گجت

اپل ویژگی های دسترسی جدید از جمله تشخیص درب، زیرنویس زنده را معرفی می کند

روز سه‌شنبه، اپل فهرستی از ویژگی‌های دسترسی را اعلام کرد که هدف آن کمک به کاربران معلول است. گفته می‌شود که ویژگی‌های جدید که اواخر امسال برای آیفون، اپل واچ و مک عرضه می‌شوند، از پیشرفت‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و یادگیری ماشینی برای کمک به افراد کم بینایی یا اختلالات بینایی و همچنین افرادی که مشکلات فیزیکی یا حرکتی دارند، استفاده می‌کنند. معلولیت ها از ویژگی‌های آن می‌توان به تشخیص درب برای کاربران آیفون و آی‌پد، آینه‌بندی اپل واچ و زیرنویس زنده اشاره کرد. اپل همچنین به‌روزرسانی‌های VoiceOver را با 20 بومی‌سازی و زبان دیگر اعلام کرد.

یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌های دسترسی که اپل به عنوان بخشی از به‌روزرسانی‌های اخیر خود معرفی کرده است، ویژگی تشخیص درب است که از حسگر LiDAR در جدیدترین مدل‌های آیفون یا آی‌پد برای کمک به کاربران برای یافتن درب استفاده می‌کند. به گفته این شرکت، این ویژگی از ترکیب LiDAR، دوربین و یادگیری ماشینی دستگاه برای درک میزان فاصله کاربران از در و توصیف ویژگی‌های درب، از جمله باز یا بسته بودن در، استفاده می‌کند.

اگر در بسته باشد، عملکرد تشخیص درب می تواند به افراد کمک کند تا با فشار دادن، چرخاندن دستگیره یا کشیدن دستگیره آن را باز کنند. همچنین ادعا می شود که علائم و نشانه های اطراف در مانند شماره اتاق را می خواند و حتی وجود نماد ورودی قابل دسترسی را تشخیص می دهد.

ویژگی تشخیص درب که با آیفون 13 پرو، آیفون 13 پرو مکس، آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرو مکس، آیپد پرو 11 اینچی (2020)، آیپد پرو 11 اینچی (2021) و آیپد پرو 12 کار می کند. 9 اینچی (2020) و iPad Pro 12.9 اینچی (2021) از طریق برنامه از پیش نصب شده Magnifier قابل دسترسی خواهند بود.

برنامه Magnifier اپل یک حالت تشخیص جدید برای دسترسی به ویژگی تشخیص درب خواهد داشت. همچنین دارای تشخیص افراد و توضیحات تصویر به عنوان دو ویژگی جدید است که می تواند به طور مستقل یا همزمان با تشخیص درب برای کمک به افراد دارای دید ضعیف یا کم بینایی کار کند.

این شرکت اعلام کرد، همراه با به‌روزرسانی‌های موجود در ذره‌بین، نقشه‌های اپل بازخورد صوتی و لمسی را برای کاربرانی که VoiceOver را فعال کرده‌اند دریافت می‌کند تا به آنها کمک کند نقطه شروع مسیرهای پیاده‌روی را شناسایی کنند.

مطلب پیشنهادی:  Amazfit Falcon با 150 حالت ورزشی، عمر باتری 14 روزه در هند راه اندازی شد

اپل واچ همچنین از پشتیبانی اختصاصی Apple Watch Mirroring بهره می برد تا به کاربران امکان کنترل ساعت هوشمند از راه دور با استفاده از آیفون جفت شده خود را بدهد. پیشنهاد جدید به کاربران کمک می‌کند تا با استفاده از ویژگی‌های کمکی آیفون، از جمله کنترل صوتی و کنترل تعویض، اپل واچ را کنترل کنند. کاربران می‌توانند از ورودی‌هایی مانند فرمان‌های صوتی، عملکردهای صوتی، ردیابی سر و حتی سوئیچ‌های خارجی ساخته شده برای آیفون به‌عنوان جایگزینی برای لمس نمایشگر اپل واچ استفاده کنند.

همه اینها به افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی کمک می کند.

اپل گفت که Apple Watch Mirroring از یکپارچه‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار در سیستم، از جمله بهبود AirPlay، استفاده می‌کند تا به کاربران امکان استفاده از ویژگی‌هایی از جمله اکسیژن خون و ردیابی ضربان قلب و اپلیکیشن Mindfulness را بدهد. ویژگی Mirroring با اپل واچ سری 6 و مدل های بعدی کار می کند.

کاربران اپل واچ از ژست‌های حرکتی دوباره نیز پشتیبانی خواهند کرد. این به کاربران کمک می‌کند به تماس تلفنی پاسخ دهند یا به آن پایان دهند، اعلان‌ها را رد کنند، در برنامه Now Playing عکس بگیرند، رسانه‌ها را پخش یا مکث کنند، و تمرین را شروع، مکث یا از سر بگیرند، همه اینها با کمک ژست دوبار نیشگون گرفتن. با AssistiveTouch در اپل واچ کار می کند.

اپل برای کاربرانی که ناشنوا یا کم شنوا هستند، Live Caption را در آیفون، آی‌پد و مک معرفی کرد. در اواخر امسال به صورت بتا به زبان انگلیسی برای کاربران ایالات متحده و کانادا در مدل‌های آیفون 11 و جدیدتر، مدل‌های iPad با A12 Bionic و نسخه‌های جدیدتر و مک‌های دارای سیلیکون اپل در دسترس خواهد بود.

به گفته این شرکت، Live Captions با هر محتوای صوتی، از جمله تماس‌های تلفنی و FaceTime، و همچنین کنفرانس ویدیویی یا برنامه رسانه‌های اجتماعی، جریان محتوای رسانه‌ای و حتی اگر کاربران در حال گفتگو با شخصی در کنار خود باشند، کار می‌کند.

تصویر Apple Live Captions

اپل زیرنویس زنده را برای کاربران آیفون، آی پد و مک فراهم می کند
عکس: اپل

کاربران می توانند اندازه فونت را برای خواندن آسان تر تنظیم کنند. ویژگی FaceTime همچنین به طور خودکار دیالوگ های رونویسی شده را به شرکت کنندگان در مکالمه نسبت می دهد تا کاربران کم شنوا بتوانند از طریق تماس های ویدیویی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

مطلب پیشنهادی:  استوری‌های Ray-Ban فیس‌بوک عینک‌های هوشمند را با دوربین دوگانه 5 مگاپیکسلی، بلندگوهای گوش باز عرضه کردند.

اپل گفت، در مک، زیرنویس‌های زنده به همراه گزینه‌ای برای تایپ پاسخ و گفتن آن با صدای بلند در زمان واقعی برای دیگرانی که بخشی از مکالمه هستند ارائه می‌شود. همچنین ادعا می‌کند که زیرنویس‌های زنده روی دستگاه ایجاد می‌شوند – با در نظر گرفتن حریم خصوصی و ایمنی کاربر.

صفحه‌خوان بومی اپل – VoiceOver – همچنین دارای 20 زبان و زبان دیگر از جمله بنگالی، بلغاری، کاتالان، اوکراینی و ویتنامی است. همچنین ده ها صدای جدید وجود خواهد داشت که به عنوان بهینه سازی شده برای ویژگی های کمکی در همه زبان های پشتیبانی شده تبلیغ می شوند.

زبان‌ها، زبان‌ها و صداهای جدید نیز برای ویژگی‌های Speak Selection و Speak Screen در دسترس خواهند بود. علاوه بر این، VoiceOver در مک در کنار ابزار جدید Text Checker برای تصحیح مشکلات قالب‌بندی، مانند فضاهای تکراری یا حروف بزرگ، کار می‌کند.

اپل همچنین برخی از ویژگی های دسترسی اضافی را برای جشن گرفتن روز جهانی آگاهی از دسترسی در این هفته معرفی کرد. این ویژگی‌ها عبارتند از Siri Pause Time که به کاربران کمک می‌کند مدت زمان انتظار دستیار صوتی را قبل از پاسخ دادن به درخواست تنظیم کنند، Buddy Control برای درخواست از مراقب یا دوست برای بازی کردن، و تشخیص صدای سفارشی که گفته می‌شود برای تشخیص سفارشی شده است. صداهایی که مختص محیط اطراف فرد هستند، مانند زنگ بی نظیر، زنگ در یا وسایل خانه او.

برنامه Apple Books از پیش بارگذاری شده همچنین شامل تم های جدید و گزینه های سفارشی سازی مانند متن پررنگ و تنظیم فاصله بین خطوط، کاراکترها و کلمات خواهد بود تا تجربه خواندن سهل تری را برای کاربران فراهم کند. علاوه بر این، برنامه Shortcuts در مک و اپل واچ که این هفته راه اندازی می شود، به توصیه ویژگی های دسترس پذیری بر اساس ترجیحات کاربر با استفاده از میانبر جدید دستیار دسترسی کمک می کند.

Apple Maps همچنین راهنمای جدیدی از بنیاد پارک ملی به نام دسترسی به پارک برای همه دریافت می‌کند تا به کاربران کمک کند ویژگی‌ها، برنامه‌ها و سرویس‌های قابل دسترس را برای کاوش در پارک‌ها در راهنمای ایالات متحده از دانشگاه گالاودت کشف کنند. همچنین کسب‌وکارها و سازمان‌هایی را برجسته می‌کند که برای جامعه ناشنوایان و زبان اشاره ارزش، پذیرفته و اولویت‌بندی می‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  Samsung Galaxy Watch 5 ظاهراً ویژگی ردیابی دمای بدن را از دست داده است: Ming-Chi Kuo

کاربران همچنین برنامه‌ها و داستان‌های مبتنی بر دسترسی را از توسعه‌دهندگان در App Store و همچنین مجموعه Transforming Our World در Apple Books با داستان‌هایی از افراد دارای معلولیت و درباره آن‌ها دریافت خواهند کرد. Apple Music همچنین لیست های پخش Saylist را برجسته می کند، جایی که هر کدام روی صدای متفاوتی تمرکز می کنند.

به طور مشابه، برنامه Apple TV جدیدترین فیلم‌ها و نمایش‌های موفق را ارائه می‌کند که نشان‌دهنده واقعی افراد دارای معلولیت است.

کاربران همچنین این فرصت را خواهند داشت که مجموعه‌های مهمان از بازیگران برجسته جامعه دسترس‌پذیری، از جمله مارلی متلین (“CODA”)، لورن ریدلوف (“ابدیان”)، سلما بلر (“معرفی سلما بلر”) و علی استروکر (“معرفی سلما بلر”) را کاوش کنند. “کریسمس همیشه بعد”)، به هر حال.

سرویس Apple Fitness+ این هفته مربی باکاری ویلیامز را نیز به همراه خواهد داشت، که از ویژگی‌هایی برای برجسته کردن زبان اشاره آمریکایی (ASL) استفاده می‌کند، از جمله اعلان‌های صوتی، که نشانه‌های کوتاه کلامی توصیفی برای پشتیبانی از کاربران کم بینا یا کم بینا هستند، و زمان پیاده‌روی و زمان اجرا اپیزودها به زمان راه رفتن یا فشار دادن و زمان دویدن یا فشار برای کاربران ویلچر تبدیل می شوند.

ASL همچنین بخشی از هر تمرین و مدیتیشن Apple Fitness+ خواهد بود و همه ویدیوها شامل زیرنویس به شش زبان خواهند بود. مربیان همچنین تغییراتی را در هر تمرین نشان می‌دهند تا به افرادی که نیازهای دسترسی دارند کمک کنند تا به آن بپیوندند.

اپل علاوه بر این، SignTime را راه‌اندازی کرد تا مشتریان Apple Store و Apple Support را با مترجم‌های درخواستی ASL متصل کند. SignTime اکنون در ایالات متحده با استفاده از ASL، انگلستان با استفاده از زبان اشاره بریتانیا (BSL) و فرانسه با استفاده از زبان اشاره فرانسوی (LSF) در دسترس است. علاوه بر این، مکان‌های فروشگاه اپل در سرتاسر جهان از قبل شروع به ارائه جلسات زنده در طول هفته برای کمک به مشتریان در کشف ویژگی‌های دسترسی آیفون کرده‌اند، و کانال‌های پشتیبانی اجتماعی اپل در حال نمایش محتوا هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا