تکنولوژی

ایلان ماسک دوباره در کانون توجه قرار گرفت. از نقطه مرموز تا هوش مصنوعی، آخرین واکنش های او را ببینید

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا، با اظهارات و واکنش‌های اخیر خود در شبکه‌های اجتماعی موج‌های زیادی را برانگیخته است. ماسک بارها و بارها از توئیت نامفهوم و رمزآلود با نقطه (.) گرفته تا تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی، چشم ها را به چنگ می آورد.

یکی از توییت‌های او که توجه بسیاری را به خود جلب کرد، زمانی بود که او ابراز تمایل کرد که وقتی بزرگ شود با فروپاشی مرحله پایانی تمدن روبرو شود. این بیانیه باعث فتنه و گمانه زنی هایی در مورد دیدگاه های او در مورد آینده جامعه شد.

ماسک همچنین در توییتر موفقیت تسلا مدل S Plaid را جشن گرفت که رسماً به سریع‌ترین خودروی الکتریکی باتری‌دار (BEV) در نوربرگ رینگ تبدیل شد. پاسخ او این است: «تسلا پلید مدل اس شگفت‌انگیز است».

همچنین، او اخیراً توییتی را با یک نکته به اشتراک گذاشته است که جامعه آنلاین را گیج کرده است. گمانه زنی ها در حالی که کاربران تلاش می کردند معنای آن را رمزگشایی کنند، به راه افتاد و توانایی ماسک در جلب توجه تنها با یک کاراکتر را نشان داد. آیا این به معنای پایان چیزی است؟ آیا به این معنی است که او به دنبال چیز جدیدی است؟ حدس و گمان در مورد این بسیار وحشیانه است.

ماسک در توییت دیگری درباره “خط نبرد” شهرستان مونتگومری مریلند، جایی که والدین در حال مبارزه با تلقین فرزندان خود در مدارس هستند، اظهار نظر کرد. وی به تناقض میان شعار “از فرزندان ما محافظت کنید” و کودکان مورد نظر که متعلق به فعالان چپ تندرو نیستند، اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی:  ضررهای بیت کوین پس از راه اندازی ETF افزایش می یابد، اتر شاهد افزایش 15 درصدی هفتگی است

اما این تنها چیزی نیست که جلب توجه می کند. تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از ایلان ماسک رسانه های اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده است و هم مردم و هم خود میلیاردر را مجذوب خود کرده است. یکی از این تصاویر ماسک را به عنوان یک داماد هندی با لباس شروانی طلایی درخشان و شرکت در جشن های سنتی به تصویر می کشد. با این حال، پاسخ ماسک به این تصویر بسیار شیرین بود زیرا او عشق خود را به آن با یک ایموجی پرچم هند ابراز کرد و توییتراتی را خوشحال کرد.

تصویر دیگری که توسط هوش مصنوعی تولید شده است، ماسک را در کودکی به تصویر می‌کشد که طنز و حدس و گمان را برانگیخته است. ماسک در پاسخ به این پرتره با طنز گفت: “بچه ها، فکر می کنم ممکن است بیش از حد گرفته باشم”، همراه با یک ایموجی کودک. این تعاملات بازیگوش با محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نشان دهنده تعامل ماسک با جامعه آنلاین و توانایی او در جذب مخاطبان با واکنش های غیرمنتظره است.

ماسک با توئیت‌ها و واکنش‌های خود همچنان به فتنه‌انگاری و مجذوب کردن مردم ادامه می‌دهد، و توانایی خود را در برانگیختن بحث، برانگیختن کنجکاوی و تیترسازی تنها با چند کلمه در توییتر – یا همانطور که توییت نقطه‌دار نشان داد، فقدان آنها را نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا