تکنولوژی

اپل تنها تسلی تکنولوژیک بزرگ در قتل عام 477 میلیارد دلاری است

در هفته‌ای که صدها میلیارد ارزش بازار از بزرگترین شرکت‌های فناوری حذف شد، اپل در حال کاهش این روند است.

در هفته ای که صدها میلیارد ارزش بازار از بزرگترین شرکت های فناوری، Apple Inc حذف شد. این روند را با مجموعه ای دیگر از نتایج قوی کاهش داد.

اپل در روز جمعه 7.6 درصد جهش کرد و بیش از 150 میلیارد دلار به ارزش بازار اضافه کرد، پس از اینکه درآمد و سود سازنده آیفون بیش از برآوردهای تحلیلگران بود. برخلاف دیگر ابرسرمایه‌داران مایکروسافت، آلفابت، آمازون. و Meta Platforms Inc. پس از گزارش نتایج این هفته، سهام خود را کاهش داد و 477 میلیارد دلار از ارزش بازار را در جلسه معاملاتی بلافاصله پس از نتایج از دست داد.

آنوراگ رانا، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، گفت که رشد جزئی درآمد اپل در سه ماهه چهارم در زمانی که اکثر شرکت های بزرگ فناوری با مشکل مواجه هستند، “یک مدل تجاری پایدار را نشان می دهد.”

اوایل روز جمعه، با پیوستن شرکت تجارت الکترونیک و رایانش ابری به مایکروسافت در ارائه به‌روزرسانی‌های ضعیف برای کسب‌وکار ابری خود – بخش‌هایی که به سرعت در حال رشد برای هر دو غول فناوری هستند، آمازون تا 12 درصد سقوط کرد تا برای مدت کوتاهی به زیر ارزش بازار یک تریلیون دلار سقوط کرد.

پیتر گارنی، رئیس استراتژی سهام در بانک ساکسو گفت، در مجموع، اپل در میان درآمدهای ناامیدکننده بسیاری از شرکت های فناوری، نقطه درخشان این هفته بود.

او گفت: «عملکرد اپل در سال گذشته با بحران هزینه زندگی، محدودیت‌های زنجیره تأمین و افزایش هزینه‌های مواد خام خارق‌العاده بوده است و نتیجه شب گذشته تأیید می‌کند که اپل قلعه‌ای است که می‌تواند در برابر محیط‌های ناپایدار مقاومت کند.»

مطلب پیشنهادی:  مدیر اف بی آی هشدار داد هکرهای چینی مصمم هستند که زیرساخت های حیاتی ایالات متحده را "ویران کنند".

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا