تکنولوژی

ارزش بازار اپل به 3 تریلیون دلار می رسد؟ اینگونه است

هدف قرار دادن شرکت اپل به گفته مورگان استنلی، استفاده از مدلی شبیه به اشتراک، مسیر روشنی را برای ارزش بازار بیش از 3 تریلیون دلار ایجاد می کند.

هدف قرار دادن شرکت اپل به گفته مورگان استنلی، استفاده از مدلی شبیه به اشتراک، مسیر روشنی را برای ارزش بازار بیش از 3 تریلیون دلار ایجاد می کند.

در حالی که بازار همچنان تمایل دارد سازنده آیفون را به عنوان یک شرکت سخت افزاری ارزش گذاری کند، حرکت به سمت رویکرد “ارزش مادام العمر” – که درآمد خدمات دوره ای را در نظر می گیرد – نشان دهنده رشد بلندمدت به بیش از 200 دلار در هر سهم یا بیش از 3 دلار است. تحلیلگران مورگان استنلی در یادداشتی نوشتند ارزش بازار یک تریلیون دلار است. سهام اپل در روز چهارشنبه به 153 دلار بسته شد.

تحلیلگران به رهبری اریک وودرینگ نوشتند: «مدل تجاری اپل در حال تغییر از مدلی است که رشد محموله‌های سخت‌افزار را به حداکثر می‌رساند به مدلی که درآمدزایی از پایه نصب‌شده را به حداکثر می‌رساند». آنها افزودند که افزایش افشای اطلاعات غول فناوری در مورد درآمد خدمات و پایگاه کاربر نصب شده، و همچنین کناره گیری آن از گزارش دهی دستگاه های آیفون، شاهدی بر این تغییر است.

اودرینگ، که اضافه وزن اپل را ارزیابی می کند، گفت که مدل ارزش مادام العمر او فرض می کند که کاربران اپل روزانه 2 دلار برای محصولات یا خدمات اپل خرج می کنند، رقمی که قبلاً توسط صاحبان آیفون در ایالات متحده به دست آمده است. او گفت که قیمت فعلی سهم به معنای تخفیف قابل توجه ارزش گذاری برای سایر پلتفرم های فناوری و مشاغل نرم افزاری به عنوان خدمات است.

مطلب پیشنهادی:  عجیب و غریب! شراره های خورشیدی می توانند داغتر از خورشید باشند

ارزش بازار اپل در 3 ژانویه برای مدت کوتاهی به 3 تریلیون دلار رسید. از آن زمان به بعد، در میان شکست گسترده‌تر سهام‌های فناوری، با ترکیبی از نرخ‌های بهره بالاتر و ترس از رکود احتمالی جهانی، سرمایه‌گذاران را به وحشت انداخته، سهام 16 درصد سقوط کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا