گجت

اپل همچنان با رشد ۱۳ درصدی بازار جهانی ساعت های هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۲۲ پیشتاز است

بر اساس گزارشی، اپل جایگاه اول خود را حفظ کرد، زیرا با عرضه دیرهنگام اپل واچ 7، عرضه جهانی ساعت‌های هوشمند با رشد 13 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در سه‌ماهه اول 2022، علی‌رغم نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی و تورم، افزایش یافت. سامسونگ با محبوبیت سری 4 گلکسی واچ، جایگاه دوم خود را تثبیت کرد. هوآوی، شیائومی و گارمین در رده 5 لیست برتر قرار گرفتند و شیائومی با بالاترین فروش سه ماهه خود عملکرد خوبی داشت و رشد سالانه 69 درصدی را در سال به ثبت رساند. ربع.

با توجه به ردیاب مدل جهانی ساعت هوشمند Counterpoint Research، اپل در سه ماهه اول سال 2022 یک پیشتازی ثابت داشته و رشد سالانه 14 درصدی را ثبت کرده است. به دلیل تاخیر در عرضه اپل واچ 7، برخی از محموله ها به عقب رانده شده اند. سه ماهه اول سال 2022. که به سازنده آیفون کمک می کند تا با 36.1 درصد سهم بازار، جایگاه اول را در سطح جهانی حفظ کند.

اگرچه بازار جهانی ساعت‌های هوشمند در سال 2020 به دلیل تأثیر کووید-19 رشد ضعیفی داشت، اما پس از بهبودی در سال گذشته به عملکرد خوب خود ادامه می‌دهد. به طور خاص، اپل بیش از یک سوم کل محموله های سال گذشته را به خود اختصاص داد و نفوذ خود را با سهم بازار 36 درصد در سه ماهه اول سال جاری افزایش داد.

رتبه دوم به سامسونگ تعلق گرفت که به دلیل رشد در منطقه APAC و محبوبیت سری گلکسی واچ 4، 46 درصد افزایش فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل را ثبت کرد. غول کره جنوبی 10.1 درصد از بازار جهانی را به خود اختصاص داد. اشتراک گذاری. در رتبه سوم، رشد هوآوی به دلیل موقعیت ضعیف آن در بازار بین‌المللی، نسبت به سال قبل (سهم 7.2 درصد) از نظر محموله بدون تغییر باقی ماند.

مطلب پیشنهادی:  macOS Monterey 12.3، iPadOS 15.4 با Universal Management وارد شدند. اپل واچ پشتیبانی بازیابی سیستم عامل را دریافت می کند

یکی دیگر از برندهای چینی، شیائومی، با افزایش نفوذ خود در بازارهای بین المللی، بیشترین رشد سالانه (69 درصد) را به ثبت رساند. در این گزارش آمده است که فروش شیائومی بر اساس فروش پوشیدنی های ارزان قیمت (زیر 100 دلار یا تقریباً 7800 روپیه) بوده و 5 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

در گزارش کانترپوینت نیز آمده است که گارمین (سهم 4.3 درصدی) از نظر حمل و نقل در رتبه پنجم و به دلیل ASP بالاتر از نظر درآمد سوم است. این گزارش خاطرنشان کرد: “این بخش اکثریت را در بخش حق بیمه بالای 500 دلار (تقریباً 38850 روپیه) اشغال می کند.” پس از آن آمازفیت (4٪) قرار دارد که موفقیت سری GTR 3 و GTS 3 را که در سه ماهه چهارم سال 2021 عرضه شد، به ارمغان آورد.

یکی دیگر از بازیکنان FitBit است که فروش آن در حال کاهش است. با Google ادغام شد و به نظر می رسد در حال سازماندهی مجدد داخلی است. سال گذشته هیچ مدلی منتشر نشد و انتقال به سیستم عامل Wear نیز به تعویق افتاد. 2.7 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد.

گزارش کانترپوینت می‌گوید که اکثر مناطق بزرگ سال به سال رشد کرده‌اند، اما اروپا رشد ثابتی را ثبت کرده است. «ما در ابتدا انتظار داشتیم که جنگ بین روسیه و اوکراین در سه ماهه اول تأثیر حداقلی بر بازار داشته باشد، اما طولانی شدن درگیری و در نتیجه تدارکات لجستیکی محدودیت‌ها بر منطقه اروپا تأثیر گذاشت. لیم افزود: تأثیر جنگ در سه ماهه دوم شدیدتر خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  بررسی Cult Shock X: یک ردیاب تناسب اندام با بودجه متوسط ​​که کار را انجام می دهد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا