گجت

اپل پرسوناهای فضایی را برای Vision Pro منتشر می‌کند، تجربه مجازی مشترک را ارائه می‌کند: گزارش

اپل روز سه شنبه از ویژگی جدیدی برای هدست واقعیت ترکیبی Vision Pro خود به نام Spatial Personas رونمایی کرد. گفته می‌شود که یک برنامه افزودنی از ویژگی Personas موجود، که در آن کاربران می‌توانند نمایش سه بعدی مجازی یکدیگر را در یک پنجره ببینند، ویژگی جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا برای یک تجربه مشترک وارد یک تنظیمات مجازی مشترک شوند. کاربران اکنون می توانند بازی کنند، روی یک پروژه با هم کار کنند، یا فیلمی را تماشا کنند در حالی که می توانند همه افراد درگیر را ببینند. ظاهراً ویژگی جدید از طریق به روز رسانی visionOS به Apple Vision Pro اضافه شده است.

طبق گزارش The Verge، کاربران Vision Pro می‌توانند با کلیک بر روی دکمه مربوطه روی صفحه، پرسوناهای فضایی را از طریق FaceTime فعال کنند. این به کاربران این امکان را می دهد که از جعبه پنجره مانند خارج شده و در یک جعبه ماسه ای مجازی کنار هم قرار گیرند. طبق گزارش‌ها، فقط صورت، بالاتنه و دست‌ها قابل مشاهده خواهند بود که از طریق دوربین‌های مختلف روی هدست و تصویربرداری دیجیتالی دستگاه اپل نمایش داده می‌شوند. این ویژگی با به روز رسانی visionOS 1.1 اضافه شد.

پرسوناها، آواتارهای سه بعدی در پنجره، درست در راه اندازی اپل ویژن پرو معرفی شدند. شخصیت‌های فضایی در WWDC 2023 نشان داده شدند، اما این ویژگی هنوز در دست توسعه بود. اکنون به صورت بتا در دسترس است و کاربران اکنون می توانند در برنامه های دارای قابلیت SharePlay همکاری کنند.

با استفاده از این ویژگی، اکنون کاربران می توانند در محیط مجازی در حین تماشای فیلم روی صفحه کنار هم بنشینند و در عین حال می توانند سایر شرکت کنندگان در اتاق و واکنش آنها را ببینند. Raymond Wong از Inverse در مورد تجربه خود از استفاده از این ویژگی در نسخه ی نمایشی اپل گزارش داد و اشاره کرد که آواتارها در حال حاضر بسیار واقعی تر از تکرار قبلی خود به نظر می رسند. همکاری از طریق اپلیکیشن Freeform اپل همچنین به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد روی تخته سفید بنویسند یا یادداشت‌ها را اضافه و مرتب کنند. وونگ تاکید می کند که حداکثر پنج شرکت کننده می توانند به طور همزمان با یکدیگر همکاری کنند.

مطلب پیشنهادی:  تاریخ عرضه Google Pixel 7، Pixel 7 Pro، Pixel Watch برای 6 اکتبر تعیین شده است: همه جزئیات

هنگامی که در همان محیط مجازی، صدای شرکت کننده دیگری گزارش می شود که از همان جهت آواتار آنها می آید. همچنین بسته به نزدیک یا دور بودن آنها شدت را افزایش یا کاهش می دهد. به طور مشابه، کاربران اپل ویژن پرو، سایر شرکت‌کنندگان را به همان شکلی که در زندگی واقعی می‌بینند، می‌بینند، حتی اگر فضای فیزیکی مشابهی نداشته باشند. ظاهراً این ویژگی هنوز در مرحله بتا است و انتظار می‌رود تا چند هفته دیگر به صورت عمومی منتشر شود.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا