کامپیوتر

این شرکت هواپیمایی اولین شرکتی است که عینک AR را برای پرواز ارائه می دهد

یک مسافر جوان در حین پرواز از عینک هوشمند Rokid Max استفاده می کند.
یک مسافر جوان در حین پرواز از عینک هوشمند Rokid Max استفاده می کند. روکید

از آن صفحه های کوچک پشتی صندلی در پروازهای طولانی خسته شده اید؟ به لطف همکاری جدید بین Rokid و Hainan Airlines، این می تواند به گذشته تبدیل شود. به جای نمایشگرهای LCD کوچک و پر نور، می‌توانید از یک نمایشگر مجازی غول‌پیکر در هنگام پرواز از عینک هوشمند آینده‌نگر استفاده کنید.

طبق بیانیه مطبوعاتی Rokid، خطوط هوایی هاینان چین در تاریخ 7 فوریه 2024 یک جفت کیت سرگرمی Rokid را از مسافران پرواز HU7874 قرض گرفت و آن را به اولین پرواز AR در جهان تبدیل کرد. این فناوری جدید نیست، اما این همکاری می تواند شروعی برای تغییر بازی برای فیلم ها و بازی های داخل هواپیما باشد.

ارتقاء ناوگان هواپیما با هزاران صفحه نمایش کوچک و سیستم سرگرمی می تواند بسیار پرهزینه و وقت گیر باشد. در مقایسه، کیت های سرگرمی Rokid ارتقای فوری را به نمایشگرهای عظیم ارائه می دهند و انتخاب بسیار گسترده تری از محتوای حین پرواز را برای هر هواپیما ارائه می دهند.

بسته AR شامل عینک هوشمند Rokid Max و یک ایستگاه Rokid با چندین فیلم سه بعدی از پیش نصب شده است که بدون اتصال به اینترنت قابل مشاهده است. من ترکیب Rokid Max و Rokid Station را راه حلی عالی برای مصرف محتوا یافتم.

Rokid Max و Rokid Station در حال استفاده در پرواز خطوط هوایی Hainan نشان داده شده اند.
Rokid Max و Rokid Station در حال استفاده در پرواز خطوط هوایی Hainan نشان داده شده اند. روکید

Rokid Station یک دستگاه Android TV است که می تواند به سرویس های پخش مختلف متصل شود، فیلم های دانلود شده را پخش کند و بازی ها و برنامه ها را اجرا کند. این شامل یک باتری است که می تواند عینک هوشمند Rokid Max را برای چندین ساعت انرژی دهد.

مطلب پیشنهادی:  AMD Ryzen 5 7600X با غلبه بر Ryzen 9 5950X شکست می خورد.

با ارائه هر دو دستگاه به مسافران، خطوط هوایی هاینان به هر فرد یک تجربه سینمایی شخصی برای کمک به گذراندن زمان در طول پرواز دو تا سه ساعته از شنژن به شیان داد. از آنجایی که Rokid Max دارای تنظیم دیوپتر است، عینک هوشمند برای اکثر افراد کار خواهد کرد، حتی اگر از لنزهای طبی استفاده کنند.

بسیار عالی خواهد بود که شاهد آمدن یک ویژگی مشابه برای خطوط هوایی ایالات متحده نیز باشیم. همچنین این احتمال وجود دارد که عینک‌های AR راه را برای هواپیماهای مسافربری بدون پنجره هموار کنند که باعث کاهش صدا، بهبود کارایی و دوام بیشتر هواپیما می‌شود.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا