موبایل

این تست دوام پیکسل فولد یکی از بدترین تست هایی است که تا به حال دیده ام

Google Pixel Fold شکسته است.
Jeez، دیدن آن با 1800 دلار دردناک است! JerryRigEveything

اولین گوشی تاشو گوگل، گوگل پیکسل فولد، تاثیر اولیه خوبی بر جای گذاشت. نه فقط به این دلیل که پیکسل است – با تمام قدرت دوربین و نرم افزارش – که می تواند ترفند تا شدن را نیز انجام دهد. در عوض، گوگل با سخت افزار براقی که بسیار نازک است واقعا شگفت زده کرد.

به گفته گوگل، Pixel Fold «نمایه نازک‌تری نسبت به هر گوشی تاشو دیگری» دارد، در حالی که «بادوام‌ترین لولا در بازار» را ارائه می‌کند. اما به نظر می‌رسد که تمام تلاش‌هایی که برای دستیابی به یک نمایه براق انجام شد، روی دوام گوشی نیز تأثیر گذاشت – به‌ویژه قاب آن.

JerryRigEverything اخیراً Pixel Fold را در تست دوام بی‌رحمانه‌اش قرار داد و در تست استرس و خمش به طرز شگفت‌انگیزی شکست خورد. اگرچه لولا در برابر قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و فشار خارجی مقاوم بود، قاب فلزی در نزدیکی خط آنتن خم شد و شکست. و او این کار را از هر طرف انجام داد.

اکنون، احتمالاً با یک سناریوی واقعی مواجه نخواهید شد که در آن باید گوشی را باز کنید و از طرف مقابل به لبه لولای آن فشار وارد کنید. اما ممکن است از باز نگه داشتن گوشی و قرار دادن اشتباهی یک جسم سنگین روی آن احتیاط کنید. یا شاید، فقط روی آن نشسته است.

تلفن‌های تاشو بسیار شکننده هستند و حتی یک ناهماهنگی کوچک در قسمت‌های لولا یا قاب می‌تواند برای همیشه به آن آسیب برساند. یا گوشی از باز شدن کامل خودداری می کند، یا نمایشگر باز می شود – یا گاهی اوقات هر دو، بدون هیچ نشانه ای از آسیب خارجی قابل مشاهده.

مطلب پیشنهادی:  آمازون فروش فلش هدفون Beats را با قیمت 50 دلار آغاز کرده است

گوشی های تاشو سامسونگ به لطف قاب محکم و مکانیزم لولای محکم، تست استرس JerryRigEverything را پشت سر گذاشتند. اما Pixel Fold مشکلات بیشتری نسبت به یک قاب ضعیف دارد که در اثر استرس عملی شکسته می‌شود. برای شروع، قاب فلزی اطراف را می توان در امتداد هر دو محور خم و شکسته دید.

برخلاف رقیب سامسونگ، پیکسل به نظر نمی‌رسد مکانیزم قفلی برای جلوگیری از باز شدن گوشی در جهت مخالف یا خارج شدن از حالت طبیعی 180 درجه‌اش داشته باشد. اما هنوز یک آستانه وجود دارد و هنگامی که از آن فراتر رفت، Pixel Fold حتی در چرخه نیمه چرخش طبیعی خود از بسته شدن خودداری می کند.

در یک شکست قاب دیدنی، حتی باتری این سمت خم می شود که خطر جدی دیگری است.

آن همه شکنندگی – فقط برای رسیدن به یک فرم باریک!

بنابراین توصیه ما اینجاست. اگر 1800 دلار برای دستگاه تاشوی براق Google خرج کرده‌اید، مطمئن شوید که به آرامی با آن رفتار می‌کنید و هنگام باز شدن به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید – زیرا در این زمان است که در معرض آسیب استرس قرار می‌گیرد.

Google Pixel Fold در Obsidian در Pixar Pier افتتاح شد.
کریستین رومرو چان / روندهای دیجیتال

اما مشکلات دوام پیکسل فولد چیزی بیش از یک شکست باشکوه در آزمایش دوام شبیه سازی شده است. بسیاری از خریداران و روزنامه نگاران گزارش داده اند که صفحه نمایش پیکسل فولد آن ها به هیچ وجه تسلیم شده است و وقتی گوشی باز یا بسته می شود، لولا صداهای عجیبی ایجاد می کند.

گوگل با افتخار می گوید که Pixel Fold “نازک ترین در نوع خود در بازار” است و همچنین به طور خاص به “فولاد ضد زنگ سنگین” که برای ساخت لولا استفاده شده است اشاره می کند. اما به نظر می رسد که گوگل باید به جای تعقیب بی امان ضخامت قاب، به بقیه یکپارچگی قاب نیز توجه می کرد.

مطلب پیشنهادی:  گفته می شود Vivo T3 در سایت صدور گواهینامه BIS مشاهده شده است، به زودی در هند عرضه خواهد شد.

از این گذشته، خریداران ترجیح می‌دهند یک گوشی کمی ضخیم‌تر که پس از چند ماه تحت فشار کم تسلیم نشود، به جای انتخاب یک گوشی با ظاهر 1800 دلاری که به طور غیرعادی مستعد چنین آسیب‌های بدی است، ترجیح می‌دهند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا