موبایل

این آژانس دریافته است که قوانین محل کار اپل ناقض قوانین کار ایالات متحده است

یک آژانس کار ایالات متحده دریافته است که اپل سیاست های محل کار را حفظ می کند که به طور غیرقانونی کارمندان را از بحث در مورد شرایط کاری باز می دارد.

یکی از مقامات آژانس روز دوشنبه در ایمیلی که رویترز بررسی کرد، گفت: هیئت ملی روابط کار شکایتی را صادر خواهد کرد که سیاست‌ها را هدف قرار داده و مدعی است که مدیران اپل نظراتی ارائه کرده‌اند که مانع از سازماندهی کارگران می‌شود مگر اینکه شرکت ابتدا حل و فصل شود.

این کارمند ایمیل را برای اشلی جوویک، مدیر ارشد مهندسی سابق اپل که در سال 2021 علیه این شرکت شکایت کرده بود، ارسال کرده بود.

NLRB ادعاهای مطرح شده توسط کارگران و اتحادیه ها را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که آیا شکایت های رسمی علیه شرکت ها ارائه کند یا خیر. این آژانس می تواند به دنبال لغو سیاست های محل کار باشد و کارفرمایان را ملزم به اطلاع کارگران از تخلفات قانونی کند.

اپل به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. این شرکت گفت که شکایات کارگران را جدی می گیرد و آنها را به طور کامل بررسی می کند.

سخنگوی NLRB بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

Gjovik در ایمیلی که روز سه‌شنبه ارسال کرد، گفت که امیدوار است این توسعه کارکنان بیشتری را تشویق کند تا درباره شرایط کاری صحبت کنند و سازماندهی کنند.

گوویک در شکایات خود گفت قوانین مختلف اپل، از جمله قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی و سیاست های نظارتی، کارمندان را از بحث در مورد موضوعاتی مانند پرداخت عادلانه و تبعیض جنسیتی با یکدیگر و با رسانه ها باز می دارد.

مطلب پیشنهادی:  Samsung Galaxy Z Fold 4 برای مدت محدودی 400 دلار تخفیف دارد

Gjovik همچنین به ایمیلی در سال 2021 از تیم کوک، مدیر عامل اپل اشاره کرد که ظاهراً تلاش کرده بود کارگران را از صحبت با مطبوعات باز دارد و گفت: “افرادی که اطلاعات محرمانه را افشا می کنند اینجا نیستند.”

بسیاری از شرکت‌های فناوری سیاست‌های حفظ حریم خصوصی سخت‌گیرانه‌ای دارند که برای محافظت از اسرار تجاری طراحی شده‌اند.

قوانین کار ایالات متحده سیاست هایی را ممنوع می کند که ممکن است کارگران را از اعمال حق خود برای سازماندهی برای بهبود شرایط کاری منصرف کند.

اپل با چندین شکایت معلق علیه NLRB مواجه است، از جمله شکایتی که ادعا می کند غول فناوری به طور غیرقانونی کارگران یک فروشگاه خرده فروشی آتلانتا را برای شرکت در جلسات ضد اتحادیه مجبور کرده است. اپل تخلف را رد کرده است.

© تامسون رویترز 2023


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا