تکنولوژی

این مطالعه ابزارهای بهتری را برای تعیین حیات باستانی در مریخ ارائه می دهد

به گفته یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی یک ستاره شناس دانشگاه کورنل، ابزارهای پیشرفته کنونی ارسال شده به مریخ برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل شواهد حیات ممکن است به اندازه کافی برای تخمین های دقیق حساس نباشند.

در مقاله‌ای منتشر شده در Nature Communications، دانشمند سیاره‌شناس، آلبرتو فیرن و یک تیم بین‌المللی از محققان استدلال می‌کنند که کشف مواد آلی باستانی در صخره‌های مریخ ممکن است با ابزارها و تکنیک‌های کنونی، اگر نگوییم غیرممکن، دشوار باشد.

فایرن – همچنین استاد پژوهشی در مرکز اختربیولوژی (CAB) در مادرید – و همکارانش آزمایش‌هایی را بر روی سنگ‌های رسوبی یافت شده در دلتای فسیلی سنگ قرمز ژوراسیک در صحرای آتاکامای شمال غربی شیلی، قدیمی‌ترین و خشک‌ترین بیابان روی زمین و یک آنالوگ زمین‌شناسی محبوب انجام دادند. مریخ

محققان با استفاده از چهار ابزاری که در حال حاضر یا به زودی در مریخ هستند، آزمایش‌های زمین‌شناسی را در سنگ قرمز انجام دادند. آنها دریافتند که نمونه‌ها میکروارگانیسم‌های متعددی را با طبقه‌بندی نامشخص نشان می‌دهند – چیزی که محققان آن را “میکروبیوم تاریک” می‌نامند – و ترکیبی از امضاهای زیستی از میکروارگانیسم‌های فعلی و قدیمی که به سختی با تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته قابل شناسایی هستند.

این به محققان نشان می دهد که ابزار ارسالی به مریخ بسته به ابزار مورد استفاده و ترکیب آلی مورد جستجو ممکن است به اندازه کافی حساس نباشد. Armando Azua-Bustos، نویسنده اصلی این مقاله، محقق تیم Fairen در CAB، گفت: «به‌ویژه، شانس دریافت نکات منفی کاذب در جستجوی حیات در مریخ، نیاز به ابزارهای قدرتمندتر را برجسته می‌کند.

مطلب پیشنهادی:  با افزایش شک و تردیدها در مورد معامله FTX-Binance، بازارهای کریپتو کاهش می یابند

محققان نوشتند که یا قرار دادن ابزار دقیق در مریخ، تقریباً 53 میلیون مایل دورتر، یا آوردن نمونه‌های مریخی به زمین برای تصمیم‌گیری قطعی در مورد وجود حیات در مریخ لازم است. فیرن گفت در این مورد، هر دو گزینه بسیار دشوار هستند.

او گفت: “شما باید تصمیم بگیرید که آیا داشتن توانایی های محدود برای تجزیه و تحلیل سطح مریخ برای بازجویی از طیف گسترده ای از نمونه ها سودمندتر است یا اینکه نمونه های محدودی برای تجزیه و تحلیل با طیف گسترده ای از وضعیت زمین وجود دارد.” ابزار هنر.”

ناسا در حال حاضر با آژانس فضایی اروپا و سایرین در تلاش برای انتقال ایمن نمونه های زمین شناسی مریخ جمع آوری شده توسط مریخ نورد Perseverance به زمین همکاری می کند. و Feiren گفت که اولین مریخ نورد اروپایی به نام Rosalind Franklin نیز در اوایل سال 2028 به فضا پرتاب خواهد شد.

او گفت: «این مریخ نورد اروپایی مته‌ای با توانایی بی‌سابقه برای رسیدن به عمق 2 متر (6 1/2 فوت) برای تجزیه و تحلیل رسوبات در برابر شرایط سخت سطح مریخ خواهد داشت. “اگر امضاهای زیستی در عمق بهتر حفظ شوند، که ما انتظار داریم، فراوانی و تنوع بیشتر و حفظ بهتر امضاهای زیستی در این نمونه های عمیق وجود خواهد داشت. ابزارهای ما روی مریخ نورد شانس بیشتری برای یافتن آنها خواهند داشت.”


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا