تکنولوژی

ایتالیا و روسیه در بحبوحه تنش‌های اوکراین، پیاده‌روی فضایی کمیاب در خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی دارند

در حالی که تنش ها بر سر اوکراین همچنان در داخل کشور کمانه می کند، یک فضانورد ایتالیایی در یک نمایش فضایی نادر از وحدت به یک فضانورد روسی پیوست.

سامانتا کریستوفورتی ایتالیایی با اولگ آرتمیف روسی برای کار بر روی جدیدترین بازوی روباتیک ایستگاه فضایی بین المللی همکاری کرده است. اندام مکانیکی 37 فوتی (11 متری) – ارائه شده توسط آژانس فضایی اروپا – با یک آزمایشگاه روسی در جولای گذشته به مدار زمین رفت.

دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسیه که اخیراً تغییر کرده است، هفته گذشته تهدید کرد که کار نصب را متوقف خواهد کرد و راهپیمایی فضایی را زیر سوال برد. پس از تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه، اروپا از همکاری با روسیه در ماموریت به مریخ خارج شد.

با وجود آشفتگی در زمین، هفت سرنشین ایستگاه فضایی بارها تاکید کرده اند که در آنجا وضعیت خوبی دارند و تیم های کنترل پرواز در هیوستون و مسکو نیز همین کار را می کنند. خدمه فعلی شامل سه آمریکایی، سه روسی و کریستوفورتیس است.

فضانوردان روسی معمولاً برای پیاده‌روی فضایی دور هم جمع می‌شوند، اگرچه ناسا و فضانوردان آژانس فضایی اروپا سال‌ها پیش گاهی اوقات با آن‌ها سفر می‌کردند.

قبل از شروع کار بر روی نصب بازو، آرتمیف 10 ماهواره کوچک را یکی یکی در یک آزمایش فناوری رادیویی به دریا پرتاب کرد. وزن هر یک از آنها فقط 1 پوند (نیم کیلوگرم) بود و با رها شدن به آرامی می چرخیدند.

شش نفر اول بی ضرر پرواز کردند، اما هفتمین بال خورشیدی و چارچوب ایستگاه فضایی را لمس کرد. آرتمیف گفت که تماس بسیار سبک بود. ناسا موافقت کرد که هیچ نگرانی در مورد خسارت وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی:  Quordle Answer 238 برای 19 سپتامبر 2022: امروز چند کلمه عجیب و غریب، اما این نکات Quordle را دوست خواهید داشت

کنترل مأموریت روسیه از آرتمیف خواست تا مراقب باشد و موقعیت او برای سه ماهواره آخر بهبود یافت.

این راهپیمایی هفت ساعته برای اولین بار برای کریستوفورتی، تنها زن در هیئت فضانوردان آژانس فضایی اروپا بود. آرتمیف، فرمانده ایستگاه، قبلاً شش بار در فضا بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا