گجت

اپل با اتهامات ضد انحصار اتحادیه اروپا بر سر تراشه NFC مواجه است که می تواند سیستم پرداخت را به روی رقبا باز کند

افرادی که با این موضوع آشنا هستند می گویند اپل با اتهامات ضد انحصار اتحادیه اروپا به خاطر فناوری تراشه NFC خود ضربه خواهد خورد، اقدامی که آن را در معرض خطر جریمه سنگین احتمالی قرار می دهد و می تواند آن را مجبور کند تا سیستم پرداخت تلفن همراه خود را به روی رقبا باز کند.

این سازنده آیفون از ژوئن گذشته، زمانی که او تحقیقاتی را در مورد Apple Pay آغاز کرد، در تیررس مارگرت وستاگر، رئیس ضدانحصار اتحادیه اروپا بوده است.

نگرانی های اولیه مربوط به تراشه NFC اپل بود که پرداخت لمسی روی آیفون را امکان پذیر می کند، شرایط و ضوابط آن برای نحوه استفاده از سرویس پرداخت موبایلی Apple Pay در برنامه ها و وب سایت های تجاری و امتناع شرکت از اجازه دسترسی رقبا به سیستم پرداخت.

یکی از این منابع گفت که کمیسیون اروپا از آن زمان تمرکز خود را بر روی تراشه NFC محدود کرده است که تنها توسط Apple Pay قابل دسترسی است.

به گفته یکی از منابع، ناظر رقابت اتحادیه اروپا اکنون در حال تهیه برگه اتهامی است که به عنوان بیانیه اعتراض شناخته می شود و می تواند سال آینده برای اپل ارسال شود. چنین اسنادی معمولاً شیوه‌هایی را بیان می‌کنند که تنظیم‌کننده آن را ضدرقابتی می‌داند.

این کمیسیون که سه پرونده دیگر علیه اپل دارد، از اظهار نظر خودداری کرد. این می تواند شرکت ها را تا 10 درصد از گردش مالی جهانی خود را به دلیل نقض قوانین اتحادیه اروپا جریمه کند، که بر اساس درآمد اپل در سال 2020، می تواند به 27.4 میلیارد دلار (تقریباً 2,050,050 کرور) برسد.

مطلب پیشنهادی:  Apple Watch Pride Edition، گروه‌های گروه Pride Edition قبل از ماه LGBTQ+ راه‌اندازی شدند

اپل که به مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیتی برای سیاست خود در Apple Pay اشاره کرده بود، بلافاصله برای اظهار نظر در دسترس نبود.

سهام اپل در معاملات اولیه با 1 درصد کاهش به 139.6 دلار (تقریباً 10450 روپیه) رسید.

پرداخت‌های مبتنی بر NFC تا حدی به دلیل همه‌گیری COVID-19 محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به گفته برخی تحلیلگران، دسترسی گسترده و تجربه کاربری برتر Apple Pay در یک وب سایت تلفن همراه یا در فروشگاه به آن برتری رقابتی نسبت به رقبا می دهد.

Apple Pay نیز در رادار سایر رگولاتورها و مقامات قرار دارد. کره جنوبی ماه گذشته لایحه‌ای را تصویب کرد که اپراتورهای فروشگاه‌های بزرگ اپلیکیشن از جمله اپل را از مجبور کردن توسعه‌دهندگان نرم‌افزار به استفاده از سیستم‌های پرداخت خود منع می‌کند.

آلمان در سال 2019 قانونی را تصویب کرد که به موجب آن اپل موظف بود سیستم پرداخت موبایلی خود را با پرداخت هزینه ای معقول به روی رقبا باز کند.

در همان سال، ناظر رقابت هلندی تحقیقاتی را در مورد اپ استور و الزام آن مبنی بر اینکه توسعه دهندگان اپلیکیشن از سیستم های پرداخت آن برای خریدهای درون برنامه ای استفاده کنند و در سال اول 30 درصد هزینه پرداخت کنند، آغاز کرد.

© تامسون رویترز 2021


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا