تکنولوژی

ایلان ماسک قرار است در تحقیقات کمیسیون SEC در مورد تصاحب توییتر شهادت دهد

در این تصویر عکس 23 ژوئیه 2023 در ورشو، لهستان، مجسمه ایلان ماسک روی یک دستگاه تلفن همراه با آرم X و توییتر در پس زمینه دیده می شود.

جاناتان راا | نورعکس | گتی ایماژ

تسلا یک قاضی آمریکایی روز شنبه در پرونده ای در دادگاه دستور داد، و ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، باید در تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد خرید توییتر در سال 2022 شهادت دهند.

همانطور که CNBC قبلا گزارش داده بود، SEC در حال بررسی است که آیا ماسک یا هر شخص دیگری در سال 2022، زمانی که میلیاردر شروع به خرید سهام در توییتر و ایجاد سهام قبل از خرید اهرمی خود از شرکت رسانه های اجتماعی کرد، آیا تقلب در اوراق بهادار انجام داده است یا خیر.

ماسک خرید توییتر را در اکتبر 2022 در قراردادی به ارزش تقریبی 44 میلیارد دلار تکمیل کرد و از آن زمان به بعد آن را به X تغییر نام داد.

در دستور 10 فوریه 2024، قاضی فدرال، لورل بیلر، نوشت که اگرچه ماسک و تیم حقوقی او استدلال کردند که احضاریه SEC در این مورد به منزله آزار و اذیت میلیاردر است، تنظیم کننده مالی فدرال “در محدوده اختیارات خود” است و آنها احضاریه آنها هستند. برای بررسی آنها “مشخص شده و به دنبال اطلاعات مربوطه است”.

تنظیم کننده مالی فدرال و ماسک اکنون یک هفته فرصت دارند تا تاریخ و مکان شهادت او را تعیین کنند.

ماسک، وکیل او الکس اسپیرو و کمیسیون SEC بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

ماسک بارها تلاش کرده است که اگر نگوییم سلب اختیارات آژانس های نظارتی فدرال را به چالش بکشد.

مطلب پیشنهادی:  واتس‌اپ با فعال کردن اشتراک‌گذاری پست‌های کانال از طریق به‌روزرسانی وضعیت، تعامل کاربر را افزایش می‌دهد

به عنوان مثال، او از دادگاه عالی ایالات متحده درخواست کرد تا توافق حل و فصلی را که او و تسلا قبلا با SEC امضا کرده بودند، لغو کند. در این توافقنامه، ماسک باید یک «بیننده توییتر» داشته باشد که قبل از پست کردن توییت‌های او درباره کسب و کار خودروهای برقی‌اش، آنها را تأیید کند. وکلای ماسک استدلال می کنند که این توافق برای ماسک یک شرط غیرقانونی قرار می دهد و نقض حقوق آزادی بیان او است.

در مثالی دیگر، اسپیس ایکس، پیمانکار دفاعی تحت رهبری ماسک، پس از طرح شکایت آژانس فدرال علیه این شرکت، به اتهام اخراج غیرقانونی کارمندان توسط سازنده موشک که نامه سرگشاده ای را در انتقاد از ماسک امضا کرده بودند، از هیئت ملی روابط کار شکایت کرد. در این نامه، از جمله، آمده است که “رفتار ماسک در حوزه عمومی منبع مکرر حواس پرتی و خجالت ما بوده است.”

SpaceX شکایت خود را علیه NLRB در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی تگزاس در براونزویل تنظیم کرد. وکلای SpaceX در شکایت خود استدلال کردند که ساختار هیئت کار فدرال قانون اساسی ایالات متحده را نقض می کند. شکایت آنها شبیه شکایت دیگری است که توسط یک کارمند سابق استارباکس علیه NLRB مطرح شده است و به دنبال جلوگیری از پیشبرد شکایت NLRB علیه SpaceX است.

کل مطلب را بخوانید برای اجرای انطباق در اینجا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا