کامپیوتر

اطلاعات کارت اعتباری American Express شما ممکن است هک شده باشد

WWDC
DigitalTrends.com

همانطور که توسط Bleeping Computer گزارش شده است، پس از اینکه تاجران شخص ثالث دچار یک حادثه هک شده که سخت افزار پرداخت آنها را هدف قرار داده بود، American Express هشدار نقض داده را صادر کرد.

شرکت خدمات مالی گفت که این نقض در ماساچوست رخ داده و مربوط به “شرکت خدمات مسافرتی آمریکن اکسپرس” است. این منجر به دستیابی چندین معامله گر به “دسترسی غیرمجاز به سیستم او” شد. اطلاعات کارت اعتباری مشتریان، از جمله شماره حساب، نام و اطلاعات انقضای کارت، ممکن است در این فرآیند افشا شده باشد.

«اطلاعات حساب برخی از اعضای کارت ما، از جمله برخی از اطلاعات حساب شما، ممکن است دخیل بوده باشد. توجه به این نکته مهم است که سیستم های تحت مالکیت یا کنترل شده امریکن اکسپرس در اثر این حادثه به خطر نیفتادند و ما این اخطار را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه به شما ارائه می دهیم.»

به تفکیک هفتگی فناوری بازی‌های رایانه شخصی بپردازید

این شرکت خاطرنشان کرد که پردازنده تجاری، به معنای سخت افزاری که پرداخت را می پذیرد، به خطر افتاده است، نه یک ارائه دهنده خدمات مستقیم به American Express. با این حال، داده های مشتری پس از دسترسی هکرها به طور بالقوه در وب تاریک در حال گردش است. امریکن اکسپرس به طور عمومی جزئیاتی را درباره تعداد مشتریانی که هنگام رخ دادن این رخنه تحت تأثیر قرار گرفته اند یا اینکه کدام پردازنده تجاری هک شده است، به اشتراک گذاشته است.

این حادثه یادآور هک Wiseeasy در سال 2022 است که در آن سیستم پرداخت مبتنی بر اندروید محبوب در منطقه آسیا و اقیانوسیه به خطر افتاد و 140000 پایانه پرداخت در سطح جهان تحت تأثیر قرار گرفتند. پایانه های پرداخت در رستوران ها، هتل ها، مغازه ها و مدارس استفاده می شود. با این حال، مشخص نیست که آیا Wiseeasy به مشتریان خود در مورد هک اطلاع داده است یا خیر.

مطلب پیشنهادی:  سال گذار ناخوشایند اینتل | گرایش های دیجیتال

امریکن اکسپرس گفت که بررسی این موضوع را آغاز کرده است، علاوه بر این به مقامات نظارتی لازم و مشتریان آسیب دیده اطلاع داده است.

این شرکت به BleepingComputer گفت که مشتریان باید طی 12 تا 24 ماه آینده صورت‌های حساب خود را با دقت بررسی کنند و مطمئن شوند که هرگونه فعالیت مشکوکی را گزارش کنند. این موسسه اعضای کارت را مسئول خریدهای متقلبانه نمی داند.

سایر توصیه‌ها شامل فعال کردن اعلان‌های فوری از طریق برنامه تلفن همراه American Express است که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد خریدهای خود را بررسی کنند و هشدارهای کلاهبرداری فوری دریافت کنند. همچنین اعضای کارت این امکان را دارند که در صورت دزدیده شدن اطلاعات خود، شماره کارت جدیدی درخواست کنند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا