاً مزایای طراحی متفاوت را درک کنند. در غیر این صورت، آنها آن را دریافت نمی کنند.

به یاد داشته باشید که طراحی آیفون که از گوشی شکست خورده LG Prada تقلید می‌کرد، با بازاریابی زیادی پشتیبانی می‌شد، در حالی که پرادا، علی‌رغم اینکه در ابتدا یک برند لوکس قوی‌تر داشت، اینطور نبود.

در هر صورت، مایکروسافت Surface Duo 2 گوشی هوشمند مورد علاقه من باقی مانده است. واقعا عالی است – و محصول هفته من.

نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات شبکه خبری ECT نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا