تکنولوژی

امارات ماهواره می‌سازد، روی یک سیارک فرود می‌آید، زهره را کاوش می‌کند و موارد دیگر

امارات متحده عربی با برنامه ریزی برای اکتشاف ناهید در عرض هفت سال و فرود بر روی یک سیارک، علاوه بر پرتاب یک فضاپیما به مدار مریخ، جاه طلبانه ترین برنامه فضایی را در خاورمیانه دارد.

امارات متحده عربی یک صندوق 3 میلیارد درهم (820 میلیون دلار) برای توسعه ماهواره ها و همچنین حمایت از یک برنامه فضایی جاه طلبانه که قبلاً یک کاوشگر را در مدار مریخ قرار داده است و شامل برنامه هایی برای اکتشاف زهره است، ایجاد خواهد کرد.

خبرگزاری دولتی WAM گفت که برنامه توسعه شش ساله منجر به پرتاب اولین ماهواره در سه سال آینده خواهد شد. این صندوق مشارکت های جهانی را برای ایجاد در کشور تشویق می کند و مشوق هایی را به عنوان بخشی از برنامه مناطق اقتصادی فضایی آژانس فضایی امارات ارائه می کند.

دفتر رسانه ای این کشور گفت: «این پروژه به تلاش های امارات متحده عربی برای توسعه راه حل هایی برای تغییرات آب و هوایی، پایداری محیط زیست و بهبود مدیریت بلایا کمک خواهد کرد. برنامه های کاربردی شامل تشخیص نشت نفت، نظارت بر کشتی، و جستجو و نجات خواهد بود.

این کشور حاشیه خلیج فارس گفت که این اقدام باعث می شود که این کشور اولین کشور عربی باشد که مجموعه ای از ماهواره های رادار با دیافراگم مصنوعی تولید می کند. WAM گفت که این ماهواره ها – که Sirb از واژه عربی برای گله پرندگان نامگذاری شده اند – از طریق مشارکت عمومی و خصوصی در کنار شرکت های بین المللی ساخته خواهند شد.

مطلب پیشنهادی:  هشدار طوفان خورشیدی! انتظار می رود این طوفان امروز 3 آگوست به زمین برسد

امارات متحده عربی با برنامه ریزی برای اکتشاف ناهید در عرض هفت سال و فرود بر روی یک سیارک، علاوه بر پرتاب یک فضاپیما به مدار مریخ، جاه طلبانه ترین برنامه فضایی را در خاورمیانه دارد.

این کشور در سال 2014 یک آژانس فضایی تأسیس کرد، پنج سال بعد اولین فضانورد خود را به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد و قصد دارد در سال 2024 یک فضاپیمای بدون سرنشین به ماه بفرستد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا