تکنولوژی

انفجار گلوله آتشین خیره کننده بر فراز آسمان تگزاس؛ یک انفجار صوتی نشان می دهد که شهاب سنگ به زمین برخورد کرده است

یک گلوله آتشین در ارتفاعات جو زمین بر فراز تگزاس منفجر شد و بوم صوتی نشان داد که واقعاً یک شهاب سنگ به زمین برخورد کرده است.

یک گلوله آتشین غول پیکر در حالی که در آسمان تگزاس در ایالات متحده منفجر شد توسط دوربین ها شکار شد. ویدئوی به اشتراک گذاشته شده توسط انجمن شهاب سنگ آمریکا نشان می دهد که گوی آتشین قبل از ناپدید شدن از جو زمین عبور می کند. اگرچه گزارشی مبنی بر خسارت این حادثه گزارش نشده است، اما انفجار صدایی را ایجاد کرد که تا کیلومترها شنیده می شد. این شی فضایی حدود ساعت 3:26 بامداد به وقت محلی در 24 جولای منفجر شد. این همچنین نشان می دهد که یک شهاب سنگ به زمین برخورد کرده است. کسانی که به دنبال آن هستند باید قبل از هر اقدامی از مالکان اجازه بگیرند.

بر اساس گزارش انجمن شهاب سنگ آمریکا، بیش از 600 نفر این رویداد را گزارش کردند. این رویداد نه تنها در تگزاس دیده شد، بلکه در ایالت های دیگری مانند لوئیزیانا، می سی سی پی، اوکلاهما و ایالت لون استار نیز مشاهده شد.

EarthSky گزارش داد: “مسیر اولیه تولید شده توسط کامپیوتر نشان می دهد که این گلوله آتشین بر فراز سیسترن، تگزاس وارد جو شده و پرواز خود را فقط چند مایلی غرب آستین به پایان رساند.”

گلوله آتش توسط دوربین های زنگ خودکار ضبط و در وب سایت AMS آپلود شد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد اندازه بالقوه سنگ فضایی، مبدا و مسیر آن در دسترس نیست.

مطلب پیشنهادی:  تصویر روز نجوم ناسا 5 مارس 2023: رویارویی تماشایی زهره و مشتری

توجه داشته باشید که شهاب یک فلاش درخشان است که به ستاره تیرانداز معروف است. شهاب‌سنگ قطعه‌ای است که توسط شهاب‌سنگ‌ها تولید می‌شود و پس از زنده ماندن از گذر، می‌توان آن را روی سطح سیاره پیدا کرد. از آنجایی که بیشتر شهاب‌ها به طور کامل در جو می‌سوزند، هیچ شهاب‌سنگ زنده‌ای تولید نمی‌کنند. با این حال، این یکی متفاوت به نظر می رسد و احتمالاً یک شهاب سنگ روی زمین فرود آمده است.

شهاب‌ها در مقابل سیارک‌ها

ناسا تفاوت بین شهاب ها و سیارک ها را توضیح می دهد. می‌گوید: «سیارک‌ها بزرگ‌تر از اجرام سنگ‌ریزه‌ای هستند که ما آنها را شهاب‌سنگ می‌نامیم. شهاب چیزی است که وقتی یک شهاب سنگ – قطعه کوچکی از یک سیارک یا دنباله دار – با ورود به جو زمین می سوزد و رگه ای از نور در آسمان ایجاد می کند، اتفاق می افتد.

شهاب سنگ چیست؟

ناسا می گوید شهاب سنگ سنگی است که از فضا به زمین می افتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا