تکنولوژی

اسپیس ایکس با موفقیت 52 ماهواره Starlink را پرتاب کرد. ایلان ماسک در حال حاضر در چه وضعیتی است؟

اسپیس ایکس به رهبری ایلان ماسک، اولین ماهواره ماه استارلینک خود را امروز، 10 آگوست، پرتاب کرد. اسپیس ایکس با پرتاب 52 ماهواره دیگر به مدار پایین زمین چه چیزی را در تلاش است؟ من میفهمم.

به مناسبت اولین پرتاب Starlink در ماه، SpaceX امروز، 10 اوت، 52 ماهواره دیگر Starlink را با موفقیت پرتاب کرد. این ماموریت بیست و یکمین ماموریت Starlink در سال 2022 و سی و پنجمین پرواز مداری سال SpaceX بود. ایلان ماسک، رئیس اسپیس ایکس، به شدت در حال گسترش شبکه اینترنت ماهواره‌ای خود بوده است و این پرتاب چند روز پس از پرتاب 22 جولای انجام می‌شود که 53 ماهواره Starlink را به فضا فرستاد. برای پرتاب از موشک قابل استفاده مجدد فالکون 9 استفاده شد.

طبق گزارش Space.com، پرتاب در ساعت 7:44 صبح از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا انجام شد. تقویت کننده های مرحله اول موشک فالکون 9 تقریباً 9 دقیقه پس از پرتاب به زمین بازگشتند و یک فرود عمودی بر روی فضاپیمای بدون سرنشین A Shortfall of Gravitas اسپیس ایکس انجام دادند. مرحله بالایی موشک به سمت بالا ادامه یافت و 52 ماهواره استارلینک را حدود 15 دقیقه پس از پرتاب مستقر کرد. استقرار موفقیت آمیز توسط توییتر رسمی اسپیس ایکس نیز تایید شده است، می توانید آن را بررسی کنید اینجا.

اسپیس ایکس در حال استقرار دسته دیگری از ماهواره های Starlink است

اسپیس ایکس در حال ساخت یک ابر صورت فلکی از ماهواره های Starlink در فضا است تا اینترنت پرسرعت، بدون وقفه و مقرون به صرفه را ارائه دهد. ماسک با پرتاب ماهواره در سال 2022 بسیار تهاجمی بوده است و به نظر می رسد دلیل آن گسترش سریع به مناطق جغرافیایی است که Starlink در دسترس نیست. در ماه‌های قبل، ماسک فهرست کشورهایی را منتشر کرد که اسپیس‌ایکس در آن‌ها اینترنت Starlink را تا پایان سال ارائه خواهد کرد. ماسک در واکنش به عرضه امروز، توییت کرد: «روز عالی».

مطلب پیشنهادی:  شرط گران قیمت متا روی هوش مصنوعی با تراشه های سفارشی جدید، ابزارهای کدنویسی همراه است

تاکنون بیش از 3000 ماهواره استارلینک توسط اسپیس ایکس مستقر شده است و احتمالاً تعداد بیشتری از این ماهواره ها به کار گرفته شده است، زیرا این شرکت مجاز است تا 12000 ماهواره را مستقر کند. علاوه بر این، ماسک برای پرتاب 30000 ماهواره درخواست مجوز داده است.

اسپیس ایکس اخیرا در آتش سوخته است. امروز همچنین آزمایش‌های موتور «آتش ساکن» را برای Booster 7 و Ship 24، نمونه‌های اولیه سیستم حمل‌ونقل فضای عمیق این شرکت، انجام داد. هر دو فضاپیما بخشی از برنامه Starship هستند و این شرکت احتمالاً اولین پرواز آزمایشی مداری را برای هر دو فضاپیما در اواخر سال جاری انجام خواهد داد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا