کامپیوتر

انویدیا RTX 4070 را کنار می گذارد زیرا گزینه های ارزان تری ارائه می دهد

درست همزمان با عرضه‌ی پردازنده‌های گرافیکی خانواده RTX 4060، یک گزارش جدید می‌گوید انویدیا ممکن است تولید برادر بزرگ‌تر خود، RTX 4070 را متوقف کند. طبق گزارش‌ها، فروش RTX 4070 آنقدر ضعیف بوده که این شرکت تولید را در یک پیشنهاد ناامیدکننده متوقف کرده است. برای برگرداندن همه چیز این تنها آخرین خبر بد برای محصولی است که تقریباً از روز عرضه با مشکلاتی روبرو بوده است.

همانطور که توسط Wccftech گزارش شده است، تعطیلی تولید تا ژوئن ادامه خواهد داشت و تا آن زمان Nvidia امیدوار است فروش افزایش یابد. این ظاهرا ادامه تاخیر تولید قبلی است که ظاهراً اندکی پس از عرضه RTX 4070 در ماه آوریل آغاز شد.

کارت گرافیک RTX 4070 در پس زمینه صورتی.
جیکوب روچ / روندهای دیجیتال

ایده این است که با توقف تولید، انویدیا قصد دارد انباشت RTX 4070s فروخته نشده در خرده فروشان را متوقف کند. اگر این اتفاق بیفتد، فروشگاه‌های خرده‌فروشی که کارت‌ها را می‌فروشند احتمالاً مجبور می‌شوند قیمت RTX 4070 را پایین بیاورند و در نتیجه درآمد را کاهش دهند. این چیزی است که Nvidia می خواهد از آن اجتناب کند.

همچنین RTX 4060 Ti رسما معرفی شده است و این خطر وجود دارد که این دو کارت فروش یکدیگر را آدمخوار کنند. 16 گیگابایت RTX 4060 Ti قیمتی معادل 499 دلار دارد که با هزینه های 599 دلاری انویدیا برای RTX 4070 فاصله زیادی ندارد. باید منتظر باشیم و ببینیم عملکرد چگونه مقایسه می شود، اما می تواند تفاوت کمی داشته باشد.

با توقف تولید RTX 4070، انویدیا می‌تواند آن را کمیاب نگه دارد و وسوسه خرده‌فروشان را برای تسویه موجودی با قیمت‌های تخفیف‌دار کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی:  GPU های نسل بعدی کاملاً عظیم به نظر می رسند

جهش های منفی قیمت

گیمر با استفاده از Discord روی دسکتاپ برای بازی.
بیا دان

شاید مشکل بزرگ‌تر برای انویدیا این باشد که به نظر می‌رسد مصرف‌کنندگان به دلیل افزایش قیمت نسلی که RTX 4070 دریافت کرده است، ناامید شده‌اند. قیمت آن از 100 دلار بیشتر از RTX 3070 499 دلاری شروع می‌شود، اگرچه فقط بهبودهای عملکردی کمی ارائه می‌دهد.

این نارضایتی خریدار در داده های فروش نشان داده شده است. به عنوان مثال، RTX 4070 اصلاً در 20 کارت گرافیک پرفروش نیوگ ظاهر نمی‌شود، و باعث می‌شود که مشتریان شانه خالی کنند.

این از یک جهت مایه شرمساری است، زیرا همانطور که وقتی RTX 4070 را بررسی کردیم متوجه شدیم، این کارت واقعاً خوب است – ما واقعاً فکر می کنیم یکی از بهترین کارت های گرافیکی است که می توانید بخرید. اما اگر کسی آن را نخواهد همه اینها بیهوده است. اگر انویدیا واقعاً تولید را متوقف می کند، نشان می دهد که تیم گرین می داند که چقدر اوضاع برای این کارت گرافیک بد است. باید دید آیا آخرین حرکت او به تغییر اوضاع کمک می کند یا خیر.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا