تکنولوژی

این برنامه های محبوب اندروید توسط گوگل ممنوع شده اند. اکنون آنها را حذف کنید! آنها می توانند پول شما را بدزدند

گوگل چهار برنامه اندرویدی را که در مجموع بیش از 100000 بار دانلود شده اند ممنوع کرده است زیرا پر از بدافزارهایی هستند که می توانند پول کاربران را بدزدند. اگر هر یک از این برنامه ها را دارید، اکنون باید آنها را حذف کنید.

گوگل چهار اپلیکیشن اندروید را از پلی استور خود ممنوع کرده است. برنامه‌های ممنوعه در میان کاربران بسیار محبوب بودند و گزارش‌هایی حاکی از آن بود که در مجموع 100000 بار دانلود شده‌اند. با این حال، این برنامه‌ها بدافزار خطرناکی را حمل می‌کردند که کاربر را بدون اطلاع آن‌ها برای اشتراک‌های گران قیمت ثبت نام می‌کرد و پول آن‌ها را به سرقت می‌برد. گوگل برای این اپلیکیشن ها نیز هشداری صادر کرد و از کاربران خواست فورا آن ها را حذف کنند. اگرچه گوگل این برنامه ها را از فروشگاه پلی استور خود ممنوع کرده است، اما کاربرانی که قبلاً برنامه هایی را روی دستگاه خود نصب کرده اند، در معرض خطر قرار گرفتن طعمه هکرها هستند. در ادامه بخوانید تا متوجه شوید که کدام برنامه های خطرناک را باید از بین ببرید.

وجود بدافزار در این چهار برنامه ابتدا توسط شرکت امنیتی Pradeo کشف شد که یافته های خود را در یک پست به اشتراک گذاشت. در این بیانیه آمده است: «Pradeo به تازگی 4 برنامه مخرب جدید را شناسایی کرده است که بدافزار Joker را تعبیه کرده و به صورت قطره ای برای دانلود از Google Play در دسترس هستند. آنها با هم توسط بیش از 100000 کاربر نصب شده اند.

مطلب پیشنهادی:  مهندس ارشد هشدار داد که گوگل در مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی عقب افتاده است

این چهار برنامه عبارتند از پیام‌رسانی هوشمند SMS، مانیتور فشار خون، مترجم زبان صوتی و پیام کوتاه متنی سریع.

اگر نمی خواهید پول خود را از دست بدهید، این چهار برنامه اندروید را حذف کنید

به گفته پرادئو، جوکر یک ابزار Fleeceware است. برای افراد ناآگاه، Fleecewares نوعی بدافزار است که شامل هزینه‌های اشتراک پنهان و گزاف است. این برنامه‌ها همچنین از کاربرانی که نمی‌دانند چگونه اشتراک خود را لغو کنند، بهره می‌برند تا به شارژ آن‌ها ادامه دهند.

جوکر با استفاده از کمترین کد ممکن و پنهان کردن کامل آن، یک اثر انگشت بسیار مجزا تولید می‌کند که تشخیص آن دشوار است. در طی سه سال گذشته، بدافزار در کمین هزاران برنامه یافت شده است.

دو مورد از این برنامه‌ها، پیام‌رسانی هوشمند پیام کوتاه و مانیتور فشار خون، آنقدر خطرناک هستند که حتی می‌توانند با رهگیری رمزهای عبور یک‌بار مصرف (OTP) احراز هویت دو مرحله‌ای را دور بزنند. این برنامه ها همچنین برای نصب برنامه های مخرب دیگر بر روی گوشی طراحی شده اند و به عنوان قطره چکان عمل می کنند.

اگرچه برنامه‌ها دیگر بخشی از Google نیستند، اگر آنها را در دستگاه خود دارید، حتماً فوراً آنها را حذف کنید.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا