گجت

اپل واچ جان یک دونده نروژی را پس از سقوط وحشتناک نجات می دهد

اپل واچ یک همراه نجات دهنده برای دونده ای است که در حین دویدن دچار حادثه ای جدی شده است. رابرت ناس 59 ساله در حین دویدن دچار سقوط وحشتناکی شد، اما به لطف اپل واچ، کمک به موقع تماس گرفته شد.

طبق گزارش AppleInsider، ناس پس از تعطیلات تصمیم گرفت مسیری آشنا را طی کند که قبلاً بارها آن را طی کرده بود. متأسفانه در یک پیچ لیز خورد و از پا افتاد.

متأسفانه، ناس ابتدا قفسه سینه به لبه دیوار سقوط کرد و سپس به زمین برخورد کرد و از چند دنده ترک خورده و یک ریه متلاشی شد. این جراحات باعث شد که او دردی طاقت‌فرسا داشته باشد و دستیابی به آیفون خود را برای تماس با آمبولانس تقریبا غیرممکن کرده است.

خوشبختانه او یک ساعت اپل روی مچ دست داشت. با وجود درد طاقت‌فرسا، Naes به جای منتظر ماندن برای فعال شدن ویژگی تشخیص سقوط، توانست خودش با 911 تماس بگیرد.

در یک بازه زمانی شگفت‌انگیز 15 دقیقه‌ای، کمک رسید و او به سرعت به بیمارستان منتقل شد.

این حادثه نمونه دیگری از نحوه ستایش اپل واچ برای نجات جان افراد و کمک به کاربران در شرایط سخت است.

مرد دیگری اخیراً ویژگی تشخیص سقوط اپل واچ سری 8 را با تماس فوری با 911 و اطلاع دادن به همسرش در هنگام سقوط از نردبان و جراحت سرش نسبت داده است.

تشخیص سقوط اپل واچ چگونه کار می کند؟

برای کسانی که از اپل واچ SE و مدل‌های سری 4 یا بالاتر با آیفون همگام‌سازی شده استفاده می‌کنند، ویژگی تشخیص سقوط یک دارایی ایمنی حیاتی است. هنگامی که سقوط تشخیص داده می شود، ساعت با ضربه ها، صداها و یک پیام روی صفحه به کاربر هشدار می دهد. سپس کاربر می تواند انتخاب کند که با خدمات اضطراری تماس بگیرد یا هشدار را رد کند.

مطلب پیشنهادی:  هدست واقعیت ترکیبی اپل که در رندرهای مفهومی دیده می شود، طراحی آشنا را به نمایش می گذارد

اگر کاربر به سیگنال اولیه پاسخ ندهد، ساعت به طور خودکار شمارش معکوس را شروع می‌کند و با خدمات اضطراری تماس می‌گیرد و مکان دقیق کاربر را در اختیار آنها قرار می‌دهد. سپس مخاطبین اضطراری لیست شده در دستگاه از وضعیت مطلع می شوند.

همه حوادث سقوط در برنامه Health ثبت می شوند مگر اینکه کاربر خلاف آن را تأیید کند. ویژگی تشخیص سقوط اپل واچ به افرادی که در فعالیت‌های بدنی مختلف مشغول هستند، آرامش خاطر را ارائه می‌کند و به طور بالقوه جان افراد را در این فرآیند نجات می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا