گجت

این دستگاه پوشیدنی می تواند انرژی را از انگشتان عرق کرده شما برای تولید انرژی جمع آوری کند

تیمی از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو دستگاه جدیدی طراحی کرده اند که از عرق نوک انگشتان شما برای تولید انرژی استفاده می کند. مشابه باند، کاربر می‌تواند این نوار نازک انعطاف‌پذیر را دور نوک انگشتان خود بپیچد و دستگاه پوشیدنی شروع به تبدیل عرق انسان به انرژی الکتریکی می‌کند که سپس می‌تواند برای شارژ ابزارهایی مانند ساعت هوشمند استفاده شود. دانشمندان می گویند که یک ماشین برداشت مستقل از محیط برای حالت های گیر کرده قبل از کشف آنها ساخته نشده بود. از آنجایی که انگشتان به طور مداوم عرق تولید می کنند، این دستگاه برای تامین انرژی نیازی به حرکت بیش از حد انسان ندارد، که این امر در سیستم های پوشیدنی متداول خودکار بسیار رایج است.

این تیم می‌گوید فرآیند برداشت بیوانرژی آن‌ها می‌تواند به طور مداوم «صدها میلی‌ژول (میلی‌ژول) انرژی» در طول خواب بی‌حرکت جمع‌آوری کند. این کارآمدترین رویکرد را در مقایسه با همه دروگرهای سواری گزارش شده نشان می دهد. آنها افزودند که این برداشت کننده بیوانرژی به طور مداوم از عرق غیرفعال انسان انرژی برداشت می کند.

آنها گفتند که چنین برداشت کننده انرژی پیامدهای عمده ای برای منابع انرژی عملی بسیار کارآمد آینده برای لوازم الکترونیکی پوشیدنی دارد. مقاله «پیل سوختی عرق گیر منفعل: بازدهی انرژی بالا در سرمایه گذاری» در مجله Joule منتشر شده است.

بر اساس گزارش CNET، جوزف وانگ، استاد دانشگاه UC San Diego و یکی از نویسندگان این گزارش، گفت که این فناوری بدون هیچ تلاشی از جانب کاربر، افزایش خالص انرژی را فراهم می کند. او اضافه می‌کند که این دستگاه از عرق انگشت استفاده می‌کند که به طور طبیعی بدون توجه به اینکه کجا هستید یا چه کار می‌کنید، جریان دارد.

مطلب پیشنهادی:  Buzz، سایر برندهای محلی محموله های پوشیدنی را در هند در نیمه اول 2022 هدایت می کنند: IDC

لو یینگ، دانشجوی دکترا و یکی از نویسندگان این گزارش، می‌گوید کار آنها گامی در جهت کاربردی‌تر، راحت‌تر و در دسترس‌تر کردن ابزارهای پوشیدنی برای همه است. یین افزود، بر خلاف سایر پوشیدنی‌های عرق، این یکی برای مفید بودن نیازی به ورزش و فعالیت بدنی از سوی کاربر ندارد.

از نظر انرژی تولید شده توسط دستگاه، با 10 ساعت خواب، باند می تواند حدود 400 میلی ژول انرژی جمع آوری کند – برای اینکه یک ساعت مچی الکترونیکی به مدت 24 ساعت کار کند کافی است. به گزارش Mirror، تایپ نامرتب و کلیک ماوس به مدت یک ساعت منجر به جمع آوری 30 میلی ژول در دستگاه شد.

یین گفت که هدف آنها اثبات این است که این فقط یک دستگاه دیگر نیست و قصد دارند از آن استفاده عملی کنند، مانند ساخت انرژی برای تامین انرژی سنسورها و نمایشگرها.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای دریافت آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، دیجیتال تو را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای دریافت جدیدترین ابزارها و ویدیوهای فنی، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

آمازون گزارش پذیرش بیت کوین را به عنوان پرداخت رد می کند


نوکیا Clarity, Comfort, Micro, Go Earbuds Series با ANC و مقاومت در برابر آب عرضه شدنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا