کامپیوتر

اینتل باید 500 باگ در سوپرتراشه Sapphire Rapids را برطرف کند

اینتل و دولت فدرال ایالات متحده چه مشترکاتی دارند؟ هیچ کدام از آنها ابرکامپیوتر ندارند. و این به این دلیل است که توانایی اینتل برای ساخت نسل چهارم ابرپردازنده Xeon ‘Sapphire Rapids’ همچنان به تأخیر می افتد، اخیراً زمانی که فاش شد این تراشه دارای 500 باگ است که شرکت باید آنها را برطرف کند.

تراشه‌های Sapphire Rapids طی دو سال گذشته چندین بار به تعویق افتاده‌اند بدون اینکه دلیلی ارائه شود. سپس، هفته گذشته، سایت ناظر رایانه Igor’s Lab فاش کرد که اینتل در حال کار بر روی 500 باگ است که رفع آنها به 12 مرحله نیاز دارد. اوه

ساندرا ریورا در حالی که یک ویفر Intel Sapphire Rapids در دست دارد لبخند می زند.
اینتل

پردازنده Sapphire Rapids تعداد هسته ها را به 60 افزایش می دهد و پسوندهای ماتریس توسعه یافته (AME)، شتاب جریان داده (DSA) و پشتیبانی از حافظه HBM2E را به ارمغان می آورد. به بیان ملایم، این تراشه یک هیولای نسل بعدی از یک پردازنده است که برای راه اندازی به اصطلاح «ابر رایانه ها» طراحی شده است.

اما 500 خطا که به 12 مرحله نیاز دارند، یک هیولای پروژه برای رفع آن است. Steps سیستمی است که توسط اینتل برای شناسایی تغییرات واحد استفاده می شود. آنها از یک حرف و یک عدد مانند A2 تشکیل شده اند. تغییر در عدد به این معنی است که یک اصلاح یا اصلاح جزئی انجام شده است، در حالی که تغییر در حرف به این معنی است که یک تعمیر اساسی در طراحی انجام شده است. خطاهای Sapphire Rapids به سه تغییر حرف و 9 تغییر عدد نیاز دارند.

پردازنده مرکز داده مقیاس پذیر اینتل چندین سال است که به عنوان بخشی از قرارداد بزرگ با وزارت انرژی ایالات متحده (DoE) برای ساخت ابررایانه Aurora، یک مرکز داده عظیم که قادر به رسیدگی به نیازهای محاسباتی عظیم دولت بدون نیاز است، در حال کار است. برای ارائه دهندگان ابر شخص ثالث مانند Microsoft Azure و Amazon Web Services. دولت از قراردادهای سه ابر رایانه در سال 2019 رونمایی کرد.

مطلب پیشنهادی:  صادرات نیمه هادی به روسیه پس از محدود شدن پس از حمله به اوکراین 90 درصد کاهش یافت

دو مورد از آنها کامپیوترهای هیبریدی هستند که توسط AMD و HP ساخته شده اند. Aurora تنها کامپیوتر کاملاً ساخته شده اینتل در قرارداد است. هیچ یک از اینها هنوز کار نمی کند، اگرچه رایانه های شخصی AMD/HP ساخته شده اند و در حال آزمایش هستند. این تنها Intel Aurora است که پروژه را متوقف می کند.

این تراشه های اینتل در سه ماهه اول سال جاری پس از یک سال و نیم شکست انتظار می رفت. اکنون به نظر می رسد که دولت ایالات متحده باید مدت بیشتری صبر کند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا