کامپیوتر

اینتل با وجود پیروزی در نبرد قانونی در سال گذشته، از جریمه جدید ضد انحصار اتحادیه اروپا می ترسد

این سازنده تراشه در ایالات متحده در بیانیه ای تنظیمی گفت، اگرچه اینتل در مبارزه حقوقی خود در سال گذشته در برابر جریمه 1.06 میلیارد یورویی (تقریبا 14250 کرور) که 14 سال پیش به دلیل ایجاد مانع برای یک رقیب اعمال شد، با جریمه دیگری روبرو شد.

سال گذشته، اینتل دومین دادگاه عالی اروپا را متقاعد کرد که جریمه ای را که توسط کمیسیون اروپا در سال 2009 برای تخفیف دادن به چهار سازنده رایانه برای خرید بیشتر تراشه هایشان از این شرکت به جای رقیب Advanced Micro Devices وضع شده بود، لغو کند.

رای دادگاه عمومی در ژانویه 2022، یافته EC در سال 2009 مبنی بر اینکه اینتل برای جلوگیری از فروش محصولات رقیب خاص پرداخت هایی انجام داده است، لغو نکرد و در ژانویه 2023، EC روند اداری خود را برای تعیین جریمه علیه اینتل بر اساس این رفتار ادعایی بازگشایی کرد. در بیانیه 26 ژانویه گفت.

در این بیانیه آمده است: «با توجه به موقعیت رویه‌ای و ماهیت این رسیدگی، ما نمی‌توانیم برآورد معقولی از ضرر احتمالی یا میزان ضرر، در صورت وجود، که می‌تواند ناشی از این موضوع باشد، انجام دهیم.»

شرکت ها به دلیل نقض قوانین ضد انحصار اتحادیه اروپا تا 10 درصد از گردش مالی جهانی خود را جریمه می کنند.

اینتل اخیراً پس از انتشار پیش‌بینی فروش کمتر از حد انتظار به دلیل از دست دادن سهم بازار به رقبا و رکود در بازار رایانه‌های شخصی، کاهش عمده دستمزد کارمندان و مدیران را اعلام کرد. حقوق پایه کارکنان رده متوسط ​​5 درصد کاهش می یابد، در حالی که مدیر عامل شرکت پت گلسینگر 25 درصد از دستمزد را کاهش می دهد. با این حال، این شرکت اشاره کرده است که هیچ کاهش حقوقی برای کارمندان ساعتی در شرکت وجود نخواهد داشت، یک فرد آشنا به این موضوع که مجاز به صحبت علنی نیست، گفت.

مطلب پیشنهادی:  چگونه یک نفر را از Slack حذف کنیم

آدی بور، سخنگوی اینتل در بیانیه‌ای گفت: «تغییرات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تأثیر معناداری بر جمعیت اجرایی ما داشته باشد و به حمایت از سرمایه‌گذاری و نیروی کار کلی کمک کند».

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا