تکنولوژی

اپل در حال ارائه یک ویژگی جدید برای کاهش بیماری حرکت برای کاربران آیفون و آیپد است

اپل از ویژگی جدیدی با هدف کمک به کاربران iOS که هنگام استفاده از دستگاه خود در ماشین در حال حرکت دچار بیماری حرکتی می شوند، رونمایی کرده است. این شرکت توضیح می‌دهد که بیماری حرکت نتیجه یک تضاد حسی بین آنچه که شخص احساس می‌کند و می‌بیند است، که اغلب باعث می‌شود بسیاری از گوشی‌های هوشمند یا تبلت‌های خود در سفر استفاده نکنند.

اپل در یک پست وبلاگی ویژگی “Cues Motion Cues” را توضیح می دهد. این ویژگی از نقاط متحرک در اطراف لبه‌های صفحه نمایش برای منعکس کردن تغییرات در حرکت خودرو استفاده می‌کند و به کاهش تعارض حسی بدون تأثیر بر محتوای اصلی کمک می‌کند. با استفاده از حسگرهای آیفون و آیپد، Vehicle Motion Cues تشخیص می دهد که کاربر در یک وسیله نقلیه در حال حرکت است و بر اساس آن تنظیم می کند. این ویژگی می تواند به طور خودکار فعال شود یا در مرکز کنترل روشن و خاموش شود.

همچنین بخوانید: جایگزین‌های Google Pixel 8a: از OnePlus 12R تا Nothing Phone 2a، بهترین دستگاه‌ها را بررسی کنید

انتشار Vehicle Motion Cues برای همه آی‌پدها و آیفون‌ها برای اواخر امسال برنامه‌ریزی شده است.

ویژگی های دسترسی بهبود یافته

علاوه بر این، اپل چندین ویژگی طراحی شده برای کاربران دارای معلولیت را اعلام کرد. اینها شامل ردیابی چشم است که به کاربران امکان می دهد عناصر برنامه را پیمایش کنند و از Dwell Control برای فعال کردن ویژگی هایی مانند دکمه های فیزیکی، کشیدن انگشت و سایر حرکات فقط با استفاده از چشمان خود استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی:  خورشید رفتار عجیبی دارد! لکه خورشیدی با میدان مغناطیسی عجیب آیا طوفان خورشیدی دیگری در راه است؟

همچنین بخوانید: 5 اتفاق بزرگ در هوش مصنوعی که این هفته رخ داد: OpenAI مدل جدید هوش مصنوعی را معرفی کرد، Google I/O 2024 ویژگی های هوش مصنوعی را نشان داد، بیشتر

کاربران iOS همچنین کنترل صوتی، فیلترهای رنگی و گزینه های تشخیص صدا را در CarPlay دریافت خواهند کرد. این ویژگی‌ها فرمان‌های صوتی را فعال می‌کنند و اعلان‌های بوق و آژیر ماشین را برای کاربران ناشنوا یا کم‌شنوا ارائه می‌دهند.

هپتیک های موسیقی برای افراد کم شنوایی

اپل همچنین Music Haptic را معرفی کرد، قابلیتی برای کاربران کم شنوایی تا موسیقی را از طریق بازخورد لمسی تجربه کنند. وقتی این ویژگی فعال است، Taptic Engine در آیفون‌ها ضربه‌ها، بافت‌ها و لرزش‌های پیشرفته را برای مطابقت با صدا ارائه می‌دهد. Music Haptics برای میلیون ها آهنگ در کاتالوگ Apple Music و به عنوان یک API برای توسعه دهندگان برای ادغام در برنامه های خود در دسترس خواهد بود.

همچنین بخوانید: از Motorola Edge 50 Fusion گرفته تا iQOO Z9x، 5 گوشی هوشمند معرفی شده در این هفته را بررسی کنید.

انتظار می‌رود این ویژگی‌های جدید اواخر امسال، احتمالاً در ماه سپتامبر، پس از انتشار iOS 18 در دسترس قرار گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا