کامپیوتر

اینتل به تازگی یک مشکل بزرگ در کارت گرافیک خود را برطرف کرده است

اهمیت درایورها بار دیگر برجسته شد زیرا یک خط کد گمشده به طور چشمگیری عملکرد پردازنده‌های گرافیکی اینتل را کاهش می‌دهد.

وصله جدید درایورهای گرافیکی اینتل برای لینوکس گزارش شده است که عملکرد ردیابی اشعه را تا 100 برابر بهبود می بخشد. آیا Intel Arc می تواند به همین نوع پیشرفت ها امیدوار باشد؟

کارت گرافیک Intel Arc A750M Limited Edition روی یک میز قرار دارد.
اینتل

همانطور که توسط فورونیکس گزارش شده است، تغییر در درایور متن باز Intel Mesa Vulkan توسط Lionel Landwerlin در روز پنجشنبه انجام شد. لندورلین یک مهندس درایور گرافیک لینوکس اینتل با سالها تجربه در پشت سرش است، اما این بار این ترفند نسبتاً جزئی بود – همانطور که لندورلین می‌گوید، تنها یک خط کد لازم بود تا به بهبود ۱۰۰ برابری (بدون شوخی) دست یابیم. همه چیز به مشکل تخصیص حافظه ختم می شود.

به دلیل چیزی به سادگی یک خط کد گم شده، وظیفه تخصیص حافظه آنطور که باید تنظیم نشده بود. به طور معمول، درایور Vulkan مطمئن می شود که وظایف Vulkan ray tracing به GPU گسسته اینتل اختصاص داده می شود. با این حال، به دلیل حذف، راننده Vulkan داده ها را به حافظه سیستم آف برد کندتر و سپس به عقب منتقل می کرد. این انتقال های نامرتب تاثیر زیادی بر عملکرد ردیابی پرتوی کارت گرافیک داشت.

افزودن کمی کد به Mesa 22.2 باید به بهبودهای قابل توجهی منجر شود. این به‌روزرسانی تا پایان آگوست برای کاربران نهایی عرضه می‌شود، و در حالی که هنوز مدتی باقی مانده است، احتمالاً زمان زیادی طول خواهد کشید تا مشتریان بتوانند پردازنده‌های گرافیکی جدید Intel Arc را با ظرفیت بالا خریداری کنند.

مطلب پیشنهادی:  7 بهترین چاپگر برای دانش آموزان
دو پردازنده گرافیکی Intel Arc که در کنار هم کار می کنند.
نکات فنی لینوس

به نظر می رسد که Intel Arc به طور کلی با بهینه سازی درایورها مشکل دارد. اگرچه پردازنده‌های گرافیکی که با تاخیرهای مختلف مواجه شده‌اند، هنوز کمیاب هستند، اما احتمالاً به زودی به بازار نهایی خواهند رسید. اینتل قرار است با یک اتوبوس بازی پر از رایانه های شخصی مبتنی بر Arc در LANfest در کلرادو شرکت کند، بنابراین اواخر سپتامبر به نظر می رسد یک شرط مطمئن باشد، اما راه اندازی ممکن است حتی قبل از آن اتفاق بیفتد.

در همین حال، کارت های گرافیک مختلف اینتل در بنچمارک ها مشاهده شده اند که برخی از آنها توسط اینتل منتشر شده است. این شرکت در ویدیوی اخیر Linus Tech Tips فاش کرد که به طور همه جانبه در مورد سازگاری DirectX12 استفاده کرده است، که بخشی از دلیل این است که بسیاری از بازی‌ها به سادگی از Intel Arc به خوبی پشتیبانی نمی‌کنند. هنوز برخی بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری وجود دارد که باید قبل از عرضه کارت‌های گرافیک برای مخاطبان گسترده‌تر انجام شود.

اخبار مربوط به تعمیر درایورهای اینتل چیزی شبیه یک شمشیر دولبه است. از یک طرف، بسیار خوب است که چنین افزایش عملکرد عظیمی در راه است. از سوی دیگر، این یک حذف بسیار بزرگ بود که تأثیر واضحی بر عملکرد گرافیکی داشت. در مورد پردازنده‌های گرافیکی Intel Arc، سخت‌افزار قطعا پتانسیل بالایی دارد، بنابراین امیدواریم اینتل بتواند به‌زودی باگ‌های درایور را برطرف کند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا