موبایل

اولین فروشگاه های اپل در هند فروش ماهانه بیش از 100 میلیون تومان را ثبت کردند. هر کدام 22 کرور: گزارش

اپل اولین فروشگاه خود را در هند، هر کدام در بمبئی و دهلی، در میان هیاهوهای بسیار و جنجال رسانه ای در ماه آوریل افتتاح کرد. Apple BKC و Apple Saket نه تنها به عنوان ویترین فیزیکی برجسته برای همه محصولات اپل عمل می کنند، بلکه سفر 15 ساله این غول فناوری در هند را نیز نشان می دهند. اکنون، تنها چند هفته پس از باز شدن درهای خود به روی مشتریان هندی، دو فروشگاه اپل به بزرگترین فروشگاه لوازم الکترونیکی در این کشور از نظر فروش تبدیل شده اند.

بر اساس گزارشی در اکونومیک تایمز در روز پنجشنبه، Apple BKC و Apple Saket فروش ماهانه ای بیش از 100 میلیون روپیه به ثبت رسانده اند. هر کدام 22 تا 25 کرور در این گزارش به نقل از مدیران صنعت آشنا با جزئیات، آمده است که این ارقام بیش از دو برابر بالاترین درآمد ممکن برای یک فروشگاه لوازم الکترونیکی در هند خارج از فصول جشنی مانند دیوالی است.

در این گزارش آمده است که Apple BKC، فروشگاه ممتاز سازنده آیفون در منطقه مالی بمبئی، بیش از 6000 بازدید و فروش بیش از روپیه داشته است. 10 کرور محصول در روز افتتاحیه، 18 آوریل. اپل ساکت، فروشگاه دهلی نو این شرکت که دو روز بعد در 20 آوریل افتتاح شد، گزارش شده است که مورد توجه مشابهی قرار گرفته است.

به گفته مدیران این صنعت که در این گزارش نقل شده است، درآمد بالای اپل از اولین فروشگاه های هندی خود را می توان به قیمت گذاری برتر محصولاتش نسبت داد. آنها به ET گفتند: «…میانگین قیمت فروش (ASP) محصولات اپل بسیار بالاتر است، که منجر به درآمد بیشتر می‌شود و (به عنوان) ضریب فروش همچنان بالا است، و هر دو فروشگاه هر روز پر می‌مانند». بسیار فراتر از برآوردهای داخلی اپل است.

مطلب پیشنهادی:  Nearby Share گوگل یکی از بهترین ویژگی های اپل را کپی می کند

تیم کوک، مدیر عامل اپل، این دو فروشگاه را در بمبئی و دهلی افتتاح کرد و مشتریان، طرفداران اپل و روزنامه نگاران را از سراسر کشور جذب کرد. قبل از افتتاح رسمی درها، صف های طولانی مردم مشتاق امیدوار بودند که اولین کسانی باشند که فروشگاه های لوکس را لمس می کنند. برخی از طرفداران اپل حتی با پوشیدن محصولات قدیمی اپل ظاهر شدند.

در اوایل این ماه، کوک گفت که هند پس از اعلام افزایش فروش آیفون در گزارش درآمد سه ماهه خود، هند در یک نقطه اوج قرار دارد.

این دو فروشگاه همچنین تمرکز اپل را بر هند به عنوان یک بازار نوظهور – نه فقط برای فروش، بلکه به عنوان یک مرکز تولید نیز مشخص کردند. بلافاصله پس از افتتاح فروشگاه‌ها، وزیر امور الکترونیک و فناوری اطلاعات راجیو چاندراسخار گفت اپل می‌تواند سرمایه‌گذاری و صادرات خود در هند را دو یا سه برابر کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا