کامپیوتر

اینتل شروع به اطلاع رسانی به مشتریان از برنامه های افزایش قیمت تراشه می کند

شرکت اینتل روز پنجشنبه اعلام کرد که اطلاع رسانی به مشتریان را از برنامه خود برای افزایش قیمت بسیاری از محصولات تراشه خود به دلیل افزایش هزینه ها آغاز کرده است، اقدامی که این شرکت برای اولین بار در تماس درآمد سه ماهه اول خود در 28 آوریل به آن اشاره کرد. Nikkei گزارش داد که افزایش قیمت ها می تواند در پاییز اعمال شود و درصد افزایش احتمالاً از افزایش تک رقمی پایین تا بیش از 10 درصد و در برخی موارد 20 درصد متغیر است. در این گزارش آمده است: اگرچه افزایش قیمت هنوز نهایی نشده است، اما می‌تواند محصولات پرچم‌دار اینتل مانند پردازنده‌های مرکزی برای سرورها و رایانه‌های شخصی و همچنین مواردی از جمله تراشه‌های Wi-Fi و سایر اتصالات را پوشش دهد.

این اقدام اینتل در بحبوحه بحران زنجیره تامین ناشی از همه‌گیری جهانی انجام می‌شود که سازندگان رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند را از تراشه‌های کامپیوتری مورد نیاز برای تولید محصولات خود محروم کرده است.

بر اساس یادداشتی که رویترز بررسی کرد، ماه گذشته گزارش شد که اینتل استخدام در بخش مسئول تراشه‌های رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها را به عنوان بخشی از یک سری اقدامات کاهش هزینه متوقف کرده است. بر اساس یادداشتی که روز چهارشنبه ارسال شد، اینتل در گروه محاسباتی مشتری خود “همه استخدام ها را متوقف می کند و در انتظار همه درخواست های شغلی است”. در این یادداشت آمده است که برخی از استخدام‌ها می‌توانند در کمتر از دو هفته پس از ارزیابی مجدد اولویت‌ها از سر گرفته شوند و همه پیشنهادات شغلی فعلی در سیستم‌های آن مورد توجه قرار خواهند گرفت.

مطلب پیشنهادی:  بهترین تبلت های ویندوزی 2024

اینتل در بیانیه ای اعلام کرد: ما معتقدیم که در ابتدای یک چرخه رشد بلندمدت در صنعت نیمه هادی هستیم و استراتژی درستی داریم. افزایش تمرکز و اولویت‌بندی هزینه‌های ما به ما کمک می‌کند تا با عدم قطعیت اقتصاد کلان مقابله کنیم، استراتژی خود را انجام دهیم و به تعهدات خود در قبال مشتریان، سهامداران و کارمندان عمل کنیم.»

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا