تکنولوژی

این سیارک خطرناک با عرض 400 فوت به سختی زمین را از دست داد

به گفته ناسا، زمین به سختی یک سیارک عظیم را که قرار بود اوایل امروز نزدیک شود، از دست داد.

زمین به سختی یک بحران دیگر را از دست داد. در اوایل این هفته، ناسا فاش کرد که یک سیارک با عرض 400 فوت امروز، 29 ژوئیه، نزدیک به زمین خواهد شد، که دانشمندان را در مورد برخورد احتمالی سیارک نگران کرده است. این سیارک با اندازه ای که دارد در صورت برخورد با زمین می تواند آسیب جدی وارد کند. اما خوشبختانه، سیارک در ساعات اولیه از کنار سیاره ما عبور کرد. با این حال، ممکن است خیلی زود باشد که نفس راحتی بکشیم، زیرا معلوم شد که ما یک سیارک دیگر در راه است که فردا به نزدیکترین فاصله خود خواهد رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید. همچنین بخوانید: سیارک غول پیکری به پهنای 600 فوت فردا به سمت زمین می رود

آزمایشگاه رانش جت ناسا از سیارک بزرگی که امروز از کنار زمین عبور کرد گزارش داد. این سیارک 2016 CZ31 نامگذاری شده است. 2016 در نام خود نشان دهنده سالی است که برای اولین بار کشف شد. طبق پیش‌بینی مسیر او، این سیارک 122 متری در فاصله 2.8 میلیون کیلومتری از این سیاره عبور کرد. در مقایسه با سیارک‌هایی که اخیراً شاهد عبور از کنار زمین بوده‌ایم، این یکی به طرز خطرناکی نزدیک بود. در نتیجه، دانشمندان به دقت آن را زیر نظر دارند.

یک سیارک بزرگ به سختی زمین را از دست داد

طبق پایگاه داده‌های کوچک بدن ناسا، آخرین باری که این سیارک به زمین نزدیک شد در سال 2015 بود و تا سال 2028 به این نزدیکی نخواهد رسید. NEO). ناسا در حال حاضر 29000 NEO از این قبیل را ردیابی می کند که به طور منظم از کنار زمین عبور می کنند و پتانسیل ایجاد خطری برای سیاره در آینده را دارند. همچنین بخوانید: عالی! تلسکوپ جیمز وب ناسا نسبت به آیفون 13 پرو مکس فضای ذخیره سازی کمتری دارد!

مطلب پیشنهادی:  Lemon8 چیست و چه ارتباطی با TikTok دارد که زیر آتش است

اگر این سیارک به سیاره برخورد کند، ممکن است فاجعه بزرگی ایجاد شود. علاوه بر تخریب ناشی از برخورد، که صدها کیلومتر زمین را با خاک یکسان می کند، همچنین باعث ایجاد امواج ضربه ای در سطح سیاره، زمین لرزه های عظیم و سونامی می شود.

با این حال، فقط به دلیل اینکه آن سیارک از بین رفته است، نیازی به جشن گرفتن نیست. فردا، 30 جولای، سیارکی حتی بزرگتر به سمت زمین می رود. این سیارک که 2013 CU83 نام دارد، 600 فوت عرض دارد و با سرعتی بسیار بالا به سمت ما می چرخد. دانشمندان در حال نظارت بر آن هستند و در حال حاضر پیش بینی برای عبور ایمن است. اما اگر سیارک یک انحراف غیرمنتظره را طی کند و به سمت زمین حرکت کند، خطر بسیار زیاد خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا