کامپیوتر

این لپ‌تاپ مخفی سامسونگ می‌تواند ChromeOS را با DeX همراه کند


سامسونگ ممکن است در حال توسعه یک لپ‌تاپ هیبریدی مجهز به اگزینوس باشد که اساساً رابط DeX را با ChromeOS ترکیب می‌کند.

بازگرداندن یک نام رمز از یک مفهوم تحقق نیافته در سال 2020 – DeXBook – بار دیگر شایعه شده است که سامسونگ در حال کار بر روی لپ تاپ Chromebook با رابط DeX یکپارچه است. جزئیات دقیق کمیاب است، با این تفاوت که انتظار می رود این لپ تاپ از پردازنده های Exynos مبتنی بر گره های 5 نانومتری یا 7 نانومتری استفاده کند. برخلاف داک‌های DeX که در حال حاضر فروخته می‌شوند، DeXBook هیبریدی رویکرد یکپارچه‌تری دارد.

[Exclusive]

سامسونگ در حال بررسی ادغام Dex با سیستم عامل کروم است، احتمالاً از طریق DexBook (نام رمز). DexBook ممکن است دارای چیپست های 7/5 نانومتری Exynos باشد و ممکن است در کنار Galaxy Book با تراشه Exynos اختصاصی WOA (ویندوز در ARM) معرفی شود. pic.twitter.com/XBP37dQOCJ

— کانر / ソーナー / コナー (@OreXda) 17 مه 2023

همانطور که هست، DeX نرم افزار اختصاصی سامسونگ است که به کاربران اجازه می دهد تلفن های هوشمند گلکسی خود را به مانیتور یا تلویزیون متصل کنند و اخیراً این رابط را از طریق کابل USB و یک برنامه نصب شده به دستگاه های ویندوز و iOS نیز آورده است. داشتن DexBook می تواند از نیاز به کابل، نصب برنامه و دستگاه های متصل جلوگیری کند.

اینکه پیاده‌سازی DeX-ChromeOS چگونه خواهد بود، چیزی است که ما در مورد آن کنجکاو هستیم. شاید نسخه Windows-DeX نشانگر خوبی باشد که در آن رایانه DeX را در یک پنجره جداگانه اجرا می کند که خود OneUI در یک رابط کاربری شبیه ویندوز است. بنابراین، این امکان وجود دارد که DeXBook نیز به همین صورت عمل کند.

مطلب پیشنهادی:  حتی من هم وسوسه این معامله با صفحه نمایش لمسی 280 دلاری کروم بوک هستم

ما همچنین تعجب می‌کنیم که آیا ایده DeXBook ارزشی برای معادله دارد یا خیر. با توجه به اینکه مرکز تلفن ChromeOS به زودی به برنامه‌های پخش جریانی از تلفن شما اجازه می‌دهد، و ناگفته نماند که هم DeX/OneUI و هم ChromeOS قبلاً برنامه‌های Android را اجرا می‌کنند، درک نیاز به چیزی که اساساً به عنوان یک شبیه‌ساز OneUI برای ChromeOS کار می‌کند دشوار است. DeX هنگامی که به یک صفحه نمایش خارجی متصل می شود فوق العاده است، اما در این زمینه می تواند فروش سختی داشته باشد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا