کامپیوتر

اینتل می‌گوید پردازنده‌های گرافیکی با پشتیبانی از بازی‌های قدیمی‌تر در دست ساخت هستند

اینتل به‌تازگی یک به‌روزرسانی ویدیویی در مورد وضعیت فعلی بازی در پردازنده‌های گرافیکی Arc Alchemist خود به اشتراک گذاشت. ویدیوی قبلی نشان داد که کارت‌های اینتل ممکن است با بازی‌هایی که روی DirectX 12 اجرا نمی‌شوند مشکل داشته باشند.

این ویدئو به وضوح نشان می‌دهد که بهینه‌سازی Intel Arc برای DirectX 11 و نسخه‌های قدیمی‌تر هنوز یک کار در حال پیشرفت است که ممکن است هرگز به پایان نرسد. از سوی دیگر، AMD و Nvidia به طور کلی این مشکلات را به اشتراک نمی گذارند. آیا گیمرها حتی با در نظر گرفتن این مسائل سرگرم امتحان Intel Arc خواهند بود؟

اینتل یک ویدیوی پرسش و پاسخ کوتاه با رایان شروت و تام پترسن به اشتراک گذاشته است که در آن هر دو متخصص به‌روزرسانی صادقانه‌ای در مورد وضعیت کارت گرافیک ارائه می‌دهند. در حالی که ما هنوز هیچ یک از اخبار (شاید حتی فوری تر) شاداب مانند تاریخ انتشار را دریافت نکرده ایم، به آرامی شروع به یادگیری بیشتر در مورد عملکرد Intel Arc می کنیم.

موضوع DirectX 12 و Vulkan در مقابل DirectX 11 اولین بار در ویدیوی اخیر Linus Tech Tips مطرح شد که در آن Shrout و Petersen نیز شرکت داشتند. در این ویدئو، لینوس اشاره کرد که حرکت از DX12 به DX11 منجر به افت عملکرد 45 درصدی شد. Shadow of the Tomb Raider. هیچ راهی برای پوشش این موضوع وجود ندارد – ممکن است مشکل باشد.

اگرچه خوب است که Intel Arc به خوبی برای DirectX 12 بهینه شده است، به این معنی که برخی از عناوین AAA را با سهولت نسبی اجرا می کند، اما نمی توان از کارت گرافیک فقط برای آخرین بازی ها استفاده کرد. بسیاری از عناوین قدیمی (و حتی نه چندان قدیمی) هنوز به DirectX 11 یا حتی نسخه های قدیمی تر تکیه می کنند و گیمرها به درستی انتظار دارند که بتوانند آن عناوین را بر روی پلتفرم مدرن خود نیز بازی کنند.

مطلب پیشنهادی:  به گفته مایکروسافت، یک کامپیوتر سالم به معنای استفاده از بینگ است

مشکل اینجاست که DirectX 11 و 9 و سایر APIهای قدیمی تر با DX12 و Vulkan بسیار متفاوت هستند. در حالی که DirectX 12 و Vulkan عمدتاً به موتور بازی برای انجام کارهای سنگین متکی هستند، APIهای قدیمی بیشتر بر درایور GPU فشار می آورند.

این چیزی است که AMD و انویدیا سال‌ها وقت داشته‌اند که به آن عادت کرده و با آن کار کنند. بنابراین، چه یکی از بهترین کارت‌های گرافیکی را بخرید یا به دنبال بودجه‌ای باشید، می‌توانید با دانستن اینکه عملکرد مناسبی در بازی‌های قدیمی‌تر خواهید داشت، احساس امنیت کنید. مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد، اما نباید آن افت فریم در ثانیه (fps) را که اینتل در حال حاضر مشاهده می‌کند، با تقریباً دو برابر عملکرد DX12 در مقایسه با DX11 تجربه کنید.

رندر طراحی مرجع Intel Arc Alchemist.

همانطور که می توان در پرسش و پاسخ تازه باز شده مشاهده کرد، مطمئناً اینتل از این موضوع آگاه است. پترسن گفت: ما انتظار داریم که عناوین DX12 و Vulkan در مقایسه با رقبا عملکرد بسیار خوبی داشته باشند. […] برخی از عناوین DX11 را عالی انجام خواهیم داد، اما سایر عناوین DX11 را عالی انجام نخواهیم داد. پیشرفت و بهبود در طول زمان وجود خواهد داشت.»

پیترسن سپس خاطرنشان کرد که سخت‌افزار Arc اینتل با Nvidia و AMD بسیار متفاوت است، بنابراین اینتل اکنون مجبور است به عقب برگردد و همه چیزهایی را که توسعه‌دهندگان از درایور GPU انتظار دارند، تنظیم کند. او همچنین گفت که بهبود عملکرد DX11 یک کار عشقی برای همیشه خواهد بود.

قدردانی از شفافیت اینتل در اینجا سخت است. حقیقت این است که اگر می‌خواهید بیشتر بازی‌هایی را انجام دهید که Arc با آن‌ها به خوبی کار می‌کند، ممکن است خوب باشید – اما سخت است که از گیمرها انتظار داشته باشید که فقط به چند عنوان منتخب پایبند باشند و هرگز از آنها دور نشوند. بنابراین، تا زمانی که Intel Arc نتواند به کار بر روی بهینه سازی ادامه دهد، و همچنین افرادی که تصمیم به خرید آن می گیرند، با مشکل مواجه خواهند شد.

مطلب پیشنهادی:  Stable Diffusion در مقابل Midjourney - بهترین ابزار هنری برای هوش مصنوعی کدام است؟

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا