گجت

اپل برنامه‌های Metaverse را اذیت می‌کند، تیم کوک، مدیرعامل، قصد دارد برنامه‌های AR را گسترش دهد

اپل جاه طلبی های خود را در متاورز در روز پنجشنبه زمانی که تیم کوک مدیر عامل شرکت در مورد گسترش برنامه های واقعیت افزوده این شرکت صحبت کرد و واکنش شدید سرمایه گذاران را برانگیخت.

این شرکت 14000 اپلیکیشن واقعیت افزوده در اپ استور خود دارد و کوک پیش‌بینی کرد که این تعداد با سرمایه‌گذاری بیشتر افزایش خواهد یافت.

کوک در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌هایش برای متاورژن، گفت: «ما پتانسیل‌های زیادی در این فضا می‌بینیم و بر این اساس سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل و بلومبرگ گزارش دادند که اپل قصد دارد تا سال جاری یا سال آینده یک هدست واقعیت افزوده را معرفی کند و عینک نیز بعداً دنبال شود. اپل هنوز به طور عمومی این برنامه ها را تایید نکرده است.

نظرات کوک در روز پنجشنبه و پیش بینی سود و فروش سه ماهه به اپل کمک کرد تا در معاملات پس از ساعت کاری نزدیک به 5 درصد رشد کند.

درآمد خدمات اپل در سه ماهه تعطیلات اخیر با 24 درصد افزایش به 19.5 میلیارد دلار (تقریباً 146455 کرور) رسید که از برآوردهای تحلیلگران 18.6 میلیارد دلار (تقریباً 139695 کرور) پیشی گرفت. این شرکت 785 میلیون مشترک به تعداد انگشت شماری از خدمات پولی خود مانند پخش موسیقی و بازی اضافه کرد که در مقایسه با 620 میلیون در سال گذشته و 745 میلیون در سه ماهه گذشته افزایش یافته است.

به طور جداگانه روز پنجشنبه، کوک گفت که تلاش های تحقیق و توسعه اپل بر تقاطع سخت افزار، نرم افزار و خدمات متمرکز است.

مطلب پیشنهادی:  Fossil Exits Smartwatch Business، Gen 6 Hybrid آخرین گزارش شرکت خواهد بود

کوک گفت: “جادو واقعاً در اینجا اتفاق می افتد.” سرمایه گذاری زیادی روی چیزهایی انجام می شود که در حال حاضر در بازار وجود ندارد.»

یک دستگاه واقعیت افزوده می تواند فرصت های زیادی را برای افزایش اشتراک باز کند. پیشنهادات آموزشی تناسب اندام موجود و محتوای ویدیویی را می توان از طریق تجربیات AR همهجانبه جذاب تر کرد.

و با افزایش خدمات و مشترکین، حاشیه سود ناخالص اپل به بالای 40 درصد رسید که تحسین تحلیلگران را برانگیخت.

نیل شاه، تحلیلگر موسسه تحقیقاتی کانترپوینت، گفت: سرویس‌های مرتبط با متاورس، مانند اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده، می‌توانند ترکیب درآمد اپل را تغییر دهند.

شاه گفت: «رشد قابل توجهی در تجارت خدمات اپل وجود دارد که به طور بالقوه از طریق آیفون طی پنج سال آینده جریان خواهد داشت.

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا