کامپیوتر

انویدیا قیمت لیست پردازنده های گرافیکی برتر خود را تا 500 دلار کاهش می دهد

طبق یک شایعه جدید، انویدیا ممکن است MSRP برخی از کارت های گرافیک برتر خود را به شدت کاهش دهد و ممکن است در اوایل این هفته اتفاق بیفتد.

برخی از خرده فروشان قبلاً فروش پردازنده های گرافیکی را با MSRP تخمینی جدید آغاز کرده اند، بنابراین اگر به دنبال ارتقاء آن بوده اید، ممکن است اکنون بهترین زمان برای خرید باشد. با این حال، همه کارت‌های انویدیا به‌روزرسانی قیمت دریافت نمی‌کنند.

لیست قیمت Nvidia GeForce RTX 30-series.
بنچلایف

Benchlife به تازگی گزارش داده است که انویدیا در نهایت با کاهش MSRP برخی از GPU ها، کاری را انجام می دهد که خیلی ها به آن امیدوار بودند و با انتقال آهسته آهسته به نسل بعدی کارت ها، آنها را مقرون به صرفه تر می کند. این نشریه به منابع ناشناس خود استناد می کند و ادعا می کند که انویدیا به زودی تاییدیه رسمی در این مورد صادر خواهد کرد.

کاهش قیمت جدیدترین و بهترین کارت انویدیا یعنی پرچمدار RTX 3090 Ti و سه کارت دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد. RTX 3090 Ti که قبلاً 1999 دلار قیمت داشت، بیشترین تخفیف را به خود اختصاص داد و به 1499 دلار کاهش یافت. اگر به دنبال بهترین ها هستید، این به معنای پس انداز 500 دلاری است.

قیمت پیشنهادی Nvidia GeForce RTX 3090 از 1499 دلار به 1299 دلار کاهش می یابد و RTX 3080 Ti از 1199 دلار به 1099 دلار کاهش می یابد. نسخه 12 گیگابایتی RTX 3080 نیز در آستانه دریافت لیست قیمت رسمی است که قبلاً نداشت و اکنون 799 دلار قیمت دارد. متأسفانه، هیچ یک از دیگر پردازنده‌های گرافیکی متوسط ​​تا ابتدایی در حال حاضر شاهد تغییرات قیمتی نیستند.

مطلب پیشنهادی:  چرا Nvidia RTX 4060 Ti برای سال 2023 به اندازه کافی خوب نیست؟

در حالی که این فقط یک شایعه تایید نشده است، به نظر می رسد چندین خرده فروش آمریکایی قبلاً قیمت پردازنده های گرافیکی فوق الذکر را کاهش داده اند. نیوگ قیمت ها را کاهش داد ، و . برخی از کارت ها هنوز هم قیمت بالایی دارند، اما اگر به پایین بروید، بسیاری از معاملات خوب شروع به نمایش می کنند. به نظر می رسد بهترین خرید نیز داشته باشد .

قیمت پردازنده گرافیکی RTX 3090 Ti در Newegg.
نیوگ

با توجه به اینکه قیمت پردازنده‌های گرافیکی برای مدتی طولانی به طور پیوسته در حال کاهش بوده است، منطقی است که انویدیا سعی کند قبل از عرضه نسل بعدی، بخشی از سهام خود را تخلیه کند. در واقع، این به نوعی دیر رسیده است. پردازنده‌های گرافیکی پرچم‌دار RTX 3090 Ti و RTX 3090 انویدیا، اگرچه مطمئناً عالی هستند، اما همیشه بسیار گران بوده‌اند، و با توجه به اینکه سری RTX 40 در افق است، بسیاری از خریداران ترجیح می‌دهند آن 2000 دلار را برای کارت‌های نسل فعلی خرج کنند تا در چیزی که از نظر برخی از علاقه مندان، به زودی “منسوخ” تلقی می شود.

بسیاری از منابع مختلف به این واقعیت اشاره می‌کنند که به نظر می‌رسد انویدیا کارت‌های گرافیکی زیادی دارد و افراد زیادی علاقه‌مند به خرید آن‌ها نیستند. در چین، این منجر به تخفیف‌های زیادی شد و پردازنده‌های گرافیکی تا 38 درصد زیر قیمت فهرست فروخته شدند. در بازار جهانی، مطمئناً شاهد یک روند نزولی در قیمت گذاری پردازنده گرافیکی هستیم، اما MSRP بالا، خرده فروشان را از اعمال قیمت های پایین تر منصرف می کند. حرکت انویدیا، در صورت صحت شایعات، اوضاع را متزلزل خواهد کرد و منجر به کاهش قیمت‌ها در سراسر جهان خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  همه ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی برای Gmail، Google Docs و Slides

آیا زمان خرید فرا رسیده است یا باید منتظر بمانید تا نسل بعدی کارت ها در پاییز عرضه شوند؟ این معضلی است که بسیاری از کاربران در هنگام عرضه سخت افزار جدید با آن مواجه می شوند. شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه انویدیا احتمالاً عرضه کارت‌های گرافیک سری RTX 40 را به دلیل عرضه بیش از حد سری RTX 30 که به نظر می‌رسد کسی قصد خرید آن را ندارد، به تاخیر می‌اندازد. به این ترتیب، انتظار بیش از حد می تواند یک تجارت خطرناک باشد. از سوی دیگر، قیمت‌های پردازنده‌های گرافیکی به‌طور پیوسته در حال کاهش بوده‌اند – و تاکنون هیچ نشانه‌ای از توقف آن‌ها دیده نشده است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا