کامپیوتر

اینتل تراشه هایی را برای شرکت طراحی تراشه تایوانی مدیاتک در راستای تقویت کسب و کار ریخته گری خواهد ساخت

تراشه‌ساز آمریکایی اینتل روز دوشنبه اعلام کرد که برای مدیاتک تایوان، یکی از بزرگترین شرکت‌های طراحی تراشه در جهان، تراشه‌هایی تولید خواهد کرد.

قرارداد تولید یکی از مهم ترین معاملاتی است که اینتل از زمان راه اندازی کسب و کار به اصطلاح ریخته گری خود در اوایل سال گذشته اعلام کرده است.

یک تجارت ریخته گری تراشه هایی را می سازد که سایر شرکت ها طراحی می کنند و شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) بازیگر برتر در این فضا است. اینتل اساسا تراشه هایی را می سازد که خودش طراحی می کند.

برای ما کار بسیار بزرگی است که مشتری از تایوان را جذب کنیم و آنها روی ما شرط بندی کنند تا رشد کنیم و این کار را امتحان کنیم. راندیر تاکور، رئیس خدمات ریخته‌گری اینتل، به رویترز گفت: بنابراین این یک پیروزی بزرگ برای یک مشتری بزرگ است.

دان هاچسون، اقتصاددان تراشه TechInsights، گفت: در صنعت تردیدهایی وجود دارد که آیا اینتل می تواند تجارت ریخته گری را اداره کند، اما قرارداد MediaTek نشان می دهد که در مسیر درستی قرار دارد و سرمایه گذاری های آن، از جمله در استخدام مدیران مناسب، نتیجه داده است.

هاچسون در مورد ریسک شرکت های طراحی تراشه مانند مدیاتک گفت: «وقتی به یک ریخته گری می روید، حدود دو سال کار را در معرض خطر قرار می دهید. “اگر اتفاقی بیفتد و ریخته گری نتواند آن را انجام دهد، شما آن پنجره طراحی را در آن پنجره بازار از دست داده اید.”

در حالی که اینتل هیچ جزئیات مالی از این قرارداد یا تعداد تراشه‌هایی که برای مدیاتک تولید خواهد کرد ارائه نکرد، اما اعلام کرد اولین محصولات در 18 تا 24 ماه آینده تولید خواهند شد و در یک فناوری فرآیند بالغ‌تر به نام Intel 16 خواهند بود. با تراشه های مورد استفاده برای دستگاه های هوشمند.

مطلب پیشنهادی:  به طور معمول 309 دلار، این لپ تاپ فوق العاده بادوام لنوو امروز 170 دلار است

مدیاتک در بیانیه ای اعلام کرد: مدیاتک همیشه یک استراتژی چند منبعی را اتخاذ کرده است. این همکاری علاوه بر حفظ همکاری نزدیک با TSMC در گره‌های فرآیند پیشرفته، عرضه گره‌های فرآیند بالغ مدیاتک را افزایش می‌دهد.

اینتل قبلاً اعلام کرده بود که شرکت ریخته گری خود با کوالکام و آمازون قراردادهایی امضا کرده است.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا