تکنولوژی

این کلاهبرداری واتساپ یک شیطان محض است! خانواده هایی که از پول کلاهبرداری کردند؛ هشدار دهید، این کار را نکنید

مراقب این کلاهبرداری واتساپ باشید! کلاهبرداران آنلاین سعی می کنند با ظاهر شدن به عنوان دوست شما که در شرایط اضطراری است، از شما پول بدزدند. بدانید چگونه کار می کند.

WhatsApp ابزاری بسیار ساده و راحت برای مکالمات روزانه شما با دوستان و خانواده است. با این حال، اگر اطلاعات تماس شما را داشته باشد، می‌تواند با شما تماس بگیرد. و این باعث می شود که از طریق ترفندهای مختلف شیطانی در معرض سوء استفاده برای ارتکاب جرایم سایبری قرار گیرد. کلاهبرداران با ترفندهای شیطانی خود به راحتی می توانند مردم را در چنین پلتفرم هایی فریب دهند. این اتفاق در چند ماه گذشته برای چندین کاربر واتس اپ رخ داده است. اوضاع به حدی بد شده است که مؤسسه دولتی بریتانیا، Suffolk Trading Standards، درباره کلاهبرداری واتس اپ هشدار داده است که در آن کلاهبرداران از طریق پیام‌های جعلی، کاربران را به شیوه‌ای بسیار ناخوشایند هدف قرار می‌دهند که خود را به عنوان یکی از اعضای خانواده خود نشان می‌دهند که در شرایط اضطراری دستگیر شده‌اند.

اکنون این کلاهبرداری بی رحمانه واتس اپ به طور گسترده در بریتانیا گسترش یافته و در کشورهای دیگر نیز کپی شده است! در اینجا، کلاهبرداران آنلاین سعی می‌کنند کاربران واتس‌اپ را فریب دهند، آنها را به عنوان اعضای خانواده یا دوستان خود نشان می‌دهند تا در شرایط اضطراری درخواست پول کنند. این بار، ژاکی اوتلی، روزنامه‌نگار ورزشی، داستان خود را در مورد اینکه چگونه مادرش تقریباً قربانی کلاهبرداری شد، به اشتراک گذاشت. او در توییتر فاش کرد که چگونه مادرش پیام‌های متنی جعلی را از یک شماره ناشناس در واتس‌اپ دریافت می‌کرد که خود را به عنوان Oatley نشان می‌داد، که در نهایت معلوم شد که کلاهبرداری بوده است.

مطلب پیشنهادی:  چت ربات هوش مصنوعی مهربان تر و دوستانه تر، کلود 2 که توسط آنتروپیک معرفی شد

“من می خواهم به شما در مورد فریبکاری هشدار دهم که مادر مهربان و دوست داشتنی من تقریباً دچار آن شد. فوق العاده باورکردنی بود. اوتلی در توییتی نوشت: شخصی جعل شما را جعل می‌کند، اما با شماره‌ای دیگر، با یکی از عزیزان تماس می‌گیرد و از آن‌ها می‌خواهد که سریعاً صورتحساب شما را بپردازند.

او اسکرین شات هایی از مکالمه مادرش با کلاهبردار را به اشتراک گذاشت، جایی که کلاهبردار که خود را به عنوان اوتلی نشان می داد، تعجب می کرد که چرا این پیام از تلفنی غیر از شماره قدیمی او بوده است. کلاهبردار بعداً حدود 2000 پوند برای پرداخت صورتحساب درخواست کرد زیرا شماره جدید نمی توانست برای پرداخت آنلاین با بانک تماس بگیرد.

خوشبختانه مادر اوتلی به دلیل اشتباهات املایی و دستوری کلاهبردار آنلاین متوجه شد که این کلاهبرداری بوده است. اوستلی همچنین در توییتی نوشت: “خوشبختانه املا و دستور زبان آنها وحشتناک بود به طوری که مادرم را آگاه کرد!”

با این حال، اگرچه مادر اوتلی این روز را نجات داد، افراد دیگری بودند که در نهایت مبالغ زیادی را از دست دادند. به عنوان مثال، در توییت دیگری، کاربری به نام مت گفت: «مامان من دقیقاً عاشق همین موضوع شد. به معنای واقعی کلمه همان پیام افتتاحیه و 2900 پوند برای آنها ارسال شد :(“

چگونه این کلاهبرداری واتس اپ را تشخیص دهیم

کلاهبرداران سعی می‌کنند با شما تماس بگیرند. آنها ممکن است وانمود کنند که یکی از اعضای خانواده، خویشاوند یا دوست شما هستند، اما هرگز به آن دل نمی بندند. همانطور که مادر اوتلی این کار را کرد، همیشه از طریق تماس مستقیم با آنها تماس بگیرید. – کلاهبرداران سعی می کنند اطلاعات شخصی یا مالی شما را به دست آورند. اگر این یک کلاهبرداری است، کلاهبردار همیشه سعی می کند با شما تماس نگیرد.

مطلب پیشنهادی:  در عصر دیجیتال، به همین دلیل است که مصرف کننده هندی باید به ESG اهمیت دهد

آنها موقعیت را مانند یک وضعیت اضطراری جلوه می دهند و به شما فشار می آورند تا سریع عمل کنید، یا ممکن است از شما بخواهند که مکالمه خود را محرمانه نگه دارید. پس مراقب چنین مواردی باشید و هرگز پول را با حساب ناشناس تقسیم نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا