موبایل

ایسوس AeroActive Cooler 6 در مقابل Kunai 3: کدام را بخریم؟

Asus ROG Phone 6 بهترین گوشی هوشمند گیمینگی است که می‌توانید تهیه کنید، اما اگر واقعاً می‌خواهید از آن بیشترین بهره را ببرید – و بازی را سرگرم‌کننده‌تر کنید – ایسوس یک جفت لوازم جانبی دارد که شما را وسوسه می‌کنند. ایسوس AeroActive Cooler 6 جدید به نسخه به روز شده گیم پد Kunai 3 می پیوندد که هر دو وظایف کاملا متفاوتی را انجام می دهند. آیا ارزش گرفتن هر دو را دارد؟

این لوازم جانبی ROG Phone 6 چیست؟

AeroCooler Active 6 یک فن خارجی برای ROG Phone 6 و ROG Phone 6 Pro است، اما بر خلاف برخی از نسخه‌های قبلی، چهار دکمه فیزیکی روی کیس نیز دارد – آماده نگاشت به کنترل‌های درون بازی. همچنین دارای پایه ای برای ایستادن گوشی به علاوه آرایه نور RGB در داخل آن است. از طریق درگاه USB Type-C که در کنار آن نصب شده است به ROG Phone 6 متصل می شود و دارای یک درگاه عبور است تا بتوان از آن برای شارژ یا برق رسانی تلفن استفاده کرد. شایان ذکر است که جدیدترین خنک کننده فقط برای ROG Phone 6 است و لوازم جانبی قبلی AeroCooler با آن کار نمی کند.

Asus ROG Phone 6 Pro با کنترلر Kunai 3 و فن AeroActive Cooler 6.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

سه حالت خنک کننده وجود دارد. خنک‌سازی اصلی فقط با استفاده از فن انجام می‌شود، حالت Frosty شدت را افزایش می‌دهد و انرژی را از تلفن می‌گیرد، در حالی که حالت Frozen بالا نیاز به AeroActive Cooler 6 دارد که به منبع برق وصل شود. ایسوس می گوید توانایی کاهش دمای سطح را تا 25 درجه سانتیگراد دارد و بهترین گزینه برای افرادی است که هر بار بیش از یک ساعت بازی های شدید انجام می دهند.

گیم پد Kunai 3 که با ROG Phone 6 راه اندازی شد، همان کنترلر Kunai 3 است که با ROG Phone 5 راه اندازی شد، اما این بار در رنگ جدید Moonlight White عرضه می شود. سیستم کنترل ماژولار یادآور کنترلر Joy-Con نینتندو برای سوییچ است. این شامل دو بخش کنترلر، یک بخش شارژ مرکزی، یک دستگیره جداگانه و یک قاب اسکلت ساخته شده برای ROG Phone 6 است. در صورت استفاده به تنهایی از طریق بلوتوث به تلفن وصل می شود یا زمانی که کنترلرها به دو طرف متصل هستند از طریق USB به تلفن متصل می شود. قاب اسکلت

Asus ROG Phone 6 Pro با کنترلر Kunai 3 و فن AeroActive Cooler 6.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

10 دکمه قابل نقشه برداری و ماشه های آنالوگ در جلو و پشت کنترلرها، دو جوی استیک و دکمه های مختلف منو در Kunai 3 وجود دارد. حتی یک چراغ نواری RGB در کنترلر سمت چپ وجود دارد. همراه با یک کیف حمل کوچک است که برای “Mobility Mode” مناسب است، جایی که شما از استفاده از بخش دسته کنترلر بی سیم خودداری می کنید.

مطلب پیشنهادی:  آیفون 15 و آیفون 15 پلاس توسط تاتا در هند مونتاژ می شوند و انتظار می رود 5 درصد از سفارشات را دریافت کنند: گزارش

خنک کننده AeroActive 6

نصب خنک کننده AeroActive 6 به ROG Phone 6 آسان است. با فشار دادن یک دکمه، قسمت بالایی فن را بردارید، آن را در درگاه USB Type-C که در کنار آن نصب شده است قرار دهید و قسمت بالایی را به سمت پایین فشار دهید تا در جای خود قفل شود. باید به طور خودکار شروع شود و گزینه های آن در زیر سایه اعلان ارائه می شود. در اینجا می توانید آن را روشن یا خاموش کنید، حالت نورپردازی RGB را تغییر دهید و سطح خنک کننده مورد نیاز را انتخاب کنید. با این حال، خنک کننده AeroActive 6 هوشمند است و دمای دستگاه را کنترل می کند و آماده تنظیم میزان خنک کننده مورد نیاز است.

Asus ROG Phone 6 Pro با AeroActive Cooler 6 متصل شده است.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

این یک هیولا در پشت ROG Phone 6 است که وزن گوشی از قبل سنگین را به 360 گرم می رساند و همه در پشت آویزان شده است. این کار تعادل گوشی را از بین می‌برد، اما بدتر این است که دکمه‌های فیزیکی آنچنان در دسترس نیستند. این کار فشار دادن آنها را خیلی راحت نمی کند، زیرا آنها بسیار نزدیک به مرکز تلفن قرار دارند و سپس چند سانتی متر بالا می آیند. مگر اینکه دست های نسبتا بزرگی داشته باشید، دکمه ها ناراحت کننده خواهند بود. زمانی که به دکمه‌های اضافی در یک بازی نیاز است، استفاده از دکمه‌های شانه‌ای ROG Phone 6 را بسیار ترجیح می‌دهم.

در حالت هوشمند، فن مقداری نویز تولید می کند، اما به راحتی نادیده گرفته می شود. شارژر ROG Phone 6 را به برق وصل کنید تا پایین‌ترین تنظیمات، Frozen را فعال کنید و همراه با افزایش سرعت و خنک‌کننده، صدای بسیار بیشتری نیز ایجاد شود. کر کننده نیست، اما به طور قابل توجهی بیشتر قابل توجه است.

اگر دکمه‌ها واقعاً نقطه‌ی فروش نیستند، بهتر است خنک‌کننده واقعاً کار خود را به خوبی انجام دهد. برای فهمیدن این موضوع، تست استرس شدید 3DMark’s Wild Life را انجام دادم که گوشی را به مدت 20 دقیقه تحت آزمایش قرار می دهد. من ابتدا این را روی یک ROG Phone 6 Pro با حالت X فعال آزمایش کردم، سپس همان آزمایش را با نصب خنک کننده AeroActive 6 انجام دادم. آزمایش عالی است زیرا برنامه داده های دمای دستگاه را در پایان ارائه می دهد.

بدون فن اضافی، ROG Phone 6 Pro بسیار داغ شد و پس از پایان آزمایش، محدوده دما از 33 درجه سانتیگراد به 52 درجه سانتیگراد رسید. علاوه بر این، در طول آزمایش، باتری را از 57٪ به 43٪ کاهش داد. پس از خاموش کردن گوشی و گذاشتن خنک شدن آن، تست دوباره تکرار شد، این بار با AeroActive Cooler 6 در حالت هوشمند وصل شده و در صورت نیاز به حالت Frozen تشنه انرژی به شارژر متصل شد.

مطلب پیشنهادی:  بهترین محافظ های صفحه نمایش OnePlus 11: 5 مورد علاقه ما

محدوده دما از 32 درجه به 48 درجه رسید و ماکزیمم کمتر تفاوت قابل توجهی در مصرف باتری ایجاد کرد که از 42 درصد به 39 درصد کاهش یافت. با نگاهی به خود تست استرس – که از چهار بخش تکراری تشکیل شده است – بهترین امتیاز بدون کولر 2773 و کمترین آن 2543 بود. با اتصال خنک کننده AeroActive، این گوشی بالاترین امتیاز 2818 و کمترین امتیاز 2571 را ثبت کرد.

تفاوت آشکاری در عملکرد با خنک کننده AeroActive 6 نصب شده وجود دارد، اما این تفاوت بزرگ نیست و تنها زمانی که گوشی تحت بار بسیار سنگین قرار داشت واقعاً قابل توجه بود. AeroActive Cooler 6 برای آن دسته از افرادی است که برای مدت طولانی بازی های بسیار پرقدرت انجام می دهند، جایی که به آنها کمک می کند عملکرد بیشتر و تخلیه باتری کمتری داشته باشند. اگر فقط بازی های ساده را کمتر از 30 دقیقه انجام دهید، احتمالاً از AeroActive Cooler 6 استفاده زیادی نخواهید کرد.

گیم پد Kunai 3

اگر قرار دادن دکمه AeroActive Cooler 6 نامناسب است، جای دکمه Kunai 3 تقریباً عالی است و طراحی آن به وضوح از تیمی می آید که بازی و ارگونومی مربوط به آن را درک می کند. نه تنها این، از آنجایی که سه روش مختلف برای استفاده از Kunai 3 وجود دارد، تطبیق پذیری آن باعث می شود برای افراد بیشتری مناسب باشد. اگر صفحه نمایش های لمسی را به اندازه کافی پاسخگو یا طبیعی برای بازی های جدی نمی بینید، این ابزار مناسب شماست.

ROG Phone 6 Pro با کنترلر Kunai 3 با بازی Diablo Immortal.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

استفاده از Kunai 3 در حالت دستی، جایی که کنترلرها به قاب اسکلت متصل می شوند، ترجیح شخصی من است. روی کاغذ بسیار سنگین است و 376 گرم وزن دارد، اما از آنجایی که بیشتر این وزن مربوط به گوشی وسط است، تعادل عالی است. شما آزاد هستید که آن را به راحتی در دست بگیرید و از تعداد زیادی دکمه و دو جوی استیک استفاده کنید. به نظر من میله ها فقط ارتفاع مناسبی دارند و همچنین میزان حرکت مناسبی دارند. نگاشت دکمه‌ها آسان است – انگشت خود را به گوشه سمت چپ بالای صفحه بکشید تا لیست گزینه‌های Game Genie نشان داده شود – و ذخیره تنظیمات برای استفاده در آینده آسان است.

با این حال، دکمه‌ها حس چندانی ندارند، و دکمه‌های پشتی و دکمه‌های شانه‌ای، ضربه‌ای هستند و به‌خصوص قابل لمس نیستند. قطعا استفاده از آنها به اندازه یک کنترلر کنسول بازی یا Nintendo Switch Lite خوشایند نیست. قابلیت حمل کلی نیز یک مسئله است. قاب اسکلت در واقع به عنوان یک قاب دو برابر نمی شود، بنابراین نمی خواهید آن را روی گوشی خود نگه دارید. و اگر می‌خواهید زمانی که کنترل‌کننده‌ها در حالت بی‌سیم هستند از دستگیره استفاده کنید، در جعبه ارائه‌شده قرار نمی‌گیرد. کیس فقط برای کنترلرهای بی سیم، داک شارژ و کابل USB است.

مطلب پیشنهادی:  سامسونگ با سری گلکسی اس 24 روی هوش مصنوعی شرط بندی می کند و استانداردهای جدیدی را برای پرچمداران آینده اندروید تعیین می کند.

در حالت بی سیم، زمانی که کنترلر را با یک دسته جداگانه در دست نمی گیرید، بسیار کوچک به نظر می رسد، اما در صورت اتصال، اندازه کنترلر بسیار خوب است و هنوز هم بسیار سبک با 198 گرم است. اتصال بلوتوث کمی گیج کننده است زیرا باید دکمه هوم روی کنترلر را برای مدت معینی نگه دارید، اما این کار را خیلی طولانی انجام دهید و کنترلر خاموش می شود. من بازی کرده ام Diablo Immortal چندین بار از کنترل‌کننده بی‌سیم استفاده کرده‌اید و لگ مشکلی را پیدا نکرده‌اید.

کنترلر Kunai 3 بازی را سرگرم کننده تر می کند. اگر عاشق بازی هستید، این وسیله جانبی است که باید بخرید، اما نه به اندازه ای که AeroActive Cooler 6 منطقی باشد، زیرا زیاد بازی می کنید اما نه به صورت رقابتی. این گوشی کاملاً با ROG Phone 6 مطابقت دارد، به خوبی ساخته شده است و همچنین بسیار محکم است. با این حال، قبل از خرید، نوع بازی‌هایی را که بازی می‌کنید در نظر بگیرید، زیرا برای بازی‌هایی با کنترل‌های لمسی متعدد و نیاز به استفاده از جوی استیک مجازی روی صفحه، مناسب‌تر است. اگر بیشتر بازی های ساده تری انجام دهید، سود زیادی نخواهید داشت.

کدام را بخرم؟

Kunai 3 بعد دیگری را به ROG Phone 6 اضافه می کند و آن را به یک دستگاه بازی قابل استفاده تر، ارگونومیک تر و سرگرم کننده تر تبدیل می کند. AeroCooler Active 6 عملکرد ROG Phone 6 را هنگام اجرای بازی های گرافیکی فشرده برای مدت زمان طولانی در یک زمان بهبود می بخشد. اگر فقط قصد استفاده از حالت بی سیم Kunai 3 را داشته باشید، آن ها به خوبی جفت می شوند، زمانی که پایه AeroCooler Active 6 برای نگه داشتن گوشی رو به روی شما بسیار راحت است. اما زمانی که قاب اسکلت به گوشی متصل است، نمی توان از این دو با هم استفاده کرد.

اختلاف قیمت هم هست. AeroActive Cooler 6 79 پوند یا 90 یورو قیمت دارد، در حالی که Kunai 3 106 پوند یا 120 یورو است. قیمت عرضه در ایالات متحده هنوز اعلام نشده است، اما این قیمت ها حدود 95 دلار برای فن و حدود 126 دلار برای کنترل است.

در نهایت، Kunai 3 جذابیت بسیار بیشتری دارد و افراد بیشتری از آن لذت خواهند برد. در مقایسه، AeroActive Cooler 6 بسیار جذاب‌تر است و گیمرهای سخت‌کوش موبایل را هدف قرار می‌دهد، اما اگر احساس می‌کنید به یک فن اضافی نیاز دارید، هیچ چیز دیگری مانند آن وجود ندارد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا