تکنولوژی

الماس، الماس در سراسر جهان! بله، الماس در فضا می بارد

تحقیقات نشان داده است که می تواند الماس را بر روی سیارات در سراسر جهان ببارد. جزئیات را اینجا ببینید.

وقتی به کلمه “الماس” فکر می کنید به چه چیزی فکر می کنید؟ یک جواهر، یک جواهر الماس، یکی از سخت ترین اشیای اطراف، یا چیز دیگری؟ اگر به شما بگوییم که ممکن است الماس بر روی سیارات سراسر کیهان ببارد، چه می‌شود؟ دانشمندان پیشنهاد می‌کنند که پس از استفاده از پلاستیک معمولی برای بازسازی بارش عجیبی که تصور می‌شود در اعماق اورانوس و نپتون شکل می‌گیرد، می‌تواند بر روی سیارات در سراسر کیهان باران ببارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، دانشمندان قبلا این نظریه را مطرح کرده بودند که فشارها و دماهای بسیار بالا هیدروژن و کربن را به الماس های سخت در هزاران کیلومتر زیر سطح غول های یخی تبدیل کرده است. اکنون، تحقیقات جدیدی که در Science Advances منتشر شده است، اکسیژن را به مخلوط پرتاب کرده است و دریافته است که “باران الماس” ممکن است بیشتر از آنچه قبلا تصور می شد رایج باشد.

تصور می شود غول های یخی مانند نپتون و اورانوس رایج ترین شکل سیاره خارج از منظومه شمسی ما هستند، به این معنی که بارش الماس ممکن است در کیهان رخ دهد. Science Advances گفت: “شرایط شدید در غول های یخی مانند اورانوس و نپتون ممکن است منجر به تغییرات شیمیایی و ساختاری عجیبی شود، به عنوان مثال بارش الماس یا آب فوق یونی، همانطور که تاکنون فقط به ترتیب برای سیستم های C─H و H2O خالص به صورت تجربی مشاهده شده است.” در گزارشی

مطلب پیشنهادی:  سیارکی به پهنای 110 فوت فردا به زمین می آید. در اینجا چیزی است که ناسا گزارش می دهد

در گزارش این آزمایش، این گزارش گفت که محققان مخلوط استوکیومتری C و H2O را با فشرده سازی ضربه ای پلاستیک پلی اتیلن ترفتالات (PET) و انجام آزمایش اشعه ایکس درجا بررسی کردند. محققان تشکیل الماس را در فشارهای بین 7 ± 72 و 13 ± 125 گیگا پاسکال در دماهای بین 3500 تا 6000 کلوین مشاهده کردند. واکنش.

تقسیم‌بندی مشاهده‌شده C و H2O نشان می‌دهد که بارش الماس در داخل غول‌های یخی توسط اکسیژن افزایش می‌یابد که می‌تواند به آب جدا شده و در نتیجه تشکیل ساختارهای ابریونیک مرتبط با میدان‌های مغناطیسی سیارات منجر شود. علاوه بر این، اندازه‌گیری‌های ما راهی را نشان می‌دهد. این گزارش می افزاید: برای تولید نانو الماس با فشرده سازی شوک لیزری ساده پلاستیک های PET ارزان قیمت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا