کامپیوتر

اپرا پس از پرش ChatGPT، ابزارهای هوش مصنوعی را به مرورگر خود اضافه می کند

مرورگر وب اپرا جدیدترین برنامه ای است که برای ادغام هوش مصنوعی با ChatGPT به اشتراک گذاشته است. به گزارش CNBC، شرکت مادر، برند چینی Kunlun Tech، اولین بار برنامه های خود را روز چهارشنبه با جزئیات کمی اعلام کرد.

با این حال، اپرا مستقر در نروژ از آن زمان برخی از جزئیات نحوه عملکرد مرورگر مبتنی بر ChatGPT خود را فاش کرده است.

مرورگر وب Opera GX.

اپرا در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: به‌روزرسانی‌های آتی برای مرورگرهایش شامل افزودن «سرویس‌های محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به نوار کناری مرورگر» خواهد بود. اجرای ChatGPT توسط اپرا در مرورگر خود به سرعت به دنبال اخبار مربوط به پذیرش سیستم OpenAI توسط مایکروسافت در مرورگر خود و همچنین اعلام گوگل از ابزار Bard AI خود است. شرکت‌های مرورگر و موتورهای جستجو، به‌ویژه از زمانی که ChatGPT به عنوان یک ابزار مبتنی بر مرورگر راه‌اندازی شد، علاقه خاصی به ظهور هوش مصنوعی نشان دادند.

مایکروسافت در حال حاضر اولین کسی است که لیست انتظار را برای نسخه مبتنی بر ChatGPT خود از Bing ارائه می دهد. Bard AI گوگل هنوز منتشر نشده است، اما گوگل می گوید که اکنون در حال آزمایش این سرویس است زیرا تعدادی از جایگزین های ChatGPT شروع به ظهور کرده اند.

ویژگی های دیگر شامل مواردی است که با مرورگرها کار می کنند تا عملکرد آنها را ساده کنند، مانند دکمه “کوتاه کردن” در نوار آدرس. این به هوش مصنوعی اجازه می دهد تا خلاصه ای از یک صفحه وب یا مقاله را تشکیل دهد. به طور کلی، Opera قصد دارد ابزارهایی را توسعه دهد که به کاربران کمک می کند تا انفجار محتوای مورد انتظار را به دلیل ظهور ژنراتورهایی مانند ChatGPT فیلتر کنند.

مطلب پیشنهادی:  ویندوز 7، ویندوز 8.1 دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی را متوقف می‌کند، پشتیبانی از 10 ژانویه

CNBC گفت، دیگر شرکت هایی که ابزارهای هوش مصنوعی خود را در آینده نزدیک برنامه ریزی کرده اند، بایدو و علی بابا هستند.

باید دید معرفی گزینه های جدید و پیاده سازی ChatGPT بر روی پلتفرم های دیگر چه تاثیری بر استفاده از آن در هاب اصلی خود خواهد داشت. مولد متن همچنان چالش‌های خاص خود را دارد، مانند سرورهای دائماً بارگذاری شده، گزینه‌های قیمت‌گذاری ممتاز آینده، و اکنون تهدید استفاده از چت بات برای ایجاد بدافزار.

با این حال، همکاری OpenAI با شرکت های مختلف به طور بالقوه می تواند تعداد کاربران فناوری آن را بدون دسترسی افراد به این پلتفرم افزایش دهد. به گزارش رویترز، ChatGPT در اوایل فوریه به یک نقطه عطف 100 میلیون کاربر رسید، با حدود 13 میلیون بازدیدکننده منحصر به فرد روزانه در ژانویه.

اپرا در سه ماهه سوم سال 2022 تقریباً 321 میلیون کاربر داشت. این مرورگر با 2.4٪ سهم بازار ششمین مرورگر محبوب جهان است. طبق آمار Statcounter، در مقایسه، گوگل کروم سهم بازار جهانی 65.4 درصد و مایکروسافت اج 4.5 درصد از بازار را در اختیار دارند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا