تکنولوژی

این ویژگی گوگل کروم می تواند از شما در برابر بدافزارها و حملات فیشینگ محافظت کند

مرور ایمن در Google Chrome به شما کمک می کند فهرستی از تمام تهدیدات احتمالی را نگه دارید. بیاموزید که چگونه این ویژگی از شما در برابر بدافزارها و حملات فیشینگ محافظت می کند.

گشت و گذار آنلاین یک مسئولیت است زیرا کاربران می توانند فریب داده شوند تا اطلاعات حساس را به اشتراک بگذارند و در نهایت قربانی حملات فیشینگ شوند. کلاهبرداران آنلاین می توانند رمزهای عبور را با وب سایت های گمراه کننده یا جعلی بدزدند یا نرم افزارهای مخرب یا مخرب نصب کنند. برای جلوگیری از افتادن در دام چنین فعالیت‌های ناخوشایندی، Google Chrome دارای یک ویژگی امنیتی است که به شما امکان می‌دهد از خود در برابر چنین تهدیدات آنلاین محافظت کنید. این محافظت از مرور ایمن نامیده می شود. Chrome از سرویس مرور ایمن Google برای شناسایی و دفع تهدیدات مختلف هنگام گشت و گذار آنلاین استفاده می کند.

باید بدانید که وقتی به یک صفحه وب در اینترنت پیمایش می کنید، مرورگر شما اشیاء میزبانی شده در اینترنت مانند تصاویر، پیوندها، دانلودها، سایر صفحات وب تعبیه شده در صفحه اصلی وب و غیره را بازیابی می کند. هر یک از این پیوندها به طور بالقوه می تواند میزبان تهدیداتی برای دستگاه شما باشد. از وب‌سایت‌های فیشینگ، بدافزارها، بارگیری‌های ناخواسته و بدافزار گرفته تا شیوه‌های صورت‌حساب ناعادلانه. در چنین مواردی، مرور ایمن Chrome به عنوان سپری برای محافظت از شما در برابر تهدیدات و در عین حال بررسی همه پیوندها، تغییر مسیرها یا منابع موجود عمل می کند.

«مرور ایمن بسته به ترجیحات کاربر به روش های مختلفی کار می کند. در بیشتر موارد، Chrome از یک API به‌روزرسانی آگاه از حریم خصوصی (رابط برنامه‌نویسی برنامه) از سرویس مرور ایمن استفاده می‌کند. این API با در نظر گرفتن حریم خصوصی کاربر توسعه یافته است و تضمین می کند که گوگل تا حد امکان اطلاعات کمتری در مورد سابقه مرور کاربر دریافت می کند. در اینجا نحوه مرور ایمن به محافظت از شما در برابر فیشینگ و بدافزارها آمده است.

مطلب پیشنهادی:  تامین کننده اپل با شیوع کووید در شهر آیفون دست و پنجه نرم می کند

مرور ایمن Chrome از شما در برابر تهدیدات آنلاین محافظت می کند

  • این ویژگی مرور ایمن فهرستی از هر تهدیدی را که از شما در برابر آنلاین محافظت می کند در اختیار شما قرار می دهد. با مراجعه به chrome://safe-browsing/#tab-db-manager در پلتفرم‌های دسک‌تاپ می‌توانید فهرست کاملی را پیدا کنید.
  • گوگل همچنین توضیح می دهد که این لیست کاملاً عاری از آدرس های وب خطرناک است که به آنها URL نیز می گویند. با این حال، یک URL را که می تواند بسیار طولانی باشد، از طریق یک تابع هش رمزنگاری به یک رشته با اندازه ثابت منحصر به فرد تبدیل می کند که به آن هش می گویند.
  • لیست پس از برگه فرکانس درخواست به‌روزرسانی API به‌روزرسانی می‌شود. این به روز رسانی تقریبا هر 30 دقیقه انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا