گجت

اپل استراتژی فناوری سلامت را در گزارش جدید ترسیم کرده و ذخیره‌سازی امن داده‌ها را ارائه می‌کند

روز چهارشنبه، اپل گزارشی را منتشر کرد که در آن یک استراتژی دوجانبه در بازارهای سلامت دیجیتال ترسیم می‌کند، از یک طرف مشتریان را با ویژگی‌های سلامتی و تناسب اندام تشویق می‌کند و از طرف دیگر با سیستم‌های مراقبت بهداشتی سنتی درگیر می‌شود.

این گزارش که توسط مدیر عامل اپل، جف ویلیامز تهیه شده است، اولین باری است که اپل نگاهی جامع به رویکرد خود به بازارهای مراقبت های بهداشتی در هشت سال گذشته از زمانی که شروع به ارائه ویژگی های بهداشتی مانند سیستم ذخیره پرونده پزشکی آیفون کرده است، ارائه می دهد. همچنین شروع به همکاری با موسساتی مانند دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد برای انجام تحقیقات پزشکی رسمی در مقیاس بزرگ کرد.

بیشتر کارها حول مدل‌های اپل واچ متمرکز شده‌اند، ساعت هوشمندی که ویلیامز نقش کلیدی در عرضه آن به بازار داشت و دارای حسگرهایی برای سلامت قلب و سایر ویژگی‌ها است.

در این گزارش، اپل می‌گوید تمرکزش برای مصرف‌کنندگان بر ایجاد مکانی امن برای مصرف‌کنندگان برای ذخیره اطلاعات سلامتی و پزشکی خود در آیفون است، در حالی که از ابزارهایی مانند Apple Watch برای هشدار دادن و تشویق مصرف‌کنندگان به سمت سلامت بهتر استفاده می‌کند. این دستگاه می‌تواند افراد را از بی‌نظمی‌های قلب آگاه کند و زمانی که فرد به سختی می‌افتد برای هشدار به تماس اضطراری، از جمله ویژگی‌های دیگر، تشخیص دهد. اپل گفت که سیستمش اکنون می تواند 150 نوع مختلف داده سلامت را ذخیره کند که رمزگذاری شده اند تا فقط کاربران و نه اپل بتوانند به آنها دسترسی داشته باشند.

این شرکت همچنین کارهایی را که با محققان پزشکی انجام می‌دهد تا به آنها اجازه دهد از دستگاه‌های اپل برای انجام مطالعات استفاده کنند، و همچنین به بیماران اجازه می‌دهد داده‌های جمع‌آوری‌شده از دستگاه‌های اپل را به اشتراک بگذارند و بحث کنند تا بتوانند سلامت شما را در فاصله زمانی بین مراجعه به پزشک بهتر نظارت کنند.

مطلب پیشنهادی:  فروش آتی آمازون 2024: تاریخ فروش بعدی، بهترین معاملات، تخفیف‌ها و موارد دیگر را ببینید

ویلیامز در این گزارش نوشت که اپل قصد دارد به توسعه ویژگی های مرتبط با سلامت هم برای مصرف کنندگان و هم برای صنعت مراقبت های بهداشتی ادامه دهد.

ویلیامز نوشت: “چشم انداز ما برای آینده این است که به ایجاد فناوری مبتنی بر علم ادامه دهیم که افراد را با اطلاعات بیشتر توانمند می کند و به عنوان نگهبان هوشمند سلامت آنها عمل می کند تا دیگر مسافر سفر سلامتی خود نباشند.”

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا