تکنولوژی

این سیارک های بالقوه خطرناک یک خطر بزرگ برای تمام حیات روی زمین هستند! لیست سهام ناسا

درصد کمی از سیارک های بالقوه خطرناک می توانند تمام حیات روی زمین را در معرض خطر قرار دهند! تمام سیارک های فهرست شده توسط ناسا را ​​بشناسید.

زمین توسط برخی از همسایگان آسمانی در سیستم شناور احاطه شده است، و سپس آنهایی هستند که با صدای بلند می آیند و تهدید می کنند که همه چیز را در مسیر خود نابود خواهند کرد! اینها به عنوان اجرام نزدیک به زمین (NEO) شناخته می شوند، از جمله دنباله دارها و سیارک هایی که نزدیک به زمین حرکت می کنند. هر سیارک یا دنباله‌داری که کمتر از 1.3 برابر فاصله زمین تا خورشید به سیاره ما نزدیک شود را می‌توان NEO در نظر گرفت. با این حال، واقعیت تسکین دهنده این است که بیشتر NEO ها هیچ خطری ندارند. این تنها درصد کمی از سیارک های بالقوه خطرناکی است که می توانند تمام حیات روی زمین را در معرض خطر قرار دهند.

اما این سیارک‌های بدی که با پتانسیل ایجاد آرماگدون جهانی به سمت زمین حرکت می‌کنند چه کسانی هستند؟ ناسا این سیارک ها را به عنوان قطعات سنگی به جا مانده از شکل گیری منظومه شمسی در حدود 4.6 میلیارد سال پیش شناسایی کرد. گاهی اوقات مسیرهای مداری سیارک ها تحت تأثیر کشش گرانشی سیارات قرار می گیرد که می تواند مسیر آنها را تغییر دهد. آن سیارکی را به خاطر دارید که درست به زمین برخورد کرد و به عصر دایناسورها پایان داد؟ این یکی از نمونه های تاریخ بود.

با این حال، مرکز تحقیقات اجسام نزدیک به زمین ناسا همه اجرام نزدیک به زمین را در فضا نظارت می کند تا از قبل هرگونه آسیب احتمالی از این اجرام آسمانی را شناسایی کند. آژانس فضایی یک سیارک بالقوه خطرناک را بر اساس برخی پارامترها برای درک خطر ناشی از سیارک هایی که به زمین نزدیک می شوند، تعریف می کند. هنوز چندین دسته از سیارک ها وجود دارند که تهدیدی برای زمین و بشریت هستند. ناسا بر اساس فاصله حضیض (q)، فاصله آفلیون (Q) و محورهای نیمه اصلی آنها (a)، سیارک های نزدیک به زمین را به چند گروه تقسیم کرده است. این چیزی است که ناسا به اشتراک گذاشته است.

مطلب پیشنهادی:  Gurugram: پیمانکار تحویل 10 آیفون را با ماکت های رزرو شده جایگزین می کند

فهرست سیارک های بالقوه خطرناک

  • آمورز: سیارک‌های نزدیک به زمین با مدارهای بیرونی از زمین اما درونی به مریخ. نام آنها از سیارک 1221 آمور گرفته شده است.
  • آپولو: این سیارک‌های نزدیک به زمین که از سیارک 1862 آپولو نامگذاری شده‌اند، با محورهای نیمه بزرگ‌تر از زمین از زمین عبور می‌کنند.
  • آتن: در حال عبور از سیارک های نزدیک زمین با محورهای نیمه بزرگ کوچکتر از محورهای زمین. نام آنها از سیارک 2062 آتون گرفته شده است.
  • آتیراس: سیارک های نزدیک به زمین که مدار آنها به طور کامل در مدار زمین قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا