تکنولوژی

از توقف آمازون تا اخراج Lyft، شرکت‌های فناوری برای روزهای سخت آماده می‌شوند.

شرکت های فناوری بار دیگر در حال دست و پنجه نرم کردن برای استخدام هستند زیرا با هزینه های پایین مصرف کننده، نرخ های بهره بالاتر و تاثیر دلار قوی در خارج از کشور دست و پنجه نرم می کنند.

شرکت های فناوری بار دیگر در حال دست و پنجه نرم کردن برای استخدام هستند زیرا با هزینه های پایین مصرف کننده، نرخ های بهره بالاتر و تاثیر دلار قوی در خارج از کشور دست و پنجه نرم می کنند.

Amazon.com Inc. پنج‌شنبه اعلام کرد که اضافه کردن کارگران جدید شرکت‌ها را متوقف می‌کند و دلیل آن اقتصاد “نامطمئن” و رونق استخدام در سال‌های اخیر است. Lyft Inc.، شرکت حمل و نقل سواری، فراتر رفته است: 13 درصد از نیروی کار خود یا حدود 683 نفر را کاهش خواهد داد.

اختصارات Twitter Inc. به دلیل اینکه مالک جدید، ایلان ماسک، تجارت رسانه های اجتماعی را متزلزل کرده و تقریباً نیمی از مشاغل آن را کاهش می دهد، تحت نظارت ویژه قرار دارند.

شرکت‌های فناوری در اوایل سال جاری گام‌هایی برای مهار هزینه‌ها برداشتند، به طوری که بسیاری از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت استخدام یا تعدیل بخش‌هایی را متوقف کردند. حتی شرکت اپل که امسال از اکثر رقبا پیشی گرفته است، هزینه های خود را کند کرده و بسیاری از استخدام های خود را متوقف کرده است. اما برخی از غول های فناوری دریافته اند که اکنون باید گام های چشمگیرتری برای کاهش هزینه ها بردارند.

به طور کلی، چلنجر، گری و کریسمس روز پنجشنبه اعلام کردند که اعلامیه‌های کاهش شغل در ماه اکتبر سالانه 48 درصد افزایش یافته است و اخراج‌های بیشتری در پیش است. گزارش مشاغل فدرال در روز جمعه تصویر واضح تری از روند اشتغال ایالات متحده ارائه می دهد. حتی با وجود ریاضت اقتصادی، اقتصاددانان انتظار سود خالص 200000 برای حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی دارند.

در اینجا برخی از جدیدترین شرکت هایی که کمربندهای خود را سفت می کنند آورده شده است:

آمازون

تصمیمی که اندی جاسی مدیرعامل و تیمش در این هفته گرفتند، تایتان تجارت الکترونیک استخدام «رشد جدید» برای نیروی کار شرکتی خود را متوقف کرد. به گفته بث گالتی، مدیر ارشد منابع انسانی آمازون، ما قصد داریم این توقف را برای چند ماه آینده حفظ کنیم و به نظارت بر آنچه در اقتصاد و تجارت می‌بینیم ادامه خواهیم داد تا آن‌طور که صلاح بدانیم تنظیم کنیم.

مطلب پیشنهادی:  چگونه می توان رویداد معرفی آیفون 14 اپل را به صورت زنده و رایگان تماشا کرد

یک سیب

به گفته افراد آشنا، سازنده آیفون استخدام برای بسیاری از مشاغل خارج از تحقیق و توسعه را متوقف کرده است، که این تشدید برنامه موجود برای کاهش بودجه در سال آینده است. این قطعی معمولاً برای تیم‌هایی که روی دستگاه‌های آینده و ابتکارات بلندمدت کار می‌کنند اعمال نمی‌شود، اما بر برخی عملکردهای سازمانی و نقش‌های مهندسی سخت‌افزار و نرم‌افزار استاندارد تأثیر می‌گذارد.

زنگ

استارتاپ بانکداری دیجیتال Chime Financial Inc. 12 درصد از کارکنان خود یا 160 نفر را کاهش می دهد. یک سخنگوی گفت که شرکت به خوبی سرمایه گذاری شده است و این حرکت آن را برای “موفقیت پایدار” قرار می دهد.

آزمایشگاه داپر

موسس و مدیرعامل Dapper Labs Inc. رهام گرگوزلو روز چهارشنبه در نامه ای به کارمندان اعلام کرد که این شرکت 22 درصد از کارکنان خود را تعدیل کرده است. وی به شرایط کلان اقتصادی و چالش های عملیاتی ناشی از رشد سریع شرکت اشاره کرد. Dapper Labs بازار NBA Top Shot را برای توکن‌های غیرقابل جایگزین ایجاد کرد، یک طبقه دارایی دیجیتال که پس از سقوط بازار کریپتو شاهد کاهش شدید تقاضا بود.

گروه ارز دیجیتال

گروه ارز دیجیتال گروه ارزهای دیجیتال ماه گذشته بازسازی خود را آغاز کرد و حدود 10 کارمند شرکت را ترک کردند. به عنوان بخشی از تغییر، مارک مورفی از سمت مدیر عامل به سمت رئیس جمهور ارتقا یافت.

گلکسی دیجیتال

Galaxy Digital Holdings Ltd.، شرکت خدمات مالی ارزهای دیجیتال که توسط میلیاردر مایکل نووگراتز تأسیس شده است، در نظر دارد تا 20 درصد از نیروی کار خود را کاهش دهد. به گفته افراد آشنا، این طرح همچنان در معرض تغییر است و تعداد نهایی ممکن است بین 15 تا 20 درصد باشد. سهام گلکسی امسال 70 درصد سقوط کرده است که بخشی از شکست ارزهای دیجیتال است.

مطلب پیشنهادی:  هوش مصنوعی ابرانسان یک ویژگی پاسخ فوری مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی می کند. برای هر مکالمه چندین پیش نویس دریافت کنید

اینتل

شرکت اینتل این سازنده تراشه هفته گذشته گفت که در تلاش برای صرفه جویی 3 میلیارد دلاری در سال آینده، مشاغل را کاهش می دهد و هزینه کارخانه های جدید را کاهش می دهد. امید این است که تا سال 2025 تا 10 میلیارد دلار صرفه جویی شود، طرحی که با سرمایه گذاران به خوبی پیش رفت و سهام را در 28 اکتبر بیش از 10 درصد افزایش داد. خبرگزاری بلومبرگ قبلاً گزارش داده بود که تعداد کاهش کارکنان ممکن است به هزاران نفر برسد.

آسانسور

تلاش‌های Lyft برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها شامل فروش کسب‌وکار سواری خود می‌شود. این شرکت که در حال آماده شدن برای گزارش نتایج سه ماهه سوم در روز دوشنبه است، قبلاً گفته بود که استخدام در ایالات متحده را حداقل تا سال آینده متوقف می کند. اکنون با بادهای مخالف شدیدتری نیز مواجه است.

جان زیمر و لوگان گرین، یکی از بنیانگذاران، در یادداشتی گفتند: «ما از واقعیت های تورم و کندی اقتصاد مصون نیستیم. ما به سال 2023 نیاز داریم تا دوره ای باشد که بتوانیم بدون تغییر برنامه های خود در واکنش به رویدادهای خارجی بهتر عمل کنیم – و واقعیت سخت این است که اقدامات امروز ما را مجبور به انجام این کار می کند.

در باز

Opendoor Technologies Inc. این هفته اعلام کرد که حدود 550 کارمند – تقریباً 18 درصد از کارکنان خود را اخراج می کند. این شرکت که برگرداندن خانه های مبتنی بر داده به نام iBuying را انجام می دهد، با کاهش تقاضای مسکن به دلیل نرخ های بالاتر وام مسکن مواجه است. مدل iBuying متکی به خرید خانه، انجام برخی تعمیرات و سپس فروش املاک، اغلب در مدت زمان کوتاه است.

کوالکام

شرکت کوالکام روز چهارشنبه اعلام کرد که استخدام‌ها را در پاسخ به کاهش سریع‌تر از حد انتظار تقاضا برای تلفن‌هایی که از تراشه‌های آن استفاده می‌کنند، متوقف کرده است. اکنون پیش‌بینی می‌شود که فروش گوشی‌های هوشمند در سال جاری با درصد دو رقمی کاهش پیدا کند که بدتر از پیش‌بینی‌هایی است که تنها سه ماه پیش از آن ارائه کرده بود.

مطلب پیشنهادی:  گوگل به جنگ های هوش مصنوعی خواهد پیوست و LaMDA را در مقابل ChatGPT قرار خواهد داد

سیگیت

Seagate Technology Holdings Plc، بزرگترین تولید کننده هارد دیسک های کامپیوتری، هفته گذشته اعلام کرد که حدود 3000 شغل را کاهش می دهد. فروشندگان رایانه های شخصی از جمله سیگیت و اینتل به شدت تحت تاثیر کاهش هزینه های سخت افزاری قرار گرفتند. مدیر عامل شرکت دیو موزلی گفت که مشتریان روی انبوهی از موجودی اضافی نشسته اند که به سفارشات لطمه می زند و بر نتایج مالی سیگیت سنگینی می کند. این امر باعث اخراج کارکنان شد. وی گفت: ما برای پاسخ به شرایط فعلی بازار و افزایش سودآوری بلندمدت اقدام سریع و قاطعانه ای انجام داده ایم.

یک راه راه

شرکت پرداخت Stripe Inc.، یکی از با ارزش ترین استارت آپ های جهان، بیش از 1000 شغل را تعدیل می کند. کاهش 14 درصدی کارکنان، تعداد کارمندان را به تقریباً 7000 نفر – کل آنها در فوریه – باز می‌گرداند. پاتریک و جان کولیسون، بنیانگذاران، به کارمندان گفتند که باید هزینه ها را به طور گسترده تری کاهش دهند، زیرا آنها برای “زمان های لاغرتر” آماده می شوند.

توییتر

خرابی توییتر بیشتر به خرید اخیر – و بدهی های همراه – مربوط می شود تا نگرانی های اقتصادی. اما این شرکت در حال حاضر با عمیق ترین اخراج همکاران خود مواجه است. به گفته افراد آشنا، ماسک که ماه گذشته توییتر را به مبلغ 44 میلیارد دلار خریداری کرد، قصد دارد حدود 3700 شغل خود را کاهش دهد.

مردم گفتند که مالک جدید قصد دارد روز جمعه به کارکنان آسیب دیده اطلاع رسانی کند. ماسک همچنین قصد دارد با الزام سایر کارمندان به گزارش به دفاتر، خط مشی کاری شرکت از هر کجا را تغییر دهد.

تازه به دوران رسیده

Upstart Holdings Inc.، یک پلت فرم آنلاین وام دهی، در یک پرونده نظارتی این هفته گفت که 140 کارمند ساعتی را “با توجه به اقتصاد چالش برانگیز و کاهش حجم وام در پلت فرم ما” اخراج می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا