کامپیوتر

اگر رایانه شما کند است، به روز رسانی ویندوز 11 ممکن است مقصر باشد

مایکروسافت ممکن است مشکلی در دست داشته باشد – به نظر نمی رسد آخرین به روز رسانی ویندوز 11 آنطور که در نظر گرفته شده است کار کند. طبق گزارش های مختلف کاربران، این به روز رسانی سرعت SSD را به شدت کاهش می دهد و در برخی موارد حتی آن را به نصف می رساند.

اگر متوجه شده اید که رایانه شما به کندی بارگیری می شود یا برنامه ها به همان سرعتی که انتظار داشتید اجرا نمی شوند، ممکن است تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته باشید. در اینجا نحوه رفع آن آورده شده است.

لپ تاپ ویندوز 11.

به روز رسانی ویندوز 11 در 14 مارس منتشر شد و توسط یکی از کارمندان مایکروسافت در یک انجمن اختصاصی Reddit اعلام شد. اینجاست که اولین شکایات کاربران با گزارش های مختلف از عملکرد ضعیف پس از نصب آخرین پچ شروع به سیل کردند. با این حال، این مشکل روی همه رایانه‌ها تأثیر نمی‌گذارد – به نظر می‌رسد رایانه‌هایی که از SSD استفاده می‌کنند، تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

عملکرد ضعیف را می توان به روش های مختلفی توضیح داد، اما کاربران به طور خاص در سرعت SSD افت می کنند و به نظر می رسد همه اینها تنها پس از نصب به روز رسانی شروع شده است. افت بسیار زیاد است و حتی بهترین SSD های NVMe نمی توانند بعد از آخرین پچ ادامه دهند. در واقع، هرچه SSD بهتر باشد، مشکل بدتر به نظر می رسد، زیرا کامپیوترهایی با SSD های SATA کندتر در حال حاضر خوب به نظر می رسند – در بیشتر موارد.

مطلب پیشنهادی:  با DisplayPort 2.1، کابل های طولانی تر توان را کاهش نمی دهند

“من سرعت خواندن و نوشتن SSD NVMe خود را بسیار کاهش داده ام. با استفاده از پروفایل انرژی متعادل در Legion 5 2021 من از 7000 به 3000 گاهی اوقات 1000 رسید.» mesp21 در Reddit گفت.

نادیده گرفتن قطره ای به این بزرگی سخت است. از آنجایی که احتمالاً ویندوز روی یک SSD نصب می‌شود (در صورت لزوم)، این می‌تواند منجر به کندتر شدن زمان بوت شود – چیزی که SSD قرار است از آن جلوگیری کند. تمام هدف خرید یک SSD این است که زمان بارگذاری سریع رعد و برق را تجربه کنید. اگر مشکلی ندارید که کامپیوترتان کند کار کند، می توانید یک هارد دیسک ارزان تری نیز تهیه کنید.

سایر کاربران نیز زمان بارگذاری کند بازی و لکنت را گزارش می کنند، بنابراین فقط ویندوز 11 نیست که تحت تأثیر این موضوع قرار می گیرد. یکی از کاربران حتی گزارش داد که با صفحه آبی مرگ (BSoD) مشکل دارد، که یک صفحه خطایی است که وقتی ویندوز با یک خطای مرگبار روبرو می شود ظاهر می شود و نیاز به راه اندازی مجدد دارد.

چگونه مشکل را برطرف کنیم

به روز رسانی ویندوز 11 نسخه 22h2.

به نظر می رسد که مایکروسافت هنوز این مشکل را تایید نکرده است – این مشکل در صفحه رسمی مشکلات شناخته شده فهرست نشده است. اگر به‌روزرسانی واقعاً مقصر باشد، تقریباً مطمئناً برطرف می‌شود، اما تا آن زمان تنها راه‌حل این است که آخرین پچ را حذف کنید و نصب مجدد آن را متوقف کنید تا ثابت شود که خوب کار می‌کند.

حذف نصب به روز رسانی آسان است. درج کردن تنظیمات آپدیت ویندوز در نوار جستجو، سپس کلیک کنید مشاهده تاریخچه به روز رسانی. روی آخرین آپدیت نصب شده (KB5023706) کلیک کنید و آن را حذف کنید. این بیشتر یک چسب زخم است تا یک راه حل دائمی، اما تا زمانی که مایکروسافت به یک راه حل رسمی دست پیدا کند باید کمک کند.

مطلب پیشنهادی:  هوش مصنوعی تصاویری را برای فروش به عنوان عکس های استوک تولید کرد

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا