تکنولوژی

استارت‌آپ حقوقی فناوری Luminance تبلیغات هوش مصنوعی را به 40 میلیون دلار افزایش می‌دهد

Mathisworks | وکتور دیجیتال ویژن | گتی ایماژ

شرکت فناوری حقوقی Luminance با سرمایه‌گذاری بر موج علاقه سرمایه‌گذاران به هوش مصنوعی، ۴۰ میلیون دلار سرمایه جدید از سرمایه‌گذاران برای گسترش حضور خود در ایالات متحده جمع‌آوری کرده است.

این شرکت به CNBC گفت که سرمایه تازه‌ای را در دور سرمایه‌گذاری سری B به رهبری صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایالات متحده مارس کپیتال افزایش داده است. National Grid Partners، بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر National Grid، و شرکت حقوقی Slaughter and May نیز در این دور سرمایه گذاری کردند.

النور لایت بادی، مدیر اجرایی لومیننس، روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با CNBC گفت: «ما علاقه زیادی از سوی بسیاری از سرمایه‌گذاران خطرپذیر داشته‌ایم.

لایت بادی گفت: این واقعیت که هوش مصنوعی اکنون به یک “موضوع داغ” تبدیل شده است، مطمئنا کمک کرده است، اما او اضافه کرد که Luminance معیارهایی را دارد – مانند فروش سالانه خود – برای مطابقت با علاقه ای که از سرمایه گذاران دریافت می کند.

لایت بادی گفت که کسب و کارها در حال سرمایه گذاری در ابزارهای هوش مصنوعی مانند Luminance برای حفظ مزیت رقابتی و همچنین کاهش هزینه ها هستند.

او به CNBC گفت: “همه می خواهند رقابتی باقی بمانند.” ما می خواهیم قابلیت هایی ایجاد کنیم که آنها نمی دانستند وجود دارد.”

Luminance گفت که درآمد سالانه سالانه آن در دو سال گذشته تقریباً پنج برابر شده است، اما از ارائه ارقام با CNBC خودداری کرد. این شرکت در میان مشتریان خود شرکت هایی مانند صنایع Koch، Hitachi، Yokogawa، Liberty Mutual، LG Chem و BBC Studios را به حساب می آورد.

مطلب پیشنهادی:  نتایج فروش Bored Ape NFT Traders سابق اوراق قرضه ناخواسته 700% سود

تجارت قانونی

Luminance که در سپتامبر 2015 تأسیس شد، مدل‌های یادگیری ماشینی را توسعه می‌دهد که به وکلا کمک می‌کند بررسی قراردادها را خودکار کرده و زمان امضای آنها را کاهش دهند. این شرکت توسط ترکیبی از وکلا، ریاضیدانان و کارشناسان M&A در دانشگاه کمبریج تأسیس شد.

رئیس اتحاد ابرهوش مصنوعی: ما یک «جایگزین غیرمتمرکز» داریم

Luminance یکی از بسیاری از شرکت‌هایی است که به لطف هجمه‌هایی که در اطراف هوش مصنوعی می‌چرخند، سر و صدای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند. شرکت‌هایی مانند OpenAI، Anthropic، Cohere و Mistral میلیاردها دلار از سرمایه‌گذاران خطرپذیر به همراه علاقه شرکت‌های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت و آمازون جذب کرده‌اند.

مایکروسافت حدود 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرده است و این شرکت اخیراً یک فروش ثانویه سهام به رهبری Thrive Capital را با ارزش 80 میلیارد دلار تکمیل کرده است.

Luminance از اظهار نظر در مورد ارزیابی خودداری کرد، اما لایت بادی گفت که “حق بیمه قابل توجهی” نسبت به ارزش 100 میلیون دلاری که شرکت در سال 2018 تضمین کرد، زمانی که آخرین بار از خارج تامین مالی کرد، دریافت کرده است.

اخیراً، سرمایه‌گذاران روی شرکت‌های هوش مصنوعی خاص شرط‌بندی کرده‌اند و گاهی اوقات به نفع شرکت‌هایی هستند که نوعی هوش مصنوعی «عمومی» را دنبال می‌کنند که قادر به انجام هر کار قابل تصوری باشد.

در بخشی مانند قانون، جایی که سطح بالایی از توجه باید به کنترل‌های قانونی خاص و تصمیم‌گیری شرکت شود، لایت‌بادی گفت که راه‌حل‌های هوش مصنوعی همه‌منظور مانند ChatGPT پاسخگو نیستند.

لایت بادی گفت: «ما شروع به دیدن شرکت‌های تخصصی‌تر هوش مصنوعی خواهیم کرد. “این دقیقاً همان کاری است که ما انجام می دهیم.”

مطلب پیشنهادی:  Google Photos در حال آزمایش یک ویژگی جدید "Reclaim Storage" برای کاربران اندروید است - چیست؟

او خاطرنشان کرد که الگوهای زبان بزرگ خاص دامنه در زمینه حقوقی “کاملا کلیدی” هستند.

“این مهم است، زیرا برخلاف هوش مصنوعی مولد، که در آن واقعاً مهم نیست که پاسخ اشتباه باشد، زیرا تمام هدف هوش مصنوعی این است که زمانی که پاسخی قانونی است که نمی تواند اتفاق بیفتد، به پاسخی دست یابد.”

ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT به دلیل تولید “توهم” – پاسخ هایی که حاوی اطلاعات نادرست در مورد رویدادهای تاریخی خاص است – در تلاش برای حدس زدن پاسخ به سوال کاربر بدنام شده اند.

Luminance قصد دارد به طور تهاجمی برای گسترش ردپای خود در ایالات متحده سرمایه گذاری کند، تلاشی که لایت بادی می گوید شامل استخدام مدیران جدید به صورت محلی و همچنین کاوش دفاتر جدید است.

خلبان خودکار

سال گذشته، این شرکت یک ابزار هوش مصنوعی را منتشر کرد که قادر به مذاکره یک قرارداد کاملاً مستقل و بدون هیچ گونه مشارکت انسانی بود. Luminance می‌گوید این ابزار که Autopilot نام دارد، مذاکرات روزانه قرارداد و به‌ویژه کار دستی خسته‌کننده بررسی توافق‌نامه‌های عدم افشا (NDA) را انجام می‌دهد.

Luminance هوش مصنوعی را بر اساس مدل زبان بزرگ اختصاصی خود (LLM) توسعه داد. LLM ها نوعی الگوریتم هوش مصنوعی هستند که می توانند به پردازش و تولید زبان همه منظوره دست یابند.

این تجارت توسط Invoke Capital، بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر که متعلق به کارآفرین جنجالی بریتانیایی مایک لینچ است، پشتیبانی می شود.

لینچ متهم است که ارزش شرکت نرم‌افزار Autonomy خود را به‌طور مصنوعی به شرکت Hewlett Packard Enterprise افزایش داده است که از او به دلیل ادعای میلیاردها دلار ضرر شکایت کرده است.

مطلب پیشنهادی:  دراپر برنده قرارداد ناسا شد. برای حمل وسایل به ماه برای اندازه گیری زمین لرزه های قمری

او توسط وزارت دادگستری ایالات متحده به ۱۴ فقره کلاهبرداری با سیم، یک فقره کلاهبرداری در اوراق بهادار و یک مورد توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم متهم شده است. لینچ این اتهامات را رد می‌کند و می‌گوید که Autonomy به دلیل سوءمدیریت توسط مالک جدید، HPE ضعیف عمل کرده است.

لایت بادی گفت که اقدامات ایالات متحده علیه لینچ ابهامی برای لومیننس ایجاد نمی کند و این تاجر هیچ دخالتی روزانه در مدیریت شرکت ندارد.

تصحیح: این مقاله برای نشان دادن املای آن به روز شده است نام النور لایت بادی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا