گجت

اپل در حال بررسی ویژگی‌های سلامتی AirPods برای کمک به اندازه‌گیری دما، نظارت بر وضعیت بدن: گزارش

طبق گزارش ها، اپل در حال بررسی ویژگی های جدید سلامت محور برای AirPods خود است. این ویژگی ها ممکن است شامل استفاده از هدست برای اندازه گیری دمای کاربر، نظارت بر وضعیت بدن و بهبود شنوایی او باشد.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، مشخص نیست که آیا آخرین ویژگی تفاوت قابل توجهی با ویژگی فعلی «تقویت مکالمه» AirPods دارد یا خیر.

بر اساس گزارش‌ها، این ویژگی‌ها «تا سال آینده پیش‌بینی نمی‌شوند و ممکن است هرگز برای کاربران عرضه نشوند یا زمان آن تغییر کند».

به عبارت دیگر، به نظر می رسد که سازنده آیفون به جای اینکه فعالانه روی ادغام آنها با محصولاتی که قرار است در یکی دو سال آینده عرضه می شود، فقط در حال تحقیق در مورد این ویژگی های جدید سلامتی باشد.

افزودن این سنسورها برای اپل منطقی است. این شرکت به طور فزاینده ای محصولات خود را پیرامون برنامه های سلامتی و تناسب اندام خود به بازار عرضه کرده است، اگرچه تاکنون بیشتر این توجه بر روی ساعت اپل متمرکز شده است.

گزارش‌های ماه گذشته حاکی از آن بود که این شرکت در حال بررسی افزودن حسگرهای مختلف به این پوشیدنی است، از جمله نظارت بر فشار خون، دما، کیفیت خواب، اکسیژن خون و قند خون.

با این حال، ادغام ویژگی‌های بهداشتی در محصولات تجاری، عمدتاً به دلیل دشواری برآورده کردن استانداردهای نظارتی پزشکی، کار دشواری است. این امر به ناچار منجر به تاخیر می شود.

به عنوان مثال، در ماه ژوئن گزارش شد که اپل واچ بعدی نظارت بر دما را اضافه خواهد کرد، اما این ویژگی هرگز در اپل واچ 7 سپتامبر ظاهر نشد.

مطلب پیشنهادی:  عرضه ریلمی واچ 3 پرو در هند تایید شد، به نظر می رسد که دارای صفحه نمایش AMOLED است

با این حال، اندازه گیری دما از گوش دیگران امری عادی است، و بسیاری از دستگاه های موقعیت یابی در بازار وجود دارند که از حسگرهای دیجیتال برای هشدار دادن به پوشندگان هنگام خمیدن استفاده می کنند.

اپل در حال حاضر علاقه خود را به استفاده از AirPods به عنوان نوعی دستیار شنوایی نشان داده است، حتی اگر این هدفون در واقع توسط FDA برای این منظور تأیید نشده باشد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا