کامپیوتر

ایالات متحده و ژاپن برای همکاری در تحقیقات مشترک نیمه هادی: گزارش

رسانه های ژاپنی روز جمعه گزارش دادند که انتظار می رود ژاپن و ایالات متحده در مورد تحقیقات مشترک در مورد نیمه هادی های نسل بعدی به منظور ایجاد یک منبع امن از اجزای حیاتی در طول مذاکرات اقتصادی بین متحدان توافق کنند.

یوشیماسا هایاشی، وزیر امور خارجه ژاپن و کویچی هاگیودا، وزیر تجارت ژاپن، روز جمعه با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، برای اولین دور مذاکرات اقتصادی دو به علاوه دو در واشنگتن دیدار خواهند کرد که انتظار می‌رود امنیت زنجیره تامین موضوع اصلی آن باشد. .

Nikkei Shimbun گفت که یک مرکز تحقیق و توسعه مشترک تا پایان سال جاری در ژاپن برای تحقیق در مورد تراشه های نیمه هادی 2 نانومتری ایجاد خواهد شد.

وی افزود: این مرکز شامل یک خط تولید نمونه اولیه خواهد بود و باید تا سال 2025 تولید نیمه هادی ها را آغاز کند. توافق برای ایجاد این مرکز در بیانیه ای درج خواهد شد که پس از جلسه منتشر خواهد شد.

تایوان در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق نیمه هادی های زیر 10 نانومتری مورد استفاده در محصولاتی مانند گوشی های هوشمند را تولید می کند و در صورت بروز مشکلات با تایوان و چین که این جزیره را استانی مرتد می دانند، نگرانی هایی در مورد ثبات عرضه وجود دارد.

نیکی افزود: دانشگاه توکیو و RIKEN، یک موسسه تحقیقاتی نیمه دولتی، از جمله گروه‌های شرکت‌کننده در مرکز جدید خواهند بود و شرکت‌هایی نیز احتمالاً برای مشارکت دعوت خواهند شد.

این فناوری جدید بعداً به شرکت‌هایی در ژاپن و همچنین کشورهایی مانند کره جنوبی و تایوان ارائه خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  آیا ویژن پرو با عینک و لنزهای تماسی کار می کند؟

پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا