موبایل

این شرکت می‌گوید: تصاویر ماهواره Samsung Galaxy S23 Ultra جعلی نیستند.

Galaxy S23 Ultra سامسونگ علیرغم قیمت بالاتر از حد معمول در هند در سال جاری، بازخوردهای نسبتاً مثبتی دریافت کرده است. این گوشی هوشمند دارای سخت افزار جالبی است که شامل دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی و پردازنده Qualcomm Snapdragon سفارشی می شود. با این حال، این گوشی با قابلیت زوم در فضا که به کاربران اجازه می دهد بزرگنمایی کنند و از ماه عکس بگیرند، درگیر بحث و جدل شده است. اخیراً، یک Redditor به این پلتفرم آمد و سعی کرد توضیح دهد که چگونه ویژگی زوم فضایی سامسونگ جعلی است و جزئیاتی را اعمال می‌کند که واقعاً از دوربین‌هایش قابل مشاهده نیستند. پس از مدتی سکوت، بالاخره سامسونگ به این ادعاها پاسخ داد.

سامسونگ به راهنمای Tom’s Guide پاسخ داده و گفته است که تصاویر ماه گرفته شده توسط Galaxy S23 Ultra جعلی نیستند. سامسونگ ادعا می‌کند که حالت زوم کیهانی آن بر قابلیت‌های هوش مصنوعی دوربین متکی است و می‌گوید زمانی که کاربر سعی می‌کند از ماه عکس بگیرد، فناوری بهینه‌سازی صحنه مبتنی بر هوش مصنوعی کار می‌کند. دوربین ابتدا ماه را به عنوان جسم اصلی در صحنه تشخیص می دهد. سپس چندین عکس برای یک ترکیب چند فریم می گیرد. پس از این، هوش مصنوعی جزئیات تصویر را از نظر کیفیت و رنگ بهبود می بخشد.

این شرکت ادعا می کند که فرآیند فوق با اعمال پوشش تصویر روی عکس بسیار متفاوت است. علاوه بر این، سامسونگ بیان می کند که کاربران می توانند ویژگی دوربین هوش مصنوعی را که همه اینها را فعال می کند، غیرفعال کنند. سامسونگ ادعا می کند که ویژگی Scene Optimiser آن، زمانی که خاموش شود، بهبود جزئیات خودکار را غیرفعال می کند و کاربر را با تصویر اصلی باقی می گذارد.

مطلب پیشنهادی:  Samsung Repair Mode اطلاعات شما را در حین تعمیر ایمن نگه می دارد

بررسی Samsung Galaxy S23 Ultra ما همچنین توضیح می‌دهد که چگونه Scene Optimiser سامسونگ با خروجی دوربین‌های عقب تداخل می‌کند. ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی، که اشیا یا سوژه‌ها را در یک صحنه تشخیص می‌دهد و سپس به‌طور خودکار پیشرفت‌های لازم را اعمال می‌کند، می‌تواند منجر به برخی عکس‌های اشباع شده شود که نمایشی از صحنه واقعی نیستند. به عنوان مثال، آسمان آبی در یک بعد از ظهر آفتابی به سطوحی افزایش می‌یابد که در مقایسه با صحنه واقعی به‌طور غیرعادی بیش از حد اشباع به نظر می‌رسند.

در تیراندازی دوربین خود در برابر Apple iPhone 14 Pro، تصمیم گرفتیم این ویژگی را در نور روز خاموش کنیم و آن را فقط پس از غروب آفتاب روشن کنیم، زیرا Scene Optimiser مزایای خود را در نور کم دارد. درست مانند حالت خودکار شب اپل که به طور خودکار بسته به نور موجود در صحنه (در حالت خودکار) فعال می شود، بهینه ساز صحنه سامسونگ نیز در صورت تشخیص سناریوی تصویربرداری که به آن نیاز دارد، به طور خودکار به حالت شب تغییر می کند و نیاز به عکاسی دستی را کاهش می دهد. هنگام عکسبرداری بین حالت ها تغییر دهید.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا